tgoop.com/v_plt/21310
Create:
Last Update:
Last Update:
Керівництво Полтави наразі не має чіткої публічної позиції щодо подальшої долі імперських пам'ятників і чекає що вирішить центральна влада у Києві:
"Полтавська територіальна громада однозначно має на меті простір українізований, наповнений справжньою історією без ніяких «руських міфів» які оточують пам’ятки й простір. Тому це питання виносилося на комітет. Всі документи, які необхідні від Полтавської територіальної громади сформовані й подані на міністерство.
У Полтаву планується ще один приїзд радника міністра і скоріше за все буде ще одне засідання. Питання викладене у різних ракурсах є думки і в громадських організацій, архітекторів, урбаністів. Я впевнена, що рішення яке будо прийнято в територіальний громаді воно буде відповідати тільки проукраїнській позиції.
Це питання потребує додаткових фахівців, експертів, спеціалістів, для того щоби не одна я це коментувала. Не просто так це питання ми обговорювали комплексно, були поїздки в музей і проза музеєм ми це обговорювали. Станом на зараз найголовніша позиція, що Полтавська громада — українське місто із правильною українською історією і це так само повинно транслюватися у просторі"
— говорить Катерина Ямщикова.
Процедура для демонтажу Монумента Слави складна і тривала, адже він є пам’яткою національного значення. Мінкульт має звернутися до Кабінету Міністрів з пропозицією вивести його із реєстру пам’яток національного значення. Таку пропозицію КМУ може розглядати впродовж року. Якщо цей пам'ятник все-таки демонтують, то на його місці має бути новий, який обиратимуть на конкурсі
BY VPLT

Share with your friend now:
tgoop.com/v_plt/21310