tgoop.com/agile_space/230
Last Update:
Привіт усім! 🎄
Можливо ви пам'ятаєте як на одному з наших івентів до нас вломились російські рейдери і за 2 хвилини зробили повний хаос. Хоча ми зі свого боку діяли швидко і злагоджено, але перші емоції були дуже різні у всіх.
Це вкотре нагадало про 4 реакції на стресові події - сьогодні про них і поговоримо.
Отож, дослідники виділяють 4 основні першомоментні та неконтрольовані реакції на шок:
🔸Fight
🔸Flight
🔸Freeze
🔸Fawn
Хочемо звернути вашу увагу на два моменти:
👉 По-перше, це реакції саме на перші хвилини, коли подія відбулась. Подальша реакція, коли мозок вже злегка отямився, може бути зовсім іншою.
👉 По-друге, це процеси в організмі, які не підконтрольні нам одразу ж. Це захисний механізм, який допомагає пережити досвід і дає тілу зрозуміти, що йому потрібно для самозбереження.
Fight: будь-яка агресивна поведінка у відповідь на тригер, тут не обов’язково про фізичний прояв сили - матюки, крики, плачі, затиснуті кулаки, зціплена щелепа, ядучий погляд теж про це.
Flight: будь-який спосіб втекти з ситуації, знову ж таки якщо не фізично, то в інший спосіб. Виключити камеру на колі, пришвидшені рухи кінцівками теж сюди підпадають.
Freeze: така собі гра “Завмри” - коли годі поворухнутись або щось сказати у відповідь на тригер, наче ком у горлі, все захололо, сильне серцебиття.
Fawn: негайна поведінка, щоб догодити тригеруючому фактору, аби уникнути конфлікту.
Що ця публікація робить у каналі про аджайл?
У кожної людини є та реакція, яка домінує, а стреси в робочих середовищах можуть бути найрізноманітніші, тому кожному скрам мастеру, буде корисно знати які тіммейти і як вони можуть зреагувати в перші секунди стресу.
Яка з цих реакцій вам найбільш притаманна?👇
BY Agile Space 💙💛
Share with your friend now:
tgoop.com/agile_space/230