Telegram Web
​​#канал

Я та штучний інтелект вітаємо Вас із Великоднем ☦️☦️☦️

🙏🏻Бажаємо Вам Божого благословіння, успіхів у всіх починаннях, низького податкового навантаження та ГЕНОЦИДУ СРАНОЇ РУСНІ Перемоги України.

P.S.
Тільки не переїдайте, бо професор Данило введе податок на жирні дупи і будете худнути тільки так. 

P.S. 2
Саме так ШІ бачить Великдень в Україні. Хочу звернути увагу на задоволені (ні) лиця особого складу. І камуфляж якийсь болотний, як суомський (фінський) maastokuvio.

@taxincognito
​​ #ЄС #міжнародні #податки

ЄС заборонить готівкові розрахунки на суму понад 10 тис.євро 🇪🇺💶😖

💸Крім іншого з 2029 року новий закон також застосовуватиметься до фінансово сильних футбольних клубів, наприклад "Баєрн" (або як ви звикли "Баварія"), бо професійний футбол з мільярдними інвестиціями з третіх країн вважається "потенційними воротами для відмивання грошей в Європі".
*невже нарешті запідозрили росіянських олігофренів-олігархів та арабських шейхів? дивно. я чув, що то дуже чесна та достойна публіка. достойна, як на публічний дім*
*до речі з "Баєрном" бували податкові проблеми*

🔍Також планується встановити суворіший контроль над криптовалютами та банківськими операціями багатіїв зі статками щонайменше 50 млн.євро.

🏛️Закон ще має бути офіційно схвалений Європейським парламентом та країнами ЄС. Нові правила будуть контролюватися національними органами влади та координуватися новим Європейським агентством з боротьби з відмиванням грошей (Anti Money Laundering Authority, тобто AMLA).

Цікаво, що в США є свобода в розрахунках кешом до 10 тис.дол.США. Тут Старий Світ наслідує Новий Світ. Такі собі Сполучені Штати Європи. Все як заповідав дєдушка чЛєнін.

@taxincognito
#думки #БЕБ #податки

Пільги на українськомовний контент та ухилення від сплати ПДВ🇺🇦⚖️🇺🇦

‼️2022 року Україна запровадила податкову пільгу для підтримки українськомовного контенту. Так наступного року бюджет у 2023 році "недоотримав" 1,3 млрд.грн. ПДВ. Принаймні так вважають в Бюро економічної безпеки України.

👀 Зазначимо, що податкові пільги - це законні інструменти, що спрямовані на стимулювання певних секторів економіки або діяльності.
Якщо в БЕБ звертають увагу на те, що бізнес використовує пільгу для ухилення від сплати податків, то тут вже постає питання ефективності механізмів контролю, перевірки та запобігання таким випадкам. В першу чергу зі сторони контролюючого органу (ДПС), а не правоохоронного органу (БЕБ).
📝Факт того, що лише 21% компаній мали відповідний основний КВЕД, не свідчить про те, що інші компанії діяли незаконно.
👉Такий показник, з точки зору пільги, може бути цілком нормальним - цей аспект ще треба додатково аналізувати. Як і слово «основний», яке не виключає, що у решти 79% такий КВЕД не основний, що цілком законно. «Основний» КВЕД в реєстраційних даних здебільшого не є основним на ділі.
📉Загальне зниження податкових надходжень не обовʼязково повʼязане тільки з роботою пільги або ухиленням від сплати податків.
✔️У населення зараз можуть бути інші пріоритети (донати), до того ж у багатьох книговидавництв є проблеми з друком книг. Центром книгодрукування був Харків, саме там друкували понад 70% усіх книг.
📍Навіть якщо БЕБ знайшли ознаки можливих зловживань пільгою деякими компаніями - це не означає автоматично, що весь механізм є неефективним.
Хоча контекст та спосіб подачі інформації в публікації формує якраз саме таке враження. Фіскальний підхід увійшов в чат?
🧐В БЕБ подають інформацію так, що пільга - це суцільна проблема, при цьому не згадуючи про те, який позитивний вплив має ця пільга для розвитку культури в перспективі.

Податкова міліція БЕБ в цьому випадку взагалі лізе не у свої справи. Встановлення податкових пільг, то не справа БЕБ чи ДПС. Цим займається Верховна Рада України, а, не центральні органи виконавчої влади, не правоохоронні органи (кеп).
Тобто якщо ви знайшли якусь конкретну тему, то прикрийте її, якщо ви вважаєте, що якась конкретна норма податкового чи іншого законодавства не ефективна, то підготуйте про це довідку для Уряду чи ВРУ, а не голослівно заявляйте, що ПОДАТКОВА ПІЛЬГА ЦЕ ЗЛО і не малюйте МІЛЬЯРДНІ ВТРАТИ БЮДЖЕТУ де їх немає.
Я оце останнім часом читаю новини БЕБ і розумію, що якщо Європою бродить привид комунізму, то Україною лазить привид податкової міліції часом яника. Їй Богу, а ж тошно читати цю дурню.

@taxincognito
Як ви бачите я занадто захопився ШІ. 

Такі пікчі видає на запит Бюро економічної безпеки України (класичний автомобіль???) та податковий детектив. Якщо хтось може порадити ШІ для вичитки тексту, генерації картинок, гіфок, відео, то пишіть мені в ПП або в чат.
Бажано, щоб ці додатки були шарові))
Як здобути «досвід без досвіду» на шляху до омріяного job offer? 
  
Tax Your Brains — кейс-чемпіонат від «Делойт» в Україні, який допоможе набути практичні навички та закріпити свої знання у напрямах оподаткування.  
 
Протягом декількох тижнів ти розберешся у тонкощах податкової системи України та запропонуєш свої податкові правила гри!  

І звичайно ж, Tax Your Brains — це не лише про досвід 😉  

На учасників чекають:  
🟢 майстер-класи за різними напрямами оподаткування;  
🟢 нетворкінг з експертами «Делойт»;  
🟢 іменні сертифікати;  
🟢 цінні подарунки;  
🟢 офлайн-суперфінал;  
🟢 та найголовніше — омріяні job offers для найкращих!  

🚀 Деталі та реєстрація: https://bit.ly/3QlO4IU

«Розімнемо» мозок на Tax Your Brains разом!
​​#міжнародні #ПДВ #Вірменія #податки

Податок з обороту для малого та середнього бізнесу у Вірменії (5%) планують збільшити вдвоє 💸💸💸

🇦🇲📘Проект змін в Податковому кодексі Вірменії був схвалений на засіданні уряду в минулий четвер.
🧐Відповідно до пропозиції, ставка податку для торговельних підприємств буде встановлена на рівні 10%, для виробничих підприємств - 7%, а для сектору громадського харчування - 12%. Поріг для податку з обороту залишається незмінним і становить 120 млн. драмів (драм ен басів😅) на рік (близько 300 тис.дол.США). Якщо бізнес досягає цього порогу, то він переходить на "загальну систему", тобто сплачує ПДВ і податок на прибуток.
🎤Представляючи законопроект, міністр фінансів Ваге Ованнісян підтвердив, що питання про підвищення податку з обороту обговорювалося протягом кількох місяців. За його словами даний податок перестав бути інструментом для розвитку бізнесу і перетворився на пільговий режим, який руйнує принципи справедливого оподаткування та сприяє зловживанню пільгами.
*І знову пільги... Як там звати їхнього міністра? Гетманцевнян?*
💰За даними Комітету держдоходів підприємства, залежно від галузі, при "спрощеній системі" з обороту платять у 2-3 рази менше, ніж при стандартному податковому режимі.
🔃Паралельно буде запропоновано широкий спектр податкових пільг для компаній, які документують свої операції. Раніше така можливість була доступна тільки торговим підприємствам тепер же вона розповсюджується і на виробничі компанії, а також сферу послуг.
📉У результаті нововведень торгові компанії зможуть знизити свою мінімальну податкову ставку з 1,5% до 1%, виробничі підприємства - з 3,5% до 3%, а сектор громадського харчування - з 4% до 3,5%.

Звичайно у Вірменії було не багато українців. І не набагато більше їх стало з початку 2022 року. Втім, починаючи з першої хвилі мобілізації ванюшєчок на "сво" у Вірменію переїхало дуже багато московитів та їхніх бізнесів. Тому мені цікаво чи є зв'язок між фіскалізаторством уряду Вірменії і засиллям лаптєногих ділків в країні. 
Шкода, що вірмени не ввели якусь окрему дискримінаційну норму для росіян. Щось таке: оподаткування власної ваги, акциз на ватні дописи в соцмережах, ПДВ на матюки.

@taxincognito

Вірменія:
#бухгалтерія #ранковий_мем (ні. буде інший)

ГУР, а як тепер облік вести?? Альо?!😂


@taxincognito
​​#ЄСВ #ранковий_мем

Ранок починається із того, що відсутність боргу по ЄСВ все ще являється обов'язковою умовою для бронювання працівників підприємств

Тому поспішайте бронювати барист кав'ярень п'ятої хвилі мобілізації.

@taxincognito
​​#статистика #БЕБ #податки

Чергові результати роботи БЕБ😮🕵🏻‍♀️

👩🏻‍✈️ У Бюро економічної безпеки повідомили, що за період дії рішення РНБО з 24.01.2024р. по 23.03.2024р. провели аудит майже 2 тис. кримінальних проваджень. 
 
🛑 У результаті детективи БЕБ закрили 249 кримінальних проваджень з яких 65,5%, були розпочаті іншими органами.
 
🏛️Крім того, в зазначений період до БЕБ надійшло за підслідністю 440 кримінальних проваджень, зокрема за такими статтями Кримінального кодексу:
📍 212: Ухилення від сплати податків, зборів;
📍 191: Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем;
📍 203-2: Незаконна діяльність з організації або проведення азартних ігор, лотерей;
📍 204: Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів та іншими.
 
Дивно, але в Офісі Генпрокурора зовсім інша статистика
🔎 За результатами прокурорського аудиту таких справ виявлено 6 471 справу, які були порушені щодо бізнесу з них 1 218 (19%) було закрито.
Найбільше справ було порушено:
🔹 Нацполіцією — 64% (4 109);
🔹 Бюро економічної безпеки — 27% (1 757);
🔹 Державним бюро розслідувань — 5% (344);
🔹 Службою безпеки України — 4% (261).
 
🚫 Протягом січня — лютого поточного було скасовано 163 арешти.
Найбільше у ДБР — майже 55%. На другому місці Нацполіція — 28%, на третьому СБУ — 10%, на четвертому місці БЕБ — 8% (цілих 13 арештів).

⁉️Виникає два питання⁉️
1️⃣Чому під час війни чим має займатися, а ж ціле РНБО, а не Уряд, Мінфін чи ВРУ? По війноньці РНБО вже все порішало?
2️⃣Навіщо нам податкова міліція БЕБ якщо коефіцієнт корисної дії УБЕЗ (Управління по боротьбі з економічною злочинністю), вибачте ДСР (Департаменту стратегічних розслідувань) Нацполу очевидно вищий?

І як казав лейтенант Коломбо:
Хвилиночку... І ще одне питання...
Як це у вас з прокуратурою вийшли різні результати аудиту? А? Ви там що бублики на складі рахували чи провадження в ЄРДР?))

@taxincognito

Так ШІ генерує запит "фінансовий детектив". Більше схоже на адвоката-рішалу.
#банки #податки

Пост про банки📈📈📈

🔍Не зважаючи на збільшення податкового навантаження банки отримують колосальні прибутки.

😎Тримайте інфографіку від Opendatabot про топ-10 таких банків.

🏛️2023 року банки отримали 86,5 млрд.грн. чистого прибутку. Це майже вчетверо вище показника за 2022 рік та на 12% вище за результати 2021 року, до повномасштабного вторгнення. 

Нагадаю, що Raiffeisen Bank International все ще працює в сосії. Тобто, РБА не просто там заробляє, а знімає кредитне навантаження з федерального бюджету. Замість того, щоб уряд рф ламагав голову, як ванюшечкам вкроїти грошей на омріяну пралку чи унітаз, цим займається австрійський банк. Таким чином соціальна напруга в московії не так стрімко збільшується, бо є іноземні банки, які кредитують прастих узкіх парнєй, коли їм треба купити екіп на "сво".
Особисто я давно попрощався з Райффайзеном (як і з Пепсі). Тому перефразую слоган банку:
Вкладати гроші в Райф - не в кайф.

#stoprussianwar #інфографіка #статистика

@taxincognito
#штраф #ВРУ #новини (брейкінг) #податки

Все... можна ніколи не подавати КІКи😀
*це жарт, але це не точно*

📍Штрафи за неподання звітів по КІКам були скасовані до кінця воєнного стану.
Правка набрала 232 голоси.
🧾Ця правка була в законопроекті №10168-2

@taxincognito
Творчість ШІ з даного питання згенерувала люксовий совєцький кабінет. Виглядає так наче там точно когось розстріляли.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
​​#новини #Японія #податки (міжнародні)

Козацько-самурайське оподаткування 🇺🇦 🇯🇵📈

📰За даними видання Japan News Японія та Україна переглянуть податкову угоду.
🇯🇵🇺🇦 Японія та Україна обговорювали перегляд двосторонньої податкової угоди та перегляд пакту про інвестиційне співробітництво, під час зустрічі на японсько-українській конференції зі сприяння економічному зростанню та реконструкції в Токіо.
💴Японці очікують, що перегляд податкової угоди знизить податки, накладені на японські компанії в Україні та заохотить вийти на український ринок.
*а таких компаній більше ніж ви думаєте*

🇯🇵Японія здійснює довгострокову допомогу для підтримки економіки та стабільності України. Також планується, що японський уряд послабить умови видачі бізнес-віз посадовим особам українських компаній та створить офіс Японської організації зовнішньої торгівлі (JETRO) у Києві.
🇯🇵🇺🇦 Видання також повідомляє, що Уряди Японії та України ведуть переговори про перегляд договору з березня 2021 року.

@taxincognito
Податки інкогніто
​​#новини #Японія #податки (міжнародні) Козацько-самурайське оподаткування 🇺🇦 🇯🇵📈 📰За даними видання Japan News Японія та Україна переглянуть податкову угоду. 🇯🇵🇺🇦 Японія та Україна обговорювали перегляд двосторонньої податкової угоди та перегляд пакту про…
#новини #Японія #податки (міжнародні)

Upd: Україна та Японія підписали Конвенцію про уникнення подвійного оподаткування 🇺🇦🇯🇵

Конвенція встановлює правила розподілу між Україною та Японією прав оподаткування певних видів доходів.

Зокрема, обмежується право країни, що є джерелом доходу, на оподаткування: 
🔸дивідендів (5% – для дивідендів, які отримує компанія однієї держави, що володіє принаймні 25% капіталу компанії іншої держави, яка такі дивіденди виплачує);
🔸процентів (10% та 5%, якщо бенефіціарним власником процентів є банк, страхова компанія або торговець цінними паперами, або визнаний пенсійний фонд, або якщо проценти сплачуються щодо боргових вимог, що виникають у результаті продажу обладнання чи товарів або надання послуг у кредит);
🔸роялті (5%)

Також встановлюються правила щодо обміну податковою інформацією між країнами.

@taxincognito
​​#ТЦУ #НБУ #банки #оффтоп

Послаблення валютних обмежень в Україні 🏛️🇺🇦🏛️

📝Національний банк України прийняв Постанову № 56, якою скасував ряд валютних обмежень, що діяли в України у зв’язку з воєнним станом. Серед ключових змін, які набрали чинності 4 травня 2024 року (за винятком можливості репатріації дивідендів з 13 травня 2024 року), слід виокремити:

1️⃣Скасовані валютні обмеження щодо здійснення переказів за операціями з імпорту робіт та послуг:
🔶скасовано обмеження щодо здійснення переказів за операціями з імпорту за умови, що така операція здійснена після 23 лютого 2021 року;
🔶дозволено здійснення розрахунків за договорами лізингу та оренди.

2️⃣Дозволено переказ коштів за кордон для погашення кредитів, отриманих від нерезидентів до 20 червня 2023 року, що відповідно до умов кредитного договору підлягають сплаті в період з 24 лютого 2022 року:
🔶у межах одного договору для прострочених (станом на 1 травня 2024 року) процентних платежів надано можливість переказувати не більше 1 млн євро в еквіваленті за один календарний квартал. Для процентних платежів починаючи з 1 травня 2024 року таке обмеження не застосовується;
🔶майбутні планові процентні платежі здійснюються без обмежень;
🔶передбачено додаткові умови для проведення таких операцій:
1) відсутність простроченої заборгованості за відповідним кредитним договором станом на 24 лютого 2022 року;
2) заборонено здійснювати купівлю та переказ коштів за рахунок кредитів чи позик, отриманих від резидентів;
3) погашення заборгованості не раніше строку, що передбачений умовами кредитного договору.

3️⃣Пом’якшено обмеження щодо погашення кредитів, отриманих від нерезидентів після 20 червня 2023 року:
🔶для «нових» кредитів, отриманих від нерезидентів, кошти за якими надходять в іноземній валюті з-за кордону після 20 червня 2023 року на рахунки позичальників в українських банках, мінімальний строк користування «новим» кредитом, після якого дозволяється купувати іноземну валюту для погашення такого кредиту, зменшується з трьох до одного року;
🔶заборона купувати валюту для погашення «нових» кредитів застосовуватиметься виключно для погашення короткострокових кредитів строком до одного року;
🔶купувати іноземну валюту для сплати процентів за «новими» кредитами, дозволено незалежно від строку користування кредитом.

4️⃣Надано можливість репатріювати дивіденди за корпоративними правами чи акціями за кордон:
🔶дозволено репатріювати дивіденди, що нараховані за результатами діяльності за період, що розпочинається з 2024 року;
🔶щомісячний ліміт для репатріації дивідендів становить 1 млн євро в еквіваленті на календарний місяць;
🔶пом'якшення не стосується виплати дивідендів за рахунок нерозподіленого прибутку за попередні періоди чи резервного капіталу.

5️⃣Дозволено перекази представництвами міжнародних карткових платіжних систем та іноземних авіакомпаній:
🔶представництвам міжнародних карткових платіжних систем та іноземних авіакомпаній дозволено купувати та переказувати іноземну валюту за кордон на рахунок нерезидента-юридичної особи, чиї інтереси ці представництва представляють в Україні;
🔶щомісячний ліміт – 5 млн євро.

Дозволено купувати іноземну валюту за дорученням державного виконавця за рахунок коштів, стягнутих з держави, державних підприємств та юридичних осіб, за умови їх перерахування на рахунки стягувача, відкриті в Україні, а також надано можливість переказувати кошти, стягнуті з держави / державних підприємств та юридичних осіб у порядку виконавчого провадження.

6️⃣Дозволено купувати валюту та переказувати кошти за кордон для оплати аеропортових та портових зборів, штрафів, а також членських внесків.

Ця новина має опосередковане відношення до податків. Втім послаблення щодо кредитів полегшить роботу з пошуку співставних операцій в плані трансфертного ціноутворення, а також полегшить справи із обґрунтуванням ділової мети.

@taxincognito
​​#ВСУ #суд #ПДВ #податки

Мотиваційні виплати покупцям і ПДВ📑💸🔍

📈Історично підприємства кваліфікували мотиваційні виплати на користь своїх покупців як плату за маркетингові послуги. Податкові органи підтримують такий підхід, коли йде мова про визнання ПДВ-зобов’язань. Проте, коли постає питання декларування ПДВ-кредиту, податкові органи змінюють позицію і вказують на відсутність об’єкту оподаткування ПДВ та права на ПДВ-кредит у дистриб’ютора (!).
🏛️У 2023 році Сьомий апеляційний адміністративний суд у справі № 560/9912/22, підтримав позицію податкових органів та заперечив можливість кваліфікувати виплату бонусів як плату за маркетингові послуги та, відповідно, право на декларування ПДВ-кредиту. Суд вказав, що покупець не брав на себе жодних зобов`язань щодо виконання будь-яких спеціальних дій, спрямованих на просування чи стимулювання збуту товару, та кваліфікував пакет первинних документів щодо таких послуг як «складений формально і без фактичного надання маркетингових послуг, оскільки позивач отримував мотиваційні виплати виключно у зв`язку з виконанням плану закупівель».

👉Раніше суди вже висловлювали позицію про те, що мотиваційні виплати (бонуси), при їх отриманні від продавців товарів, не є об'єктом оподаткування ПДВ у розумінні п.185.1 ПКУ, наприклад:
📍 Верховний Суд у справі №808/3341/16 від 18 грудня 2018 року;
📍 Верховний Суд у справі №809/483/16 від 16 квітня 2020 року;
📍 Верховний Суд у справі № 160/3806/20 від 10 листопада 2022 року.

‼️Тому важливо ще раз переглянути підходи до документування мотиваційних виплат на користь покупців і у деяких випадках, розглянути можливість переструктурування таких операцій.

Пригадую, як такі виплати в народі часто називали по-простому - "відкат". Також я чув більш концептуальну версію - ретро-бонус. Ретро-бонус... звучить наче видали премію жуйками "Love Is".

@taxincognito
2024/05/16 02:57:12
Back to Top
HTML Embed Code:


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function pop() in /var/www/tgoop/chat.php:243 Stack trace: #0 /var/www/tgoop/route.php(43): include_once() #1 {main} thrown in /var/www/tgoop/chat.php on line 243