Telegram Web
Усім привіт! 🖐

Як ви пам'ятаєте ми розпочали серію публікацій про життя перед Agile, де розказуємо ким ми працювали раніше і як це вплинуло на теперішні позиції.  

Tamara Oliinyk, Business Analyst
Хочу поділитися своїм шляхом розвитку, як Бізнес Аналітика. Перед тим в мене був дуже довгий і досить яскравий шлях. 

Я працювала інженером-програмістом в науковому інституті, досліджувала дані з супутникових знімків, працювала дата аналітиком, була девопсом “на мінімалках” тощо. Коротше, якого досвіду в мене тільки немає 😊  

І це все привело мене до розвитку в ВА. Мені подобається комунікувати з командами та замовниками. Робити це правильно і структуровано, а не хаотично та подавати інформацію в зрозумілому вигляді.  

В розробці мені не вистачило динаміки, хотілось постійних змін. А ВА - це про інше, це про постійну динаміку, постійну комунікацію, розв'язання певних питань та розплутування досі нерозгаданих задач.  

Чи є тут ВА та як було у вас? ⬇️
Привіт! Продовжуємо нашу рубрику про життя до аджайлу. Dmytro Skliar, Senior Scrum Master - розкаже про свій шлях. 

Я взагалі багато чого пробував: і програмувати на С++, і курси мануального тестування. Тож краще розумів різні сфери та етапи SDLC, і це мені зараз допомагає, бо я можу розмовляти з QA та девами одною мовою. З іншого боку, у цьому є мінус: оскільки я багато всього вчив, але ніде не став експертом, відтак важко на чомусь сфокусуватись.  

Я почувався, як не у своїй тарілці. Тож я став більше спілкуватись та покращувати комунікацію. Це мене привело до доволі класичного шляху і я трансформувався в скрам мастера з піема на вотерфольному проєкті з інтуїтивним керуванням.  

Цей досвід мені і досі допомагає, бо не всі практики традиційного менеджменту погані, а радше гарно зживаються з аджайловим мисленням. Натомість класичний менеджмент простіший в розумінні, а аджайл не так легко зрозуміти та похендлити.  

Мабуть, тому я часом тяжію до простого “дерев’яного” “ієрархічному” підходу, зате тепер я почуваюсь як у своїй тарілці, чого і вам бажаю 😊 

Чи є ще хтось із таким досвідом та які плюси та мінуси у цьому бачите ви? ⬇️
трішки позитиву у стрічку 😂
Привіт-привіт 😉

Сьогодні Olesia Prots, Head of Lean-Agile Center of Excellence у Symphony Solutions, готова розкрити нам свою історію трансформації. 

Перш ніж стати Scrum Master, я працювала багато років QA Engineer.  

Це була прекрасна передумова для моїх наступних ролей в аджайлі, оскільки це давало мені сильну технічну експертизу, і я легко знаходила спільні точки розуміння з технічною командою, бо власне ми говорили однаковою мовою. На додачу, цей транзишин мені дався легко. Адже побутує таке упередження, що команда більше довіряє менеджерові, якщо ця людина має технічну експертизу, і розуміє технічні моменти команди. 

Але з іншого боку, ця технічна підкованість часом мені заважала на позиції скрам мастера, бо якщо я бачила якісь технічні нюанси в роботі команди, то бувало важко стриматись, щоб не втрутитись в безпосередню роботу. Тож на початках делегування та empowering моєї команди давались мені важко😊

А вам колись надавав труднощів ваш технічний бекграунд? 😊
​​Introducing a new Agile Space Podcast episode 🎙

Let’s welcome Katherine Sherwood, Lead Product Owner at Avantage Entertainment.

Enjoy our friendly conversation with Katherine! Here’s what you can look forward to in this episode: 

🔸 Evolution of a Lead Product Owner 
🔸 Agile buzzwords vs. philosophy 
🔸 Learning through vulnerability 
🔸 Challenges faced by Agile Product Owners today 
🔸 “Scrum Masters are superheroes!” 
🔸 Future trends in Agile Product Ownership 

The first part of the Agile Podcast here 🔥

Don’t forget to share and subscribe❗️
Хей 🖐

Katya Idiartova, Service Delivery Manager у Symphony Solutions, сьогодні розкаже про своє життя перед аджайлом: 

До позиції Scrum Master я була проєктним та комунікаційним менеджером, але не в ІТ, а сфері організації різних подій і одна з них була APIMONDIA  у бджільницькому конгресі. Це як Євробачення, але для бджолярів, і от тоді Україна отримала змогу приймати всіх бджолярів світу / науковців організацій та компаній, що працюють у цій сфері.  

Що позитивного навчила ця позиція та як стає у пригоді?
Найперше я навчилась працювати з людьми з різних куточків світу. Бувало, що не дуже розуміла контекст, але знала і розуміла як з ним працювати. Комунікація з командою, ризик та fail management і далі є моїми корисними скілами 😉

Чим цей досвід заважав/заважає на теперішній позиції?  
Сам формат спілкування інший, там було спілкування з делегаціями на державному рівні, і субординація, дрес-код та дисципліна геть інакші.  
Тому навіть зараз іноді ставлення певних людей до своєї роботи неприємно дивує —  у тому світі бджільницького конгресу майже не можливим було б запізнюватись чи не приходити на дейліки.

А що ви робили до того як почали працювати в ІТ?
🤔🤔🤔
Друзі, хто ще не був на нашій події Agile Dojo: Stakeholderflix у вас є чудова нагода долучитись, так як ми підготували для вас Episode 2 🔥

У цьому воркшопі ми перетворимо звичайне в надзвичайне та на основі успіху нашого першого епізоду ми з нетерпінням очікуємо можливості поглибитися в темі stakeholder management.
❗️Реєстрація❗️

🍿 Усі Деталі та Workshop Highlights тут

👉 Дата: 28 Березня 2024
👉 Час: 19:00 (Kyiv time)
👉 Тривалість: 1.5 год
👉 Місце: ZOOM (інвайт прийде на ваш мейл)
👉 Мова: English

💰 Вартість: Donate to Ukraine Army (FPV drones)

Приєднуйтесь та запрошуйте друзів!
Друзі, нещодавно ми наткнулись на цікаву статтю "Які технічні знання потрібні проджект-менеджерам і чи впливають вони на зарплату?"

Хочемо дізнатись чи це працює і у вас? Тож у наступних дописах проведемо невеличке опитування ⭐️
1️⃣ РМ компанії детально знають етапи розробки, враховують особливості збору вимог і розуміють усі кроки розробників.
Anonymous Poll
75%
Так
25%
Ні
2️⃣ Базові знання з програмування для проєктних менеджерів не є обов’язковими.
Anonymous Poll
65%
Так
35%
Ні
3️⃣ Для усіх менеджерів в ІТ важливими є: базове розуміння, як працює інтернет загалом (протоколи, вебсервери, браузери та інше).
Anonymous Poll
66%
Так
34%
Ні
4️⃣ Розуміння Agile та Waterfall / досвід їхнього успішного впровадження в роботі команд є обов'язковим.
Anonymous Poll
94%
Так
6%
Ні
5️⃣ Для Project Manager в ІТ важливими є навички, які допомагають глибше розуміти бізнес-цілі та керувати процесами в компанії (робота з бюджетуванням, маркетинг і дизайн, вміння проводити дослідження).
Anonymous Poll
87%
Так
13%
Ні
Згодом побачимо результати, тож дякуємо усім хто приймає участь у голосуванні, а якщо у вас будуть цікаві думки щодо цієї теми, то ви завжди можете залишити коментарі під дописом😉
Друзі нагадуємо, що 28 березня відбудеться Agile Dojo: Stakeholderflix Episode 2 🔥

🍿 Workshop Highlights:
Building Your Cast of Characters: Identify key stakeholders and their roles in your stakeholder journey.
Crafting a Blockbuster Plot: Develop a strategic plan to achieve your stakeholder engagement goals.
Navigating Plot Twists: Understand how to adapt and respond to changing stakeholder dynamics.

❗️Подія безкоштовна за умови Donate to Ukraine Army (FPV drones).

🎟 Реєстрація та деталі

Будемо раді усім, хто бажає отримати нові знання чи поділитись власним досвідом 😉
Друзі, дякуємо усім хто долучився, надіємось було весело та корисно, згодом ще більше цікавих подій 😉

Також, ділимось відгуком одного із спікерів: "Participants immersed themselves in mapping movie characters and missions🔥, fostering teamwork ❤️, active involvement, and gaining valuable insights into stakeholder dynamics. " - Kateryna, Service Delivery Manager

Stay tuned for more updates! 🍿
Привіт всім 🖐

Сьогодні ми розпочинаємо серію публікацій про Liberating Structures🗣

Liberating Structures - це колекція з 33 простих технік для проведення зустрічей і розмов, розроблених Кітом МакКендлессом і Анрі Ліпмановичем. Ці структури кидають виклик звичайному способу проведення зустрічей, фокусуючись на інклюзивності та сприяючи активній участі всіх.

Приклади, такі як "1-2-4-All" для генерації ідей і "Troika Consulting" для вирішення проблем, демонструють гнучкість цих методів у різних контекстах, від робочих місць до громадських подій. Мета - рівномірно розподіляти вплив серед учасників, надаючи кожному можливість додати свій внесок. Liberating Structures цінують взаємодію більше, ніж формальні презентації, роблячи зустрічі більш динамічними та цікавими. Вони базуються на ідеї, що динаміка групи складна і вигідна від спільного прийняття рішень.

Фасилітатори, які використовують Liberating Structures, мають на меті створення середовища, де можуть природно виникати різноманітні перспективи. Ці структури відомі тим, що роблять зустрічі більш приємними та продуктивними, пропонуючи свіжий підхід до співпраці. З фокусом на простоті та адаптивності, Liberating Structures надають учасникам можливість активно формувати дискусії, сприяючи відчуттю власності.

У суті, Liberating Structures пропонують практичний інструментарій для трансформації способу, яким групи працюють разом, розкриваючи колективний потенціал творчості та інновацій.

Хочете дізнатися більше? Не пропустіть нашу майбутню серію розповідей про Liberating Structures 😊 А якщо ви вже користуєтесь цією технікою, то діліться своїми успіхами в коментарях ⬇️
2025/07/06 20:47:09
Back to Top
HTML Embed Code: