Telegram Web
​​Друзі, ми вирішили запустити рубрику "Agile Quiz".

Тут ми будемо публікувати тести з Agile, Scrum, Lean, Kanban, Soft Skills, відповідатимемо на питання та ділитимемось власним досвідом у чаті

Нумо перевіримо ваші знання 👇
Agile Manifesto був складений після винаходу?
Anonymous Quiz
28%
Scrum
17%
XP
21%
Adaptive Software Development
35%
Усіх трьох
​​Друзі, 13 листопада нам виповнюється 5 років. І ми дуже хочемо, щоб Ви – наші давні та нові друзі, провели цей день разом з нами на Unconference: Remote Agility 🐍

Що таке Unconference?
Це щось максимально не схоже на класичні конференції. Тут не буде затвердженої програми і обов'язкових доповідей. А також презентацій, бейджів та реклами. А що тоді буде?

В єдиному просторі (в нашому випадку zoom), де буде проходити unconference, створюються кілька кімнат, де будуть проходити обговорення.

Темою обговорення може бути, що завгодно: презентація, дискусія, питання яке хвилює, брейншторм чи просто ідея від якої у вас палають очі. Головне, щоб це хоч трохи відносилось до теми Remote Agility.

Як отримати від Unconference максимум користі?
Дотримуйтесь простих правил:
🔹 Все важливе відбувається тут і зараз.
🔹 Правило «вільної ноги». Якщо ви вибрали тему обговорення, але вона не дає вам нічого нового, і ви самі ніяк не берете участі в дискусії, не втрачайте часу. Переміщайтеся до іншої дискусії, яка буде корисна вам і якій будете корисні ви.
🔹 Спікером може стати кожен. Якщо у вас є цікавий досвід, чому б ним не поділитися? Заявіть тему і станьте одним з тих, хто творить ідею на unconference.

🔸 відбудеться 13 листопада
🔸 проводимо Online (Zoom)
🔸 триватиме 6+ годин
🔸 4 потоки та 16 тем

Побачимося 😉
Яка нова назва з’явилась в новому Scrum Guide 2020 року для однієї ролі?

#agile_quiz
Anonymous Quiz
29%
1. Scrum Owner
18%
2. Product Manager
30%
3. Developers
24%
4. Big Fixer
​​Дві поради для хорошого Agile лідера🌿

1. Слідкуйте за team’s health.
Health Monitor — це шанс вашої команди чесно подивитися в дзеркало. Наприкінці кожного сеансу Health Monitor ви визначите сильні сторони, які потрібно використовувати, а також проблеми, які потрібно вирішити. Кращий підхід — створити структурований процес для перевірки конкретних аспектів "здоров’я" вашої команди. Перегляньте ці пункти разом, як команда і дайте собі можливість вимірювати прогрес.
Більше тут

2. Підвищуйте моральний дух команди за допомогою похвали.
«Визнання цінної роботи, а не фінансові стимули заохочують внутрішню мотивацію в організації». — Юрген Аппело

Ви, напевно, вже знали, що визнання членів команди за їхню роботу призводить до щасливіших співробітників. Переконайтеся, що ваші співробітники відчувають цінність і їхній внесок визнають – це перемога для всієї команди. Ви можете створити стіну Kudos для своєї команди, відділу або всієї компанії, налаштувати картки відповідно до ваших особливостей і потреб.
Більше тут

А які інструменти використовуєте ви, щоб залишатись сильним лідером в команді?
Як дослівно перекладається KanBan з японської мови?
Anonymous Quiz
30%
1. Рекламна дошка
53%
2. Безперервний процес
9%
3. Великий звір
8%
4. Майстерний прийом
​​Що таке особистий план розвитку і навіщо він потрібен?

Немає гарантованого шляху до успіху. Те, що працює для однієї людини, може не працювати для іншої.

Однак у вас є набагато більше шансів досягти своїх цілей, якщо ви зможете визначити, якими вони є, і спланувати, як ви збираєтеся їх досягти 🌱

1. Що таке план особистого розвитку або (PDP)?
Люди часто будують плани, але рідко їх записують. План особистого розвитку - це письмовий план дій, спеціально розроблений, щоб допомогти вам отримати найкращі результати від себе у бажаних сферах. 
Побудувавши PDP, ви можете встановити власні цілі та знайти найкращий спосіб їх реалізації.

2. Чому він необхідний?
Проста відповідь полягає в тому, що це допоможе вам подумати про те, чого ви хочете досягти і як цього досягти. Незалежно від того, використовуєте ви свій план для особистого чи професійного розвитку кар’єри, процес створення вашого особистого плану розвитку допоможе вам усвідомити навички, якими ви володієте та які необхідно набути для досягнення ваших цілей.

3. Як скласти свій PDP?
Існує багато різних шаблонів плану особистого розвитку. Ви можете скористатися ними, або задати собі наступні три запитання:
1. Де я зараз?
2. Де я хочу бути?
3. Як я можу туди потрапити?
Ці запитання покликані спонукати до роздумів та розгляду напряму, в який ви хочете рухатись, та процесу, який ви хотіли б використовувати.

4. Як зробити так, щоб мій план був успішним?
Після того, як ви вирішите, що вам потрібно зробити для досягнення ваших цілей, вам слід регулярно переглядати та оновлювати свій прогрес відповідно до вашого плану дій.

Пам'ятайте, ваш PDP - це живий документ, який потребує постійного оновлення. Якщо ви виконали завдання, ваш план дій повинен це відображати.

👉 Чи практикує ваша компанія створення PDP для співробітників?
​​Вже завтра, 04 листопада, відбудеться офлайн подія Agile Dojo #32 Scrum Lego 😎

Ми зануримо учасників у світ Agile – моделюватимемо кейси, максимально наближені до реальності – зі складними завданнями, жорсткими дедлайнами та командною роботою.

Долучитись до події можуть усі, хто цікавиться Agile, Scrum, Kanban, Lean та SAFe незалежно від рівня знань та підготовки.

*для участі необхідно мати сертифікат вакцинації чи тест, чи довідку що перехворіли.

Кількість місць обмежена, тож долучайтесь 👇
​​13 листопада нам виповнюється 5 років. І ми дуже хочемо, щоб Ви – наші друзі, провели цей день разом з нами на Unconference: Remote Agility 🐍

Тому, ловіть промокод на знижку 20%! Запрошуйте своїх друзів та робіть їх частиною нашого ком'юніті.

На вас чекає насичений та цікавий день, досвідчені тренери, актуальні теми та багато фану!

Формат наступний:
🔸 2 потоки та 6 тем
🔸 Agile, Scrum, Kanban та Lean
🔸 Воркшопи, дискусії та виступи
🔸 Розіграш та сюрпризи

Де: Zoom (онлайн)
Коли: 13 листопада 2021
Тривалість: 4 години

Побачимося 😉
​​Що таке фідбек? І як зрозуміти чи робите ви роботу добре чи погано ☝️

Фідбек потрібен кожному, хто хоче розвиватись як професіонал. Завдяки, хорошому зворотному відгуку ви можете покращити якість своєї роботи. Також, він необхідний, щоб швидко реагувати на проблеми, які виникають в команді. Вчасно наданий фідбек може вплинути на реалізацію проєкту та запобігти конфліктам.

Ось 5 порад як правильно давати фідбек:

1. Потрібно зрозуміти у яких випадках ви можете надавати фідбек
Не варто надавати людині фідбек за те, що вона одягається, не так, як вам подобається. Ви можете надати відгук людині, яка просить його від вас, або коли є якась помилка, яку необхідно вирішити. Не забувайте, що зворотний відгук може бути і позитивним, адже практика показує, що фідбек надають частіше коли говорять про щось негативне.

2. Конкретність, а не особистість
Старайтесь визнавати досягнення і хвалити за конкретні вчинки та дії, а не через те, що у вас хороше ставлення до людини.

3. Збалансуйте свій відгук
Хороше і погане у роботі має бути в балансі. Не можна хвалити 30 секунд, а сварити 20 хвилин. І обов’язково, коли критикуєте або сварите – пам’ятайте про рівень працівника. Ви не можете вимагати від джуна того, що робить сіньйор.

4. Фідбек повинен бути "свіжим"
Потрібно обговорювати лише те, що відбулося нещодавно. Не можна вказувати людині на все, що вона коли-небудь робила не так. Інформації потрібно подавати пропорційно, якщо є багато, що сказати потрібно це розділити.

5. Не чекайте, що фідбек вам нададуть
Якщо у вас є потреба отримати відгук від колег чи компанії, зверніться із цим запитом. Інколи інші люди можуть не розуміти проблему, яка склалася у вас, і щоб її вчасно вирішити потрібно лише обговорити ситуацію, яка склалася.

Якщо вам подобається наш канал поділіться ним із свої друзями👊
​​ Смерть від нарад Фасилітаційні навички, або як не демотивувати людей своїми нарадами.

Roman Humeniuk, Scrum master at GlobalLogic.

Я з типу людей, що люблять наради, або ж як заведено казати - мітинги. Зараз полетить купа хейту, що це марна трата часу, що їх занадто багато, що в них нема сенсу.

І... Ви всі будете праві 🤣🤣🤣

В багатьох, здебільшого великого розміру, компаніях, мітинги стали чимось настільки рутинним, що люди не бачать в них абсолютно ніякої цінності.

І це є, у 80% випадків, основною причиною провалу наради - люди не розуміють її цінність для організації чи команди... а головне - вони не розуміють її цінність для себе.

Ба, більше, щоб дискусії були цікавими, треба вміти це робити. Будь-який мітинг потребує підготовки і підтримки процесу. Тут нам на допомогу приходить чарівний скіл - фасилітація!

Моя суб'єктивна думка - кожен, хто хоч якось має відношення до лідерських позицій, повинен розвивати цей скіл, аби не демотивувати людей своїми нарадами.

А поки, ось перелік моїх власних, дико банальних порад, аби ваші наради мали сенс:
🏅 Запрошуйте лише релевантних людей, а не скопом, типу - "Най буде".
🏅 Пишіть завжди опис зустрічі, щоб дати людям розуміння, що відбуватиметься і чи слід їм готуватись
🏅 Готуйтесь - списки питань / презентація / дошка в міро. Все грає свою роль, навіть питання для розігріву дискусії
🏅 Вчіться фасилітувати - проводити людей через "арку" мітингу, підібравши при цьому правильну "liberating structure"
🏅 Пишіть фолоу-апи / мітинг ноутс, аби опісля у всіх було однакове розуміння результатів дискусії.
🏅 Раджу почитати "Death by meeting" Patrick Lencioni
🏅А ще можна пройти курси по фасилітації

Якщо у вас є ваші напрацювання, якими ви готові поділитись, пишіть нам у телеграмі.
Яка з автомобільних компаній успішно використовує Scrum?

#agile_quiz
Anonymous Quiz
39%
1. Toyota
18%
2. Tesla
5%
3. BMW
38%
4. Всі три
​​Чому SCRUM болить?

Є багато причин та випадків, коли скрам може зробити боляче на певному етапі Agile трансформації. Однак ці виклики зроблять вас сильнішим, як професіонала, команду та організацію.

Пропонуємо вам зануритись в деякі із найпоширеніших проблем, які можуть вас гальмувати та змушують влаштовувати істерику зі словами "Це нудно! Scrum відстій! Я більше цього не робитиму!"

Про все це, і не тільки у статті одного із наших тренерів "Why Scrum Hurts".
​​Що НОВЕНЬКОГО буде в AGILE світі? ТРЕНДИ У 2022

Тренд 1: Стабільні та стійкі підходи (фреймворки) 
Стабільні та стійкі не означає повернення до традиційного проєктного менеджменту, фокус береться на покращення та стабілізацію всіх ланок процесу для більш ефективного делівері. Це означає, що стабільність має поєднуватися зі стійкістю в розумінні вміння адаптуватися на довготермінові перспективи. 
 
Тренд 2: Зміна фокусу в досвіді працівників – майбутнє за контрактним способом роботи
Те, як ми працюємо, розвивається: з'являється все більше нових спеціалістів, більше і більше з них віддаленні працівники. Є думка, що традиційна повна зайнятість піде в минуле, оскільки організації переходять до найму людей на контрактній основі — підрядники працюють віддалено, і покривають потреби проєкту чи компанії у експертизі та роботі в певний окреслений проміжок часу чи період. 
 
Тренд 3: Більш пласка організаційна структура  
Традиційно управління проєктами чи компаніями відбувалося за певною ієрархією та чітко окресленими межами відповідальності та структури. Але часи змінюються і лідери визнають потребу у більш пласкій структурі, яка дозволить бізнесу швидко реорганізовувати команди, щоб вчасно реагувати на зміни. Частково це також є реакцією на зміну характеру роботи, зокрема на збільшення кількості позаштатних та віддалених працівників.  
 
Тренд 4: Кооперація та інтеграція 
Світ ніколи не був більш інтегрованим, ніж зараз. І це чудово, оскільки є величезна потреба працювати разом для досягнення ключових бізнес цілей. Практично, це означає більш тісне співробітництво поміж локацій та організацій, обмін даними та, навіть, співробітництво між конкурентами.
​​🏡 Робота віддалено чи в офісі?

Ми вже понад два роки працюємо в режимі "непевності" і цікаво було б прослідкувати, як змінюється наше бачення роботи вдома чи в офісі. 

Знайдіть, будь ласка, одну хвилинку і заповніть форму.

👉 Результатами опитування ми обов'язково поділимось з вами. Адже вони можуть бути корисні і вам, щоб зрозуміти, які тренди та вподобання варто очікувати, і що чекає нас у наступному році.

Вдалої вам п'ятниці!
А ви знали, що вийшов перший звіт по Канбану? Там можна знайти багато корисної інформації та використати її у роботі.
📍 KANBAN REPORT

А також є класний робочий нотатник, що містить основну інформацію про Канбан, чудовий варіант для швидкого ознайомлення.
📍 KANBAN NOTEBOOK
​​🔥Мотивація🔥

Roman Humeniuk, Scrum Master at GlobalLogic.

У кожного власні мотиви, щоб займатись тією чи іншою справою. І мегаважливо розуміти, що рухає нами при прийнятті відповідних рішень.

Звісно, одна з перших думок в голові - сума компенсації за нашу діяльність.

Беззаперечно, гроші є основним фактором до певного моменту та залишаються одним з найбільш вагомих надалі. Адже це інструмент, який дозволяє нам покрити базові потреби по життю.

Опісля закриття "бази", ми по-іншому починаємо аналізувати власні бажання та приймаємо рішення, керуючись різними складовими 🤔

Існує кілька інструментів, що дозволять предметніше поглянути на ці фактори.

"Moving Motivators" від Management 3.0

В чому ж його суть?
🏅Нам дають 10 базових нефункціональних мотиваторів
🥇 Ми упорядковуємо їх по важливості, аби зрозуміти, які відгукуються найбільше.
🥈 Визначаємо, які з мотиваторів у нас реалізуються в теперішньому середовищі, а з якими є проблеми.
🥉В результаті, отримуємо "поле" для роздумів для подальших покращень ситуації.

Не вдаючись в деталі, аби не перетворити легкий пост в статтю, хочу поділитись перевагами інструменту, що побачив на власному досвіді:
🔥У нас з' являється хоч і поверхневе, проте розуміння того, що нами рухає
🔥Тому, як лідер, ви елементарно краще починаєте розуміти людей, з якими працюєте.
🎉Ми починаємо споглядати на середовище, в якому працюємо, саме з перспективи мотивації
🎉А це в свою чергу дає вам, як менеджеру, більш прозору картину ситуації і аргументи для можливих перемовин з приводу покращень
🎊Також, формується більш чіткий план дій на майбутнє, з точки зору тієї ж мотивації
🎊В діалогах про кар'єрний ріст з'являються складові, окрім грошової компенсації

А що є вашою основною мотивацією?
2025/07/14 12:55:13
Back to Top
HTML Embed Code: