Telegram Web
Новина від НСЗУ про майбутній колапс електронної системи охорони здоров'я (ЕСОЗ) пройшла ледь помітною, тому ми вирішили, що нам варто на ній зупинитись трохи детальніше.

Колапс ЕСОЗ був запрограмований з чергового геніального кадрового рішення поки що міністра охорони здоров'я Максима Степанова - призначити заступником міністра з цифрової трансформації Ярослава Кучера. Щоправда, рішення це було не зовсім його, а спущене згори. Конспірологію писати не будемо, але це було у стилі наймерзенніших політичних договорняків.

Наші знайомі з МінМолодьСпорту, де він раніше був чи то провідним спеціалістом, чи то радником, розповідають історію про те, як він колись бігав по будівлі міністерства п'яний та ще й з пістолетом в руках. В принципі, це і всі здобутки молодого діджиталізатора, якщо не враховувати туристично-ділову поїздку в Японію.

І ось поки Ярослав Кучер входив у курс справ, навантаження на ЕСОЗ постійно зростало - в систему вносилось все більше електронних записів, зроблених тисячами лікарів про здоров'я мільйонів пацієнтів. НСЗУ про це постійно повідомляла МОЗ України з проханням надати кошти на закупівлю нових потужностей. Але замість того, щоб шукати рішення чи кошти, увага Ярослава Кучера була спрямована на те, як забрати у НСЗУ центральну базу даних і отримати до неї доступ. Кажуть, що навіть розробляють якийсь проєкт закону, який це має передбачити. Воістину наївні люди: бо таке в житті не пройде через кілька комітетів Верховної ради. Паралельно в Директорат цифрової трансформації були призначені за добором кілька людей з МінМолодьСпорту, які ще менше за Кучера розуміються на ІТ та охороні здоров'я.

І ось тепер ми підходимо до кульмінації - з тижня на тиждень ЕСОЗ "ляже", що зупинить процес фінансування кількох тисяч лікарень (сотні тисяч працівників і мільйони пацієнтів).

Наївні думки, що відповідальність можна буде покласти на НСЗУ, гарантовано не втіляться, адже це вже давно було прокомуніковано прем'єру та іншому керівництву країни.

Основна загадка у тому, хто вилетить з МОЗ України - лише Кучер чи він візьме з собою міністра?
Талановите управління Міністерством охорони здоров'я України в серпні дійшло, мабуть, до свого апогея. І ні - справа не в боротьбі за права ковіду і не в залишках карантину. Все набагато прозаїчніше та простіше. Картридж для принтера та пачка офісного паперу формату А4. Куди ж простіше?

На початку 2020 року співробітники МОЗ України зіткнулись з давно, здавалося б, забутою ситуацією: заправкою картриджа за свій рахунок. Ідіотизм ситуації, коли в міністерстві немає принтерів, які працюють, акуратно замовчується державною секретаркою МОЗ України Інною Солодкою. Але цей ідіотизм був тим не менш добре відомий тим старим та досвідченим державним службовцям і службовицям, які працюють тут десятиліттями. В 2019 та на початку 2020 року відділ матеріально-технічного забезпечення ще якось намагався впоратися з ситуацією, вмовляючи компанію, яка займалася заправкою всієї сотні принтерів міністерства, як і раніше обслуговувати МОЗ України, але компанія благорозумно пішла після двох місяців неоплати за її послуги. Відтоді співробітники МОЗ України почали заправляти картриджі за свій рахунок.

Може ви подумаєте, навіщо принтери, якщо в міністерстві електронний документообіг? Але майже на кожен електронний документ має бути його паперова копія. Навіть якщо лист заходить в канцелярію МОЗ України через електронну пошту, він роздруковується, а потім сканується.

Пощастило тим, в кого були принтери старого зразка - для того, щоб хоч щось роздрукувати, їм потрібно було витрачати раз на пару тижнів всього триста гривень на заправку картриджу. А тим, хто використовував не так давно отримані нові принтери «Xerox» и мультифункціональні пристрої того самого виробника - тим було (і є) боляче. Кожна заправка картриджа супроводжується ще і заміною чіпа на цьому картриджі. І тому ціна, яку платили звичайні співробітники, була більше тисячі гривень. Кожен місяць. Десятки принтерів.

Нульова реакція з боку керівництва само собою спостерігається і досі. Але в серпні до цієї ідіотської проблеми додалась нова: в Міністерстві охорони здоров'я України закінчився офісний папір. Звичайний папір А4 в банальних пачках. Співробітники зітхнули - і пішли купувати ще і папір.

Смішно. Тут інше слово і не підбереш. Особливо, коли несеш пачку паперу з магазину канцтоварів. А ви кажете - системна боротьба з пандемією.
Поки ще не засланий в Одесу міністр Степанов не може контролювати ситуацію у власному міністерстві, не те що у країні.

МОЗ України косить ковід: юридичний департамент, через який проходять всі постанови, розпорядження, накази, практично весь на лікарняному, і це тільки частина захворілих, є інформація про більше, ніж 30 людей з ковідом в міністерстві. Такий стан речей фактично паралізує роботу міністерства. До того ще і люди, які прийшли по добору влітку, вже починають звільнятися.

Може це державна секретарка Інна Солодка вирішила так підставити міністра і обрала стратегію фізичного знищення тих людей, яких ще поки не вдалося змусити звільнитися чи скоротити?

Цілком може бути, що після 25 жовтня залишиться тільки порожня будівля серед Маріїнського парку.
Трапив на очі пост ексочільниці медичного директорату Оксани Сухорукової, в якому вона пише про ситуацію в її Директораті вже після неї. Цей текст цікавий ще тим що державна секретарка Інна Солодка вважає, що саме Сухорукова веде МОЗ інсайд 😂

А ви як вважаєте: стиль текстів схожий?

Додамо від себе, що те з чим не впоралась Солодка в частині розвалу/зачистки Директорату, змогли несвідомо, але успішно доробити ще один екс- Директорату Вододимир Мельничук та перша заступниця міністра Ірина Садов'як.

Якщо подивитись на підпорядковані підрозділи кожного заступника, то вони майже на 100% укомплектовані, і тільки у першої заступниці Садов'як десь на 50%.

Управлінський геній!
__________________
Оксана Сухорукова в фб:

Як на вашу думку оцінюється держслужбовець?

Якщо ви думаєте, що зараз головна задача держслужбовців, наприклад, Міністерства охорони здоров'я - боротьба з COVID-19, то ви помиляєтеся.

Є дві цілі:
У Степанова - провести закупівлі,
у держслужбовців - закрити контролі (принаймі, на думку держ секретаря)

Знаєте, що таке контролі?

Ні? Зараз розкажу.

Це виконання плану дій уряду, наприклад. Тут хоч ок.

Це відповіді на запити народних депутатів. Наприклад:

- в лікарні немає МРТ, просимо забезпечити. Те, що цей депутат проголосував за бюджет охорони здоров'я і там немає закупівлі МРТ, йому тупо пофіг. Але ти повинен написати відповідь, погодити її з купою колег, зібрати візи, принести міністру на підпис, а там ... як карта ляже.

- Або когось звільнили, прошу розібратися.

- Прошу терміново направити комісію по розслідуванню злочинів в лікарні. Поліція? А там сказали, пишіть заяву. Далі тре продовжувати?

- Або: відмініть реформу!

І ти сидиш і думаєш, ну от що написати, щоб і офіційно, і не вийти за межі.

Або хтось написав листа на ОП чи КМУ. І він прилітає звідти. Теж тре відповісти. Всім одночасно.

Про eHealth і 5G, число дьявола, чіпи.

Або пропозиція залучити до розробки наступних кроків реформи вчених, які напряму спілкуються з космосом, у них контакт з космічним розумом. І той розум через астральний зв'язок розкрив їм тайну процвітання країни і української медицини вчасності.

Або приходять ЗПІ (запити на публічну інформацію). І там 6 500 питань і термін 5 робочих днів.

Ще є такі атаки від громадськості. Коли листи однакового змісту приходять щодня пачками. Звісно ти не виписуєш окрему відповідь на кожний лист. Ти пишеш шаблон і шарашиш ці листи так само пачками, але це час.

Наприклад, до мене приходило в середньому 130-180 листів на день. Це те, що я мала розписати на виконавців. Відповідно, приблизно така ж кількість виходила від нас. Щоб це розписати та підписати, не читаючи, займало приблизно до 5 годин на день. Тому ти виповзаєш з роботи о 23 і приходиш о 8, щоб в спокої та тиші доробити те, що потрібно.

Коли почався COVID, ми частково забили на ці листи. Залишалися на ніч. А потім купа незакритих контрольчиків і почалося. Тоді в директораті було 24 людини з 35 по штату. На місця тих, хто звільнився, нових не брали, конкурси не оголошували. Потім Директорат розбили на 5 Директоратів.

Сьогодні основним мали б бути Директорати громадського здоров'я та медичний.

Знаєте, що в медичному?
Первинка - 2 людини.
Вторинка - 6 людей, які ще займаються закупівлями ліків.
Екстренка - 3 людини.
Материнство та дитинство - 3 людини, з яких
1 (керівник експетної групи) - по факту працює помічницею держ секретаря Інни Солодкої,
1 - по факту працює в приймальні заступника міністра Ірини Садов'як.
1 - виконує всю іншу роботу.

Керівник Директорату вчора звільнився.

Хто займається питаннями, наприклад, дитячих будинків або Майдану - з'ясувати не вдалося.

Конкурси знов не проводяться. Вчора почалося службове розслідування з виконавчої дисципліни.

Це про спроможність керівників МОЗ налагодити процеси в міністерстві, розставляти пріоритети та ставити задачі.

Тому не чекайте зайвого, носіть маски, мийте руки та дотримуйтесь дистанції.

https://bit.ly/33TjJtl
Повз увагу медіа пройшла ідея поки що міністра охорони здоров'я Степанова бюджетними коштами профінансувати фармкомпанію Біофарма. Тому розкриємо деякі деталі "пілотного проєкту". 

Ще два тижні назад для громадського обговорення був опублікований проєкт постанови Кабміну (https://bit.ly/34ZDgYG). З самого тексту постанови доволі важко зрозуміти механіку "пілотного проєкту", крім того вона не до кінця погоджена навіть всередні МОЗ України.

Але якщо коротко, то ідея наступна: МОЗ України за бюджетні кошти та поза тендерною процедурою закуповує тест-системи для тестування донорської крові, потім центри крові тестують донорську кров і передають Біофармі ту кров, в якій виявлено антитіла до вірусу SARS-CoV-2, а Біофарма в свою чергу виробляє гіперімунний імуноглобулін, ефективність якого потім досліджується.

Фактично мова про те, щоб перекласти на бюджет суттєву вартість виробництва препарату ефективність якого невідома. 

Така ідея викликає купу питань без відповідей: 
Скільки людей треба протестувати, щоб заготовити одну донацію гіперімунної плазми? Сто? Двісті? 
Скільки донацій треба, щоб заготовити одну дозу гіперімунного імуноглобуліну? Десять? Двадцять?
Скільки доз гіперімунного
імуноглобуліну треба для лікування одного пацієнта з COVID-19? 
Скільки буде коштувати лікування одного пацієнта? Думаємо, десь пів мільйона гривень. 
Яку користь отримає пацієнт від такого дорогого лікування? Скоріш за все жодної. 

Станом на сьогодні немає досліджень, які б підтвердили ефективність гіперімунного імуноглобуліни - це лише теоретичні припущення (при чому самої ж Біофрами), такі самі як і про десятки або сотні інших препаратів.

Але крім фінансової сторони, важливо, що МОЗ України не зробило жодної наукової експертизи цього проєкту.

Тому коли хтось цілком обґрунтовано глузує над російською вакциною від  COVID-19, то не переймайтесь наші "досягнення" будуть не менш видатними.
На очах редакційного колективу “МОЗ інсайд” вже змінилось з десяток міністрів та кілька десятків їх заступників, за час нашої роботи ми бачили, як злети, так і стрімкі падіння в роботі міністерства. Тому ми з радістю поділимось порадами* для наступного державного секретаря, як за максимально короткий термін завалити роботу міністерства.
*Текст написаний за мотивами посту, який широко розійшовся в мережі "Как ухерачить любую компанию".

Не будемо лукавити і зізнаємось, що більшості прийомів нас навчила Інна Василівна Солодка – теперішня державна секретарка МОЗ України.

Починаємо.

Правило 1: Кричи та погрожуй! Коли поруч немає міністра чи його заступників, то кричи на всіх співробітників. Вони мають боятися тебе і думати, що ти можеш їх вкусити чи вдарити. Якщо міністр це почує, то кажи, що гівнюки тільки так розуміють.

Правило 2: Звільни/доведи до звільнення усі адекватних керівників підрозділів, але не чіпай дурнів. Розумні підуть в інше місце, а дурні будуть тобі в рота заглядати і казати, яка ти розумна. Міністру скажи, що це були кадри колишнього міністра і у тебе є нові віддані люди на їхні посади.

Правило 3: Скороти частину штату, але на їхнє місце нікого не бери і поклади їх обов'язки на тих, хто залишився. Після цього кажи міністру, що звільнили неефективний баласт, а про тих, хто залишився і кого завалили роботою, кажи, що вони нездари і їх треба також буде звільнити.

Правило 4: Демотивуй увесь колектив скасуванням премій та матеріальної допомоги. Скажи їм, що вони погано працюють і не заслужили, але при цьому плати премії своєму оточенню. Міністру треба казати, що під міністерством черга людей, які готові прийти працювати на ці місця.

Правило 5: Заблокуй забезпечення будь-якими витратними матеріалами – папір, тонер, канцелярію вони мають самі шукати. Вони зажрались! Звісно, що ні про що інше мова також не має йти. Якщо про це дізнається міністр, то кажи, що колектив носить канцелярію додому і тому її не вистачає.

Правило 6: Повідом усім, що міністерство переживає важкі часи, бо попередники його розвалили, і ти будеш вживати радикальні заходи для виправлення ситуації. Це розв’яже руки і дасть можливість приймати будь-які ідіотські рішення. Скажи міністру, що ти застосовуєш кризовий менеджмент.

Правило 7: Паралізуй переведення та прийом на роботу працівників. Разом зі скороченням штату це класний спосіб вбити цілі напрямки роботи. Коли будуть виникати термінові питання по цим напрямках – давай доручення їх закривати тим, хто найменш компетентний у цьому. Міністру кажи, що ці питання штучно ескалюють його опоненти, але все під контролем.

Правило 8: Перекрої всю штатку, роз’єднай великі підрозділи на малі, а малі - непоєднувані - об’єднай. Дай ідіотські назви новим підрозділам. Там, де багато роботи, скороти працівників і переведи туди, де роботи мало. Ідеально ще фізично їх розділити у різні місця. Якщо нова штатка запрацює – ти молодець, а якщо ні, то ці гівнюки винні.

Правило 9: Звільни всю пресслужбу. Відповіді на запити ЗМІ мають готувати головні спеціалісти інших підрозділів. Питають про закриття лікарень – відповідь дає Фармацевтичний директорат. Міністру кажи, що ці гівнюки спеціально хочуть його підставити.

Правило 10: Коли будуть готувати стратегічні урядові документи, то скажи всім радникам міністра написати їхні пропозиції. А на апаратках питай про те, чому співробітники написали таку дурню. Міністру кажи, що тупоголові не розуміють нових трендів.

Правило 11: Запровадь нову систему звітності - кожен співробітник має починати і закінчувати робочий день заповненням табличок про те, що він зробив і робить. Питай про кількість написаних листів, виконаних доручень, проєктів у роботі та відвіданих нарад. Таблички мають бути за різними формами, а збирати їх мають різні люди. Міністру кажи, що це для того, щоб контролювати ледарів.

Пам'ятай, що головне протриматись 4 місяці, новий закон про державну службу дає міністру можливість звільнити держсекретаря тільки в цей час. Потім вже буде важче і скоріш за все звільнять вже міністра.
Нагадуємо, що якщо вам є, що розповісти, можете сміливо писати на пошту [email protected] Найцікавіший контент буде опубліковано в каналі.
На цьому та минулому тижні багато джерел, як публічно, так і не публічно, стверджували, що поки що міністр охорони здоров'я  України Степанов вже має завершитись. Наші джерела в Верховній Раді України та Секретаріаті КМУ повідомили, що звільняти планують не тільки Степанова, але й кількох інших міністрів.

Але якщо говорити про Степанова, то на заваді може стати його активна робота зі збору голосів "проти" його звільнення, частина фракції Слуга Народу, а також інші фракції не дадуть за це голосів. Тому його звільнення ще під питанням, але новий кандидат вже відомий - Ляшко В.К.

Віктору Кириловичу добре відома ситуація в МОЗ України, але для допомоги йому пропонуємо читачам каналу, які працюють в МОЗ України, проголосувати за його першочергові кадрові рішення, а саме звільнення. Просимо голосувати виключно з критеріїв ефективності. Голосування повністю анонімне.
Історія повторюється вже не двічі, а тричі. Спочатку Скалецьку звільнили, коли вона була на добровільно-примусовій самоізоляції, потім Ємця, який вважав себе хворим на короновірусну хворобу, але стоїчно ходив на роботу, а тепер трагікомедія повторюється зі Степановим.
🎥 Сценарий для хорошего детективного сериала

🎞 Эпизод 1- в пятницу в Кабмине подписывают документ об увольнении одного из министров.

🎞Эпизод 2 - этот министр начинает экстренно искать голоса против своего увольнения.

🎞Эпизод 3 - министр узнает, что голоса на его увольнение есть. Причём с запасом.

🎞Эпизод 4 - министр на выходных уходит на «на больничку» 🦠

🎞Эпизод 5... coming soon 🔜

P.S. Все события и герои вымышлены. Любые совпадения с реальными личностями случайны. 
Поки поки що міністр Степанов пішов на імпровізований лікарняний, його обов'язки призначили виконувати заступницю міністра Ірину Микичак. І якщо хтось здивується чому її, а не першу заступницю міністра Ірину Садов'як, то насправді все дуже просто.

Поки що міністр Максим Степанов банально не ризикнув призначати Ірину Садов'як в.о. більше ніж на один день, щоб вона не завалила роботу (як ніяк друге місце серед кандидатів на звільнення в нашому опитуванні).

Але і Ірина Микичак не особливо бажає бути в.о., і це при тому, що зазвичай вона робить все, щоб сподобатися Максиму Степанову та Віктору Ляшку (розуміючи, що він майбутній міністр). За кілька місяців вона завалила всі свої напрямки - майже ніякої нормативки по медичній освіті, реабілітації, МСЕКам та психіатрії. І воно й не дивно - її кадри зайняті зведенням табличок з регіонів, а також виконанням інших завдань пов'язаних з короновірусом. Така робота позиціонується як кризис-менеджмент та допомога Віктору Ляшку та Ірині Садов'як за умови відсутності достатньої кількості кадрів в МОЗ України.

В свою чергу для поки що державної секретарки Інни Солодкої набагато зручніша слабка Садов'як, ніж Микичак, яка має свою думку і може дати відсіч.
Старі граблі. Нова структура.

Не пройшло і пів року з дня затвердження "нової-старої" структури, як держсекретарка Інна Солодка почала роботу з формування "нової-нової" структури. Під цим приводом Солодка збирається завести своїх людей на ключові посади, але ніхто не каже про те, що саме Солодка 4 місяці тому оновила структуру, яка так і не запрацювала.

Результат кадрових призначень також видатний, посудіть самі:
Гендиректор Директорату медичного забезпечення Володимир Мельничук - звільнився;
Гендиректорка Директорату міжнародного співробітництва та євроінтеграції Марія Свинціцька - звільняється (-лась);
Гендиректорка Директорату стратегічного планування та координації Марина Горобейко - не змогла набрати людей в свій директорат (її звільнення питання часу).

Скориставшись "неприродним добором" людей завели за ознаками особистої відданості, а не професіоналізму, а тепер дивуються чому все валиться з рук.

На цей раз нову структуру робить консультантка з-зовні, без жодного функціонального аудиту та інтерв'ювання співробітників. Тому сподіватись, що буде адекватна структура, марно - не дивуйтесь, якщо з'являться Директорат курортів та SPA, Директорат СЕС та Управління по боротьбі з антибіотикорезистентністю.

То може пора міняти не структуру, а державного секретаря?
Хто б міг подумати, але у працівників МОЗ України, які працюють з документами, а не пацієнтами, ризик захворіти на COVID-19 в рази більший за інших офісних працівників.

За останні 2 тижні більше 15 нових випадків, загалом кількість перехворівших складає близько пів сотні, при чисельності працівників МОЗ України десь у 260 осіб.

З останнього: 5 листопада були створені моніторингові групи у складі працівників міністерства, які поїхали в лікарні для аналізу забезпечення медичною допомогою пацієнтів у лікарнях. Результат - працівників МОЗ України не забезпечили засобами індивідуального захисту, вони поїхали по лікарнях, де були у відділеннях з хворими на COVID-19, потім вони повернулись в міністерство і почався спалах серед працівників.

Більше того, контактним працівникам не особливо дозволяють піти додому на самоізоляцію, а працівники з симптомами продовжують ходити на роботу (може це не COVID-19, а інше ГРВІ). Правда ж це не дуже відповідає публічній позиції керівництва МОЗ України? Крім того, дистанційна робота не вітається, так як система електронного документообігу працює лише з робочих комп'ютерів.

Також поширенню коронавіруса сприяє й те, що для більшості працівників обрізали доступ до розділу "Діловодство" і вони вимушені періодично ходити в канцелярію для пошуку документів. Ну і звісно, що ЗІЗів та антисептиків в МОЗ України, як не було, так і немає.
Насправді такого жахливого ставлення до працівників апарату з боку керівництва не було ніколи. Результат - робота виконується погано, міністрів звільняють, а Інна Солодка чомусь залишається.
Ми вже писали, що у нас тут в МОЗ України люди також хворіють ковідом. Але сьогодні події просто переходять всі межі розумного. Дякуємо одному зі свідків подій, що описані нижче, за те, що поділився з нами. А ми не можемо не поділитися цим з вами.

Сьогодні в МОЗ України мали тестувати всіх співробітників на ковід, але... не вистачило пробірок. Не вистачило, бо державна секретарка Інна Солодка забрала половину і закрила. Звучить як маячня, тому про все по черзі.

В колцентрі МОЗ України (всі оператори сидять в одній тісній кімнаті в прибудові, працюють на застарівших комп'ютерах, зарплата 5 тисяч гривень, приходьте влаштовуватися, є вакансії) захворів один з операторів. Це було однієї з останніх крапель терпіння в МОЗ України, і на прохання деяких заступників міністра було призначено ПЛР- тестування абсолютно всіх співробітників міністерства.

Сьогодні, в п'ятницю, в будівлю на Грушевського прибула бригада з пробірками, і розпочався забір матеріалу. Після початку тестування державна секретарка Інна Солодка з'явилася в місці забору матеріалу і просто забрала (!!!) половину пробірок.

Так, вам не почулося - саме забрала, руками, і довела до оторопілих і медиків, і співробітників інформацію: "хто захоче перевіритися - нехай звертається до мене". І реально, насправді, понесла пробірки до себе в кабінет.

Так, це не вкладається в голові, тому що дія відбувається в листопаді 2020 року, під час пандемії та в центральному органі виконавчої владі, який саме відповідає за боротьбу з цією пандемією. Ох, ні, що ви, ми помилились: це не Міністерство охорони здоров'я України, це особиста плантація панії Солодкої, да буде славним ім'я її у віках, і триватимуть надміру дні її, і ниви будуть сповнені, а стада ситі, словом - з дитинства за державну секретарку, амінь.

А, і найголовніше. Співробітників колцентру МОЗ України, котрі скоріше за все хворі, і через співробітника якого і призначили нарешті тестування - їх так і не протестували. Пробірок, сказали, не вистачає, вибачте. Йдіть за свій рахунок тест робіть.

І ось тепер - точно амінь.
Багато разів працівники МОЗ України були свідками, як державна секретарка Інна Солодка показово розмовляючи по телефону з працівниками інших міністерств (заступниками міністрів, державними секретарями, тощо) дозволяла собі висловлюватися з критикою, а іноді й з образами щодо співробітників МОЗ України. Частина цих співрозмовників, до речі, читає цей канал.

На минулому тижні це було щонайменше кілька разів. Доходило до того, що вона своїм колегам з інших міністерств казала, що вона не винна, що в МОЗ України працюють "тупі дебіли", які не хочуть і не можуть робити свою роботу. Тільки чомусь Інна Солодка не уточнює, що вона вже рік як державна секретарка, що саме вона відповідає за якість працівників, що тільки вона в міністерстві може набирати якісно нових людей. Так хто ж винен?

За цей рік, окрім звільнення понад 60 співробітників (майже всі за власним бажанням), вона не спромоглася в кадрових питаннях нічого вирішити. На наступному тижні з МОЗ України звільняється ще одна дуже фахова людина, потім ще…

Зауважимо, що її телефонні співрозмовники більш фахові і чудово розуміють, хто за що відповідає в міністерствах. Називаючи людей, що працюють в міністерстві, "тупими",  "дебілами" і "псевдореформаторами", Інна Солодка знову показує свою випадковість на такій важливій посаді. Показує, що в неї відсутнє розуміння поваги, етики, управлінських навиків та звичайної юридичної грамотності.

Це історія випадкового злету, яка ще не завершилась трагічним падінням. 

Співробітники МОЗ України демотивовані, 50% шукають собі роботу, інші 50% мовчки чекають її звільнення. Це все напряму впливає на ефективність роботи апарату міністерства, як наслідок -  не завжди оперативне прийняття рішень, а іноді і помилкове.

В часи, коли МОЗ України є основним органом в боротьбі з короновірусом, нефахова робота однієї людини в міністерств, яку випадково посадили на посаду і забули забрати з собою в Нові Санжари, забирає сотні життів людей в Україні.

Не зможе МОЗ України впоратися з викликами, що задає коронавірус, якщо керівник державної служби не виконує свої прямі обов’язки, а навпаки грає дестабілізуючу функцію в міністерстві. 

Колись це повинне закінчитися. Навіть після найтемнішої ночі настає світанок, а сильний дощ закінчується веселкою.

Гарного вечора.

П.С. Якщо вам відомі випадки принижень з її боку пишіть на [email protected]. Готується спецматеріал.
Тим часом в міністерстві розпочалось щорічне оцінювання державних службовців. Певно в нормальних організаціях оцінювання могло би бути ефективним механізмом мотивації співробітників, але не у нас.

Більше того, нормальною практикою може бути не тільки, коли керівники оцінюють підлеглих, але й навпаки. Іншим недоліком існуючої процедури можна вважати, що заступників міністра також ніхто не оцінює. Того самого міністра хоча б Верховна Рада України може звільнити чи призначити, але не його заступників.

Саме тому пропонуємо виправити цю ситуацію і запропонувати підписникам (багато з яких працює в міністерстві або підпорядкованих організаціях) оцінити заступників, які курують їхні напрямки:

- першу заступницю міністра Ірину Садов'як (курує Директорат медичних послуг та Директорат стратегічного планування);
- заступника міністра Віктора Ляшка (курує Директорат громадського здоров'я);
- заступницю міністра Ірину Микичак (курує Директорат якості життя та Директорат медичних кадрів, освіти і науки);
- заступницю міністра Світлану Шаталову (курує Фінансово-економічний департамент);
- заступника міністра Ігоря Іващенка (курує Директорат фармацевтичного забезпечення, Директорат міжнародного співробітництва, Директорат високотехнологічної медичної допомоги);
- заступника міністра Ярослава Кучера (Директорат з розвитку цифрових трансформацій в охороні здоров'я).

Державна секретарка Інна Солодка не потрапила в цей список, оскільки вона поза конкуренцією і з нею все і так зрозуміло.
1. Перша заступниця міністра Ірина Садов'як 
Anonymous Poll
4%
Відмінно
6%
Добре
8%
Задовільно
27%
Погано
55%
Не було досвіду спільної роботи
2025/05/17 23:22:37
Back to Top
HTML Embed Code: