tgoop.com/disksndino/415
Create:
Last Update:
Last Update:
Сідайте зручніше, зараз розповім вам, що це за стрічка така. Якщо моя розповідь вам сподобається, не забудьте продемонструвати це реакціями під постом.
Почну трішки здалеку. Є такий піджанр фентезі, як Sword & Sorcery — буквально «меч і чаклунство», іноді його ще називають «героїчним фентезі». Протагоніст тут завжди могутній воїн (бажано варвар), який бореться з найжахливішим лиходієм (бажано чаклуном), а «дівчина в біді» стає обов’язковою вишенькою на торті. Бо ж який герой не мріє врятувати принцесу?! По суті, книги про Конана-варвара сформували цілу течію, що залишалася популярною аж до кінця ХХ століття.
Deathstalker (1983) — класичний представник цієї модної течії, але, скажімо так, із розпродажного кошика. Це фільм категорії «B» з низьким бюджетом (457 тисяч доларів). Проте то були часи, коли всі прагнули повторити успіх Conan the Barbarian (1982), який зібрав близько 80 мільйонів доларів із бюджетом в 20 мільйонів. Глядачі жадали чогось подібного, і студії поспішали задовольнити цей попит.
Стрічка розповідає про воїна на ім’я... Дезсталкер, якого посилають знайти три магічні артефакти, щоб перемогти кровожерного чаклуна Мункара. На своєму шляху герой стикається з монстрами, інтригами, зрадою та вражаючою кількістю випадкової оголеності. Чесно кажучи, стільки еротики я, здається, не бачив у жодному іншому фентезі-фільмі. Фінальна битва завершується
Кумедні моменти:
Однак є й менш веселі аспекти. Я розумію, що то були вісімдесяті, що це художній вимисел зі своїми законами та правилами, але складається враження, що у світі Deathstalker майже всі жінки зазнають домагань від усіляких покручів. Попри це, стрічка може похвалитися сильною персонажкою — воїтелькою Кайрою, яка своїми характером і вчинками значно цікавіша за головного героя.
Фільм мав величезний комерційний успіх, заробивши понад 5 мільйонів доларів у прокаті й майже 12 мільйонів загалом. Продюсер Роджер Корман славився тим, що створював франшизи з мінімальним бюджетом і максимумом експлуатації популярних тем. Успіх стрічки призвів до появи ще трьох продовжень, хоча критики відзначали, що якість із кожною частиною лише погіршувалася.
Сьогодні «Дезсталкер» привертає увагу своїм стилем і атмосферою. Візуально автори надихалися роботами Боріса Вальєхо — справжньої ікони фентезі-арту, і це помітно. Але чи заслуговує фільм на вечірній перегляд? Імовірніше, ні. Насправді, про такі стрічки цікавіше читати, ніж їх дивитися. Проте зрозуміти, чому це стало хітом 80-х, можна. Відеокасета з Deathstalker у ті часи, мабуть, була повноцінним артефактом для підлітків. І здається, що тамтешній сценарій написав якийсь нерд, захоплений D&D, у розпалі статевого дозрівання
#TrashOrTreasure #RandomPearls