Telegram Web
Трохи більше деталей про наш проєкт ветеранської радіоесеїстики :)
Forwarded from Chytomo (Daryna Holovan)
На Радіо Культура запустили проєкт «Голоси фронтиру», що складається з радіоесеїв українських військових і ветеранів

У проєкті взяли участь шість ветеранів і ветеранок українсько-російської війни, більшість з яких не мали попереднього досвіду в подібному проєкті.

У коментарі Читомо Ірина Славінська наголосила, що для команди Радіо Культура важливим було створити контент, що формує нестереотипний образ ветеранів і ветеранок.

#Радіо_Культура #радіоесеї

Підписатися на Читомо в телеграмі
Книжковий Арсенал вже 30 травня! Робитиму ще кілька постів зі своїм особистим топ подій програми, почну з серії з трьох публічних інтерв'ю, на які дуже чекаю :) Кожна з цих розмов звучатиме і на Літературній сцені фестивалю, і в ефірі Радіо Культура. Тому, якщо ви далеко від Києва - просто вмикайте наш ефір.

🔥 Голоси Фронтиру: нове воєнне письмо
Учасники: Ліза Жарікова, Артур Дронь, Олена Гусейнова.
Модерує Євгеній Агарков
31 травня о 13:00. Літературна сцена

🌊 Крим як спадок: від Античності до Лесі Українки
Учасники: Алім Алієв, Олександра Вісич, Ольга Духнич.
Модерує Вадим Карп'як
1 червня о 13:00. Літературна сцена

✏️ Наша література, наша історія: привласнення свого
Учасники: Олена Галета, Олександр Михед, Ростислав Семків.
Модерує Олена Гусейнова.
2 червня о 13:00. Літературна сцена
Середа, 15 травня о 19:00

Максим Стріха в діалозі з Вадимом Карп'яком - в ефірі Радіо Культура
Радіо, жіночі голоси, смішне-страшне, солідарність.

Хто збирається на Книжковий Арсенал – ловіть мій новий міні-путівник програмою. Список не вичерпний, не єдиний і не остаточний. Тож далі буде 😊 Цього разу я зосередилася на музичних і поетичних подіях, а також на дискусіях, теми яких близькі 😊

3️⃣0️⃣ травня

18:30–19:30
Вулична сцена. «Українська втома». Презентація музично-поетичного перфомансу Катерини Калитко та Мар’яни Садовської. Програма Українського ПЕН.

19:30–21:00
Головна сцена. «Свідчення»: читання пам’яті Вікторії Амеліної. Учасники: Софія Челяк, Галина Крук, Мар’яна Савка. Вірші читатимуть: Тетяна Терен, Катерина Міхаліцина, Володимир Єрмоленко, Алім Алієв, Мирослава Барчук, Тетяна Пилипчук, Олеся Здоровецька, Ольга Русіна, Марічка Масюк, Роман Коваль. Модерує: Олена Гусейнова Літературна програма.

3️⃣1️⃣ травня

13:30–15:00
Головна сцена. Дискусія «Книга в укритті, книга як укриття». Учасники: Марина Чижова, Аеліта Горбунова та Антон Новіков, проєкт «Книга в укритті», Херсон, Катерина Калитко, Світлана Поваляєва, Катерина Міхаліцина. Модерує Мирослава Барчук. Фокус-тема.

14:00–15:00
Літературна сцена. Дискусія «Українське радіо: 100 років спільної присутності». Учасники: Дмитро Хоркін, Маргарита Лазник, Олена Гусейнова, Ірина Славінська
Модератор: Роман Коляда. Літературна програма.

15:00–16:30
Головна сцена. Публічна розмова «Вартові руїни»: місто дитинства і механіка письма». Учасники: Оксана Забужко. Модерує Ольга Ольхова-Сухомлин. Літературна програма.

18:30–20:00
Літературна сцена. «Спільна присутність: поетичний діалог на Радіо Культура».
Учасники: Марина Пономаренко, Артур Дронь. Модерує Олена Гусейнова.
Літературна програма.

1️⃣ червня

15:30–16:30
Літературна сцена. Панельна дискусія. «Долаючи розрив: між жахом і сміхом».
Учасники: Гася Шиян, Наташа Чичасова, Віталій Запека, Остап Сливинський. Модерує Іванна Скиба-Якубова. Літературна програма.

17:30–18:30
Літературна сцена. «Книги солідарності»: розмова про подорож 25 тисяч британських видань до українських читачів. Учасники: Світлана Годун (Іванківська публічна бібліотека), Леся Циба (Публічна бібліотека Бобровицької міської ради Чернігівської області), Богдан Бухтатий (Центр надання культурних послуг у Близнюках), Галина Стоматова (Арцизька міська публічна бібліотека). Модерує Тетяна Терен. У партнерстві з Book Aid International. Програма Українського ПЕН.

18:30–19:30
Літературна сцена. «Спільна присутність: поетичний діалог на Радіо Культура».
Учасники: Дмитро Лазуткін, Юлія Мусаковська. Модерує Олена Гусейнова. Літературна програма.

2️⃣ червня

10:30–12:00
Головна сцена. Public talk у співпраці з Vogue Ukraine. «Жінки про жінок: що ми відчуваємо сьогодні?». Учасниці: Еміне Джапарова, Елла Лібанова, Богдана Неборак, Катерина Приймак, Оксана Рубаняк, Ірина Славінська, Василіса Степаненко. Модерує Дарія Слободяник. Літературна програма.

15:30–16:30
Головна сцена. «Тут і там. Тепер і тоді. Мислити про тимчасово окупованих». Розмова Олесі Островської-Лютої з Оленою Стяжкіною. Учасники: Олеся Островська-Люта, Олена Стяжкіна. Літературна програма.

20:00–21:30
Вулична сцена. «Opus Doloris. Багатоголосся». Музично-поетична присвята Вікторії Амеліній, Глібу Бабічу, Володимиру Вакуленку, Олегу Клюфасу, Максиму Кривцову, Ігорю Мисяку, Іллі Чернілевському. За участі Олени Гусейнової, Ярини Чорногуз, Дмитра Лазуткіна, Катерини Калитко, Галини Крук, Любові Якимчук, Катерини Міхаліциної, Ірини Цілик. Композиція: Олеся Здоровецька. Програма Українського ПЕН.

Вся програма - тут
Дуже горда бути в цьому проєкті з історією Амета Сулейманова. Як його амбасадорка намагалася розповісти все найважливіше. Якщо досі не читали - портрет Амета "Амет Сулейманов і його велике серце" доступний онлайн тут
Якщо вам теж не ясно, в чому прикол з популярністю "Конотопської відьми" Квітки-Основ'яненка - вам сюди, в потужну розмову з Вірою Агеєвою 🥰
http://ukr.radio/schedule/play-archive.html?periodItemID=3874998

Це одна з розмов Радіо Культура в книгарні Сенс нв Хрещатику 🥰
Мій незламний харківський видавець Vivat має непрості часи після ракетної атаки йбнрсн на друкарню. Вся моя солідарність і підтримка - з вами, залізобетонні книгарі 🥰

Нижче - інфо про те, як можна допомогти
Знищені книжки

Тут не повний список — ще понад 10 книжок в статусі «не має інформації», але швидше за все вони теж знищені.

Палітурний цех — один із етапів створення книжки. Якщо цей цех зруйнований, то все виробництво на паузі.

Знищені книжки українських авторів:

«Битися не можна відступити» Павла Белянського
«Мисливці за щастям» Валерія Пузіка
«Підпільна держава» Андрія Кокотюхи
«Ізмарагд княгині Несвіцької» Олександра Ірванця
«Всі мої Ключі і Ґайя. Вогонь Півночі» Наталії Матолінець
«Слова і кулі» Наталії Корнієнко
«Мотанка»

Це мали бути новинки світових бестселерів:

«Смішно, що ти спитав»
«Шлюбний портрет»
«Нора змінює сценарій»

Дитячі книжки:
«Казки безстрашних дівчат»
«Клубочок мчить на допомогу»
«Гакслі та Оладик мчать на допомогу»
«Велика книга фей і принцес»
«Один проти всіх»
«Герої грецької міфології»
«Фрея та безстрашні. До бою»

Додаткові наклади дитячих книжок «Клуб врятованих» Сашка Дерманського, «Жерар-партизан» Івана Андрусяка, «Велика книга космосу» і «Дитяча енциклопедія планети Земля».

Нові наклади янґ-едалт і дорослих: «Жорстокий принц» Голлі Блек і «Гостя проти ночі».

Якщо у вас є можливості, поширюйте це і на міжнародну книжкову спільноті. Лише обʼєднавши зусилля, ми зможемо відродитися.

Посилання на банку для допомоги друкарні Printing house FactorDruk, Фактор-Друк відновитися - https://send.monobank.ua/jar/ciaBHjkCD
Оля Русіна - колега з Українського Радіо, кураторка дитячої програми Книжковоро Арсеналу. Ми на Радіо Культура розпитали все про її плани та програму
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Планую на цей стенд щось занести завтра для військових. А ви?
Forwarded from Літо читає
Позавчора мені написали колеги з Культурного Десанту, які працюють біля Краматорська про те, що у них закінчуються книги.

Сьогодні з самого ранку пишуть з Харкова - "Привіт! Нам знову треба книги)".

Нам постійно потрібні книги. Книги потрібні тупо весь час.

Книжковий Арсенал, стенд Культурного Десанту D2.13.1.

Купуйте новинки, будь ласка, і приносьте нам, адже військові — теж люди і хочуть читати не "Довідник з хімії" 1974 року, а, наприклад, "Поїзд прибуває за розкладом" Марічки Паплаускайте, яка вийшла минулого тижня.
Любителям і любителькам якісного контенту на You Tube можу рекомендувати подивитися шикарні стріми з Книжкового Арсеналу. Колеги з Суспільне Культура відібрали найкраще - і готують десяток прямих ефірів онлайн, які дозволять опинитися просто в арсенальних стінах, незалежно від того, де ви є :)

Дуже знакова подія - читання пам'яті Вікторії Амеліної. Без зайвих слів - просто вмикайте.

Також зверніть увагу на запис дискусії «Межа всередині нас» за участі Павла Казаріна, Олександра Михеда, Олександри Матвійчук, Лариси Денисенко, Олени Стяжкіної, Олександра Комарова. Модерує Тетяна Огаркова - співкураторка фокус-теми "На межі". Дивитися можна тут.

І цікавезна публічна дискусія з Оксаною Забужко.

Всі заплановані трансляції - отут.
Відео десятка знакових подій цьогорічного Книжкового Арсеналу - на you tube Суспільне Культура. Не проґавте й дивіться дискусії з фестивалю, де б ви не були :)

(завтра зроблю добірку аудіо - трьох крутих дискусій)
Не встигли чи не змогли потрапити на «Книжковий Арсенал»? Пропонуємо переглянути найцікавіші розмови у записах:

📖Дискусія «Межа всередині нас» за участі Павла Казаріна, Олександра Михеда, Олександри Матвійчук, Лариси Денисенко, Олени Стяжкіної, Олександра Комарова.

📖«Свідчення»: читання пам’яті Вікторії Амеліної.

📖Публічна розмова «Оксана Забужко та її “Вартові руїни”: місто дитинства і механіка письма».

📖Дискусія «Бути військовим/військовою сьогодні» за участі Дмитра Лазуткіна, Артура Дроня, Ярини Чорногуз, Лесі Ганжі. Модерує Алла Кошляк.

📖Поезії з полону і про полон «Тримайся! Тримаюся!» Учасники: Тетяна Власова, Тоня Корнута, Наталка Гейман, Ахтем Сеїтаблаєв, Олександра Матвійчук, Катерина Вишнева, Оксана Стоміна, Юлія Мусаковська, Роман Ясиновський, Анна Малігон, Марина Пономаренко.

📖Дискусія «Про стійкість у літературному каноні України» за участі Віри Агеєвої, Тараса Лютого, Олександр Хоменко.

📖 Дискусія «Цивільні. Життя на межі. Херсон – Харків – Ізюм – Чернігів» за участі Віри Курико, Ольги Гончарової, Іванни Скиби-Якубової, Галини Іванової, Ольги Кириленко.

📖 Видавництво Ukraїner. «Як ми назвемо цю війну?»: розмова за участі Оксани Забужко, Євгена Глібовицького, Валерія Пекара.

📖 «Тут і там. Тепер і тоді. Мислити про тимчасово окупованих»: розмова Олесі Островської-Лютої з Оленою Стяжкіною.
Ой, а тут, до речі, є і мій діалог. Записаний весною 2022... і в ньому добре видно, скільки ще всього ми не знаємо про воєнне майбутнє...
2024/06/16 15:25:51
Back to Top
HTML Embed Code: