Telegram Web
Forwarded from УП. Культура
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Поділюся радістю - в друк полетів новий мій переклад
Forwarded from Старий Лев
В друці книга від авторки дилогії «Щасливі люди читають книжки і п’ють каву» та романів «Щастя в моїх руках» і «Вибачте, на мене чекають» — Аньєс Мартен-Люган«Очевидне»

Рейтинг на Goodreads: 4.22

📖 Рен — талановита дизайнерка, співвласниця успішного піар-агентства. Та сенс її життя — сімнадцятирічний син, якого вона виховує сама. Найбільше Рен боїться тієї миті, коли він закінчить школу і покине родинне гніздо. Не бажаючи ні з ким ділити сина, вона роками приховує від хлопця, хто його батько. Одного разу Рен закохується і з головою поринає в нові почуття. Та чи її таємниця завжди так і залишатиметься таємницею? І чи можна збудувати майбутнє, не звільнившись від минулого?

✍️ Переклад з французької Ірини Славінської
🎨 Дизайн обкладинки: Оксана Йориш
Ви вже читали "Хто ти такий?" Артема Чеха?
То ходіть подивитися "Я і Фелікс" - новий фільм Ірини Цілик. Сценарій натхненний романом Чеха, але, думаю, не є дослівною екранізацією - тут є свої ходи, додатки й скорочення :)
Гаряче рекомендую, вчора була на передпрем'єрі :)
🎬 11 квітня виходить в український прокат стрічка «Я і Фелікс» Ірини Цілик — екранізація роману письменника, воїна ЗСУ Артема Чеха «Хто ти такий?».

Як це — зняти свій перший ігровий фільм? ― режисерка розповідає в інтерв'ю Олені Гусейновій.
Просвітницька хвилинка:

Отой каннський фільм про Едічку - це екранізація. Французький роман 2011 року відомого автора Емманюеля Каррера. Перекладено англійською, німецькою, італійською, нідерландською etc мовами. Лауреат премії Ренодо. Цікаво, що в той преміальний рік журі обрало би або його, або подорожні нотатки про Сибір іншого французького автора. 2010-ті роки мали свою газпромівську атмосферу, еге ж?

Навіщо 2024 року витягли цей старий текст і актуалізували екранізацією з російським режисером? Риторичне запитання, здається...
Дуже хочу порадити цей роман. Якщо сподобався "Я і Фелікс" - читайте!
Хто в Івано-Франківську? Завтра там на "Промприладі" буде 2 години літ розмов із Вадимом Карп'яком! Спершу про "Міську читальню" о 18:00, а з 19:00 - про "Камінний хрест" Стефаника... та українську демографічну ситуацію. Точно є, що послухати!
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Сподіваюся, побачимося завтра в Сенсі на Хрещатику!
Запрошуємо на другий виїзний вечірній ефір Радіо Культура у книгарню Сенс на Хрещатику

🕐 1 травня о 19:00

Цього тижня традиційну серію публічних інтерв’ю в інтерактивному форматі продовжить розмова про Миколу Хвильового і пригоди лівої ідеї в Україні

Ведуча програми «Вечір на Радіо Культура» Наталя Грабченко говоритиме з письменником і філософом Анатолієм Дністровим про життя та творчість прозаїка, поета та публіциста, політичного діяча та одного з найвідоміших представників Розстріляного відродження.

Також розмова транслюватиметься наживо в ефірі Радіо Культура.
Чекаємо вас 1 травня о 19:00 у Сенсі на Хрещатику, 34

Першу програму спільного проєкту “Вечори на Радіо Культура” з книгарнею Сенс - «Алла Горська: чому досі летять її жар-птиці?» можна послухати за покликанням.
Винятково змістовно говорить Анатолій Дністровий про ліву ідею в Україні 1920-х та Миколу Хвильового.

Зокрема нагадує, що увага до лівої ідеї була в ті часи властива не лише літературі та іншим гуманітаріям :) більше про робітничі колективи як читачів Хвильового, Сосюри та інших послухайте отут:

http://ukr.radio/schedule/play-archive.html?periodItemID=3848745

Наступний ефір Радіо Культура в книгарні Сенс на Хрещатику буде 8 травня о 19:00. Поговоримо про Бажана, "Клятву" та ДСВ в літературі.
Тут крутий поет Артур Дронь дебютував на радіо - як наратор та автор надзвичайного тексту. Назва говорить сама за себе - "Героїв не міняють". Пропоную послухати тут, це 11 хвилин чистої емоції. Якщо зайшло - можете підписатися на подкаст, там будуть щотижневі оновлення.
Трохи більше деталей про наш проєкт ветеранської радіоесеїстики :)
Forwarded from Chytomo (Daryna Holovan)
На Радіо Культура запустили проєкт «Голоси фронтиру», що складається з радіоесеїв українських військових і ветеранів

У проєкті взяли участь шість ветеранів і ветеранок українсько-російської війни, більшість з яких не мали попереднього досвіду в подібному проєкті.

У коментарі Читомо Ірина Славінська наголосила, що для команди Радіо Культура важливим було створити контент, що формує нестереотипний образ ветеранів і ветеранок.

#Радіо_Культура #радіоесеї

Підписатися на Читомо в телеграмі
Книжковий Арсенал вже 30 травня! Робитиму ще кілька постів зі своїм особистим топ подій програми, почну з серії з трьох публічних інтерв'ю, на які дуже чекаю :) Кожна з цих розмов звучатиме і на Літературній сцені фестивалю, і в ефірі Радіо Культура. Тому, якщо ви далеко від Києва - просто вмикайте наш ефір.

🔥 Голоси Фронтиру: нове воєнне письмо
Учасники: Ліза Жарікова, Артур Дронь, Олена Гусейнова.
Модерує Євгеній Агарков
31 травня о 13:00. Літературна сцена

🌊 Крим як спадок: від Античності до Лесі Українки
Учасники: Алім Алієв, Олександра Вісич, Ольга Духнич.
Модерує Вадим Карп'як
1 червня о 13:00. Літературна сцена

✏️ Наша література, наша історія: привласнення свого
Учасники: Олена Галета, Олександр Михед, Ростислав Семків.
Модерує Олена Гусейнова.
2 червня о 13:00. Літературна сцена
Середа, 15 травня о 19:00

Максим Стріха в діалозі з Вадимом Карп'яком - в ефірі Радіо Культура
Радіо, жіночі голоси, смішне-страшне, солідарність.

Хто збирається на Книжковий Арсенал – ловіть мій новий міні-путівник програмою. Список не вичерпний, не єдиний і не остаточний. Тож далі буде 😊 Цього разу я зосередилася на музичних і поетичних подіях, а також на дискусіях, теми яких близькі 😊

3️⃣0️⃣ травня

18:30–19:30
Вулична сцена. «Українська втома». Презентація музично-поетичного перфомансу Катерини Калитко та Мар’яни Садовської. Програма Українського ПЕН.

19:30–21:00
Головна сцена. «Свідчення»: читання пам’яті Вікторії Амеліної. Учасники: Софія Челяк, Галина Крук, Мар’яна Савка. Вірші читатимуть: Тетяна Терен, Катерина Міхаліцина, Володимир Єрмоленко, Алім Алієв, Мирослава Барчук, Тетяна Пилипчук, Олеся Здоровецька, Ольга Русіна, Марічка Масюк, Роман Коваль. Модерує: Олена Гусейнова Літературна програма.

3️⃣1️⃣ травня

13:30–15:00
Головна сцена. Дискусія «Книга в укритті, книга як укриття». Учасники: Марина Чижова, Аеліта Горбунова та Антон Новіков, проєкт «Книга в укритті», Херсон, Катерина Калитко, Світлана Поваляєва, Катерина Міхаліцина. Модерує Мирослава Барчук. Фокус-тема.

14:00–15:00
Літературна сцена. Дискусія «Українське радіо: 100 років спільної присутності». Учасники: Дмитро Хоркін, Маргарита Лазник, Олена Гусейнова, Ірина Славінська
Модератор: Роман Коляда. Літературна програма.

15:00–16:30
Головна сцена. Публічна розмова «Вартові руїни»: місто дитинства і механіка письма». Учасники: Оксана Забужко. Модерує Ольга Ольхова-Сухомлин. Літературна програма.

18:30–20:00
Літературна сцена. «Спільна присутність: поетичний діалог на Радіо Культура».
Учасники: Марина Пономаренко, Артур Дронь. Модерує Олена Гусейнова.
Літературна програма.

1️⃣ червня

15:30–16:30
Літературна сцена. Панельна дискусія. «Долаючи розрив: між жахом і сміхом».
Учасники: Гася Шиян, Наташа Чичасова, Віталій Запека, Остап Сливинський. Модерує Іванна Скиба-Якубова. Літературна програма.

17:30–18:30
Літературна сцена. «Книги солідарності»: розмова про подорож 25 тисяч британських видань до українських читачів. Учасники: Світлана Годун (Іванківська публічна бібліотека), Леся Циба (Публічна бібліотека Бобровицької міської ради Чернігівської області), Богдан Бухтатий (Центр надання культурних послуг у Близнюках), Галина Стоматова (Арцизька міська публічна бібліотека). Модерує Тетяна Терен. У партнерстві з Book Aid International. Програма Українського ПЕН.

18:30–19:30
Літературна сцена. «Спільна присутність: поетичний діалог на Радіо Культура».
Учасники: Дмитро Лазуткін, Юлія Мусаковська. Модерує Олена Гусейнова. Літературна програма.

2️⃣ червня

10:30–12:00
Головна сцена. Public talk у співпраці з Vogue Ukraine. «Жінки про жінок: що ми відчуваємо сьогодні?». Учасниці: Еміне Джапарова, Елла Лібанова, Богдана Неборак, Катерина Приймак, Оксана Рубаняк, Ірина Славінська, Василіса Степаненко. Модерує Дарія Слободяник. Літературна програма.

15:30–16:30
Головна сцена. «Тут і там. Тепер і тоді. Мислити про тимчасово окупованих». Розмова Олесі Островської-Лютої з Оленою Стяжкіною. Учасники: Олеся Островська-Люта, Олена Стяжкіна. Літературна програма.

20:00–21:30
Вулична сцена. «Opus Doloris. Багатоголосся». Музично-поетична присвята Вікторії Амеліній, Глібу Бабічу, Володимиру Вакуленку, Олегу Клюфасу, Максиму Кривцову, Ігорю Мисяку, Іллі Чернілевському. За участі Олени Гусейнової, Ярини Чорногуз, Дмитра Лазуткіна, Катерини Калитко, Галини Крук, Любові Якимчук, Катерини Міхаліциної, Ірини Цілик. Композиція: Олеся Здоровецька. Програма Українського ПЕН.

Вся програма - тут
Дуже горда бути в цьому проєкті з історією Амета Сулейманова. Як його амбасадорка намагалася розповісти все найважливіше. Якщо досі не читали - портрет Амета "Амет Сулейманов і його велике серце" доступний онлайн тут
2024/05/24 07:46:01
Back to Top
HTML Embed Code:


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function pop() in /var/www/tgoop/chat.php:243 Stack trace: #0 /var/www/tgoop/route.php(43): include_once() #1 {main} thrown in /var/www/tgoop/chat.php on line 243