Telegram Web
​​Привіт 🖐
 
Зовсім скоро у нас буде івент про коучинг, конфлікти і не тільки, слідкуйте за анонсами та реєструйтесь. А поки ми і самі вирішили заглибитись трохи у тему.  
 
Сьогодні пропонуємо поверхнево розглянути модель ескалації конфліктів від Фрідріха Глазла. Він вивів 9 сходинок ексалації конфліктів. Кожен наступний крок поглиблює конфлікт все більше. 
 
1️⃣ Перші 3 сходинки виглядають так: тертя/напруга -> дебати/диспут -> дії замість слів. Ці три етапи характерні win-win підходом, тобто кожна зі сторін ще може вийти з конфлікту зі своїми бенефітами.   
 
2️⃣ Наступні 3 сходинки вже більш гострі: коаліції (частини конфлікту залучають інших людей на свою сторону. Що цікаво, що тут вже тема конфлікту, він переходить на другий план, тепер важливо виграти у другої сторони і не програти самим) -> втрата лиця (з повною втратою довіри) -> погрози (вимога викупу, потенційні або реальні санкції, покарання). І якщо перші були орієнтовані на win-win, то тут фокус зміщується на win-lose. 
 
3️⃣ Як ви вже здогадались, останні 3 сходинки про lose-lose, мовляв, байдуже, що я програю, головне: щоб вони програли більше. Сходинки ці виглядають так: часткове руйнування -> повне знищення (усіма способами) -> разом у прірву. 
 
Як ми вже неодноразово говорили: аджайл ЗА конфлікти, якщо вони допомагають команді рости і розвиватись, а не руйнуватись, тому скрам мастерам, аджайл коучам, проджект менеджерам корисно знати про способи деескалації конфліктів. 
 
Хочете дізнатись більше? Слідкуйте за анонсами та готуйтесь до івенту, буде цікаво 😊
​​Конфлікти неминучі, і це чудово! Долаючи конфлікти, команда стає більш зрілою та покращується у різних аспектах. Зрозуміло, що ви, як коуч команди, будете використовувати ці моменти стику думок та інтересів по-різному.

Тому ми підготували цікаву подію для вас, щоб поглибити ваше розуміння конфліктів і способи управління ними.

Поспішайте! Реєстрація вже стартувала!
Трішки тру на вечір 🌚
Друзі, публікуємо третю частину нашої рубрики Секрети фасилітації 💥 за Майклом Вілкінсоном 

Dmytro Skliar

#17 
Секрет контрольних перевірок 
Перед розглядом кожного наступного пункту програми фасилітаційної сесії коротко розгляньте те, що вже було обговорено, опишіть, що розглядатиметься далі, і замалюйте загальну картинку. 

#18 
Секрет розігріву групи 
Поставте два запитання, які не потребують словесної відповіді. 

#19
Секрет постановки чітких указівок 
Коли вам потрібно дати вказівки, використовуйте модель PeDeQs*. 

#20 
Секрет утримання групи на правильному шляху 
Робіть заголовки, ставте запитання-продовження та запитання-переадресації. 

#21 
Секрет ефективних малих команд 
Розгляньте одне питання разом, розділіть учасників на команди, дайте основні вказівки.  

#22
Секрет ротації фліпчартів 
Запропонуйте командам рухатися від фліпчарту до фліпчарту, щоби забезпечити високоякісний огляд звіту. 

#23
Секрет використання маркера без зловживання 
Спочатку записуйте, потім обговорюйте; записуйте те, що люди кажуть; записуйте так, щоби вони могли це прочитати; запитуйте, а не стверджуйте. 

#24 
Секрет розуміння того, що потрібно записувати 
Записуйте всі рішення, дії, питання та відповідні висновки. 

👉 Першу частину можна переглянути тут
👉 Друга частина за посиланням
​​Вже завтра, 7 вересня, відбудеться онлайн подія Agile Dojo: Coaching teams - working with conflicts! 😎

Ця подія допоможе поглибити ваше розуміння конфліктів і способи управління ними. Запрошуємо провести вечір із користю, отримати унікальні інсайти від нашого експерта та поділитись досвідом з однодумцями.

👉 Дата: 7 вересня 
👉 Час: 19.00 
👉 Вартість: Донат на ЗСУ
(допомагаємо хлопцям, які збирають FPV дронів)
Деталі події

Чекаємо вас! Буде корисно та цікаво😉
Долучайтесь вже СЬОГОДНІ до Agile Dojo: Coaching teams - working with conflicts та покращуйте свої навички 😉

Початок о 19:00❗️ZOOM Link: https://symphony-solutions-eu.zoom.us/j/8866529540

Конфлікти – це можливість для росту та розвитку 😉
Привіт Дякуємо усім, хто долучився до події минулого тижня, а для усіх хто не зміг долучитись ми підготували допис із цікавими підказками, як працювати із конфліктами🔥

Kateryna Motko
 
Б’юсь об заклад, що ви стикались з ситуацією, коли або одна зі сторін конфлікту, або обидві сторони заперечують, що у них є конфлікт, хоча для інших це очевидно. Першим кроком вирішення такої проблеми є прийняття факту, що ця проблема існує.  
 
Перш ніж дивитись, що можна зробити, щоб допомогти команді визнати факт конфлікту, давайте покопирсаємось у причинах такого заперечення: 
 
👉Саме слово “конфлікт” може бути занадто гострим для ситуації (пам’ятаєте, у моделі Ф. Глазла, яку ми публікували нещодавно, все від дрібного тертя до руйнівної війни називається конфліктом).

Що з цим робити?
Оберіть з конфліктуючими сторонами більш влучне і психологічно-комфортне слово для опису ситуації: “непорозуміння”, “дискусія”, “суперечка” і т.д. Ось словник синонімів вам в допомогу. Ми надалі будемо вживати слово “конфлікт” для усіх ситуацій зі зіткненням різних поглядів та думок. 
 
👉Не нормалізація конфліктів у культурі країн (мультикультурне середовище повне очікуваних-неочікуваних бабахів. Годі знати, що і коли може зачепити колегу з іншою ментальністю).

Що з цим робити?
Якщо на початку вашої кооперації ви спільно з командою не створили team agreement, то пора це зробити, і обов’язково включіть правила та норми поведінки, зокрема про конфліктні ситуації; якщо ж ви маєте team agreement, та він у вас не працює, то пора його переглянути і поправити спільно з командою. 
 
👉Не нормалізація конфліктів у культурі команди/компанії (Від творців “Ми велика дружня родина” та іншого безглуздя, після якого хочеться уточнити: “Чи не Кайдашева ви сім’я?” 😊).

Що з цим робити?
Для початку пошукати звідки ноги ростуть, і далі спільно працювати над ідеологічними змінами у цих людях, зокрема через коучингові практики. 
 
👉Страх конфліктів (він же fear of conflict з піраміди 5 дисфункцій команди Патріка Ленсіоні, під ним пластом лежить брак довіри. Тобто тут виходить замкнуте коло: Через брак довіри люди можуть боятись конфліктів, а через деструктивні конфлікти руйнується та сама довіра, як наслідок страх посилюється).

Що тут робити?
Ух! Довіру відбудовувати завжди важко, це дуже тривалий і ресурсозатратний процес, тому допоможе набратись терпіння, засучити рукави і помаленьку віднаходити моменти командної довіри. 

А які ситуації виникали у вас?
З днем позитивного мислення! 😊 Positive Thinking Day

Позитивне мислення — це не просто почуття, яке виникає тоді, коли в житті відбувається щось хороше, — в такі моменти легко відчувати себе оптимістом. Воно пов’язане зі здатністю підтримувати в собі надію і зацікавленість, що б не сталося. (Сью Хедфілд)

👉 А ось цікава стаття як прокачати позитивне мислення та використовувати його у командній роботі.

Вдалого усім дня та хорошого настрою ☀️
Привіт, продовжуємо нашу рубрику фейлів 😉

Dmytro Skliar

Хочу поділитись своїм фейлом, який виник на другий пів рік моєї роботи Скрам Майстром. Я вже мав PSM1 і вважав себе непоганим Скрам Майстром, що має бекграунд PM, практикує Agile підходи і добре знається на усіх артефактах, ролях, івентах і т.д. Але, як каже наша “біблія” Scrum is simple to understand, but difficult to master.

Scrum виявився значно глибший ніж артефакти, ролі та івенти. Перш за все це взаємодії між людьми, що є командою (пізніше виявилось, що навіть більше, але про це не сьогодні). Тож люди, що працюють в одній групі та мають єдину ціль, вони різні. Мають різний характер, можуть мати різні погляди на речі, персональні цілі і багато всього іншого. Працюючи разом ці різні погляди, цілі та характери завжди зустрічаються між собою і не завжди усі згідні один з одним.  
 
Мені пощастило працювати зі злагодженою командою перші 6 місяців і все що мені требу було робити – це слідкувати за тайм-боксами, іноді ділитись своїми спостереженнями, допомагати команді бачити велью і працювати з імпедіментами. Кайф!😊

Продукт розвивався і  ми доволі швидко дійшли до моменту, коли перед нами постала необхідність росту. І до нас в команду прийшов новий сініор фронтенд девелопер - Сергій. Дуже гарна людина і класний професіонал. Все було добре і ми мали декілька успішних спринтів. Настав момент, коли ми не встигали до важливого релізу, і фронтенд девелопер Вася, що вже давно працює в команді мав складнощі, але на дейлі звучало лише «я вже майже доробив, ноу блокерс».

Так продовжувалось кілька днів, а «я вже майже доробив, допомога не потрібна» змінилось на «сьогодні дороблю». Ось настав день релізу і Вася запевняє усіх, що ще пів годинки і готово, все протестовано і лише оця маленька частинка залишилась. Сергій бачачи це просто заліз у код Васі і швидко виправив проблему. Реліз був успішний, але наступного дня Вася і Сергій майже не розмовляли і почали токсично поводитись по відношенню один до одного.

Розуміючи що треба з цим щось робити я поліз вирішувати цей конфлікт між девелоперами. Я поговорив окремо з кожним, домовившись про те, як кожен з них може і буде працювати в команді, але по суті це ще більше погіршило взаємодії у команді. Наче конфлікт і вирішений, але командний дух таїв на очах.

На щастя я як раз читав Лізу Адкінс Коучинг Agile команд (дуже рекомендую!!!) і там знайшов розділ №9 Agile Коуч, як навігатор конфлікту, який допоміг мені зрозуміти мій фейл. Я, як Скрам Майстер, чи Коуч не повинен вирішувати конфлікти, я можу допомогти вирішити конфлікт ставши навігатором. Тож мої наступні дії були направлені саме на це, і магія спрацювала. Я мав окремі розмови з Сергієм і Васею, де:  

👉 кожен з них виявив бажання вирішити цей конфлікт; 
👉кожен згодився на мітинг, де саме вони зможуть все обговорити і вирішити конфлікт, а не третя сторона;  
👉 я отримав запит від хлопців на допомогу у цьому конфлікті. Моя допомога, як навігатора, була у тому, що я можу вступати у розмову нагадуючи про її мету розмови, якщо хлопці будуть повертати не в той бік і віддалятися від мети.  
 
Насправді у цій історії є багато фейлів, але я хотів сфокусуватися саме на конфліктах. 

p\s Дякую Сергію і Васі за цінний досвід, і Лізі Адкінс за знання)
True to Agile 😵‍💫 бажаємо що ваш день сьогодні виглядав набагато простішим ніж ця картинка 😂
​​Привіт🤚

Нам часто трапляється на очі таке написання слова SCRUM, що є неправильним, бо “скрам” не абревіатура.  

Але давайте повеселимось, якби все ж скрам був абревіатурою, то як би він розшифровувався? 😊

Пишіть свої варіанти у коментарях 👇
​​Привіт😉

Сьогодні хочемо поділитись з вами безкоштовними додатками, які можуть допомогти у роботі скрам мастера 👑

👉 Liberating Structures 
Якщо ви хотіли почати/продовжувати досліджувати формати звільняючих структур, то у цій апці це зробити ще простіше. Можна відфільтрувати по бажаній тривалості активності та основній суті, для чого ця активність може використовуватись.
Link at Google Play🔸Link at App Store 

👉 Professional Scrum Master II Exam 2023 
Якщо ви готуєтесь до іспиту або просто любите перевіряти свої знання, то 180 різнопланових питань можуть стати для вас цікавим викликом.   
Link at Google Play🔸Link at App Store 

👉 Scrum Faces – Planning Poker
Проілюстровані карточки з числами Фібоначі та T-shirt sizes, з кумедними анімаціями можуть зробити процес естимації легшим та цікавішим.  
Link at Google Play🔸Link at App Store 

👉 Agile Academy 
Серія курсів на довкола аджайльні теми у вас у телефоні. 
Link at App Store

👉 Retro App for Mobile 
Мобільні темплейти для ретро у смартфоні. 
Link at App Store

А які апки допомагають вам у роботі? 
😂😂😂
​​Друзі, запрошуємо вас приєднатися до нашої події Agile Dojo: Taming User Stories, де ми розповімо, як легко та зрозуміло писати User Stories та ви отримаєте багато унікальних інсайдів😉

👉 Дата: 16 листопада  
👉 Час: 19.00 
💰 Вартість: Донат на ЗСУ

Не втрачайте шансу отримати корисні знання та провести цей вечір з нами.
​​Привіт! Перевалила середина осені🍂, вже прийшло прийняття сезону, тож час для проміжного хелс чеку:)

Як знати чи вашу команду вхопила осіння радість або осіння хандра?  

Сьогодні пропонуємо вам матрицю емоційних зон. Це класичний квадрат, згідно з яким енергія може бути позитивна або негативна (логічно) і водночас рівень енергіїі може бути високим або низьким (знову ж логічно).

Ви просто надаєте такий темплейт і кожен учасник себе розташовує по власних відчуттях. Подальші пояснення не анонсуйте зарано, щоб уникнути маніпуляцій з боку тіми, якщо такі можливі😉  
 
🔸 Високий рівень позитивної енергії це квадрат 1. Це зона перформансу. Якщо учасник команди позначає себе у цей квадрат, то від вас потрібно лише спростерігати за динамікою в часі, адже зараз людина, ймовірно, у емоційно-енергетичному розквіті. З чим і вітаємо!
 
🔸 Якщо ж у людини енергія у позитивному ключі, але на низькому рівні, це квадрат 2, і це зона відновлення. За замовчуванням психічно здорові люди тяжіють до постійного руху в квадрат 1. У цьому випадку можна уточнити, як можна людині посприяти, щоб відновлення пройшло максимально приємно та природньо.  

🔸 У квадраті 3 знаходиться людина з низьким рівнем енергії, так ще й вона негативно налаштована. Це зона вигорання. Ми не можемо в одному параграфі покрити план дій щодо колег, що страждає від цього. Це тема окремої публікації. Щонайменше тут ви змогли ідентифікувати це. 

🔸 Врешті коли в людини високий рівень негативної енергії, квадрат 4, це зона виживання. Людина не може працювати в такому стані, адже їй щось загрожує, ми не завжди говоримо про фізичну небезпеку, і не завжди в прямому розумінні цього слова. Але для колег, що є в цій зоні, потрібна ваша дуже швидка реакція - якщо людина сама себе розташувала в цей квадрат, це просто крик про допомогу. Ви можете для початку з’ясувати в чому справа, та які дії можуть помогти з цим.  

Бажаємо, щоб усі ваші колеги були в перших двох квадратах 😊
​​А як виглядаєте ви? 😂🎃
Agile Space 💙💛 pinned «​​А як виглядаєте ви? 😂🎃»
Друзі, публікуємо четверту частину нашої рубрики Секрети фасилітації 💥 за Майклом Вілкінсоном 

Dmytro Skliar

#25
Секрет ведення стислих записів 
Використовуйте шаблони, заголовки та скорочення. 

#26 
Секрет уникнення пауз під час записів 
Зменшуйте паузи та просіть учасників їх заповнити. 

#27
Секрет збирання інформації 
Використовуйте правильний інструмент, щоби досягти своєї цілі найбільш ефективним шляхом. 

#28
Секрет отримання деталей 
Запитуйте, записуйте, реагуйте. 

#29
Секрет сесій “запитання-відповідь” 
Дайте командам завдання завчасно підготувати запитання. 

#30
Секрет генерування ідей 
Запитуйте, записуйте, але не реагуйте. 

#31
Секрет визначення пріоритетів 
Установіть критерії, дозвольте лобіювання, досягніть консенсусу після виставлення оцінок. 

#32
Секрет звітування 
Підвищте якість зворотного зв’язку, надавши командам завдання проаналізувати звіти інших команд. 

👉 Першу частину можна переглянути тут
👉 Друга частина за посиланням
👉 Третя частина ось тут
2025/07/07 12:52:36
Back to Top
HTML Embed Code: