Telegram Web
15 січня 2009 року пасажирський авіалайнер Airbus 320 (рейс 1549) майже відразу після зльоту з аеропорту Нью-Йорка ще до набору безпечної висоти зіткнувся з пташиною зграєю. У результаті цього в нього одразу ж відмовили обидва двигуни. Капітан Челсі Салленбергер майже не мав часу на аналіз ситуації, що склалася, тож одразу прийняв вельми ризиковане рішення: посадити A320 на студені води річки Гудзон. Завдяки високому професіоналізму екіпажу ніхто зі 155 пасажирів суттєво не постраждав.

З одного боку, капітан у дуже скрутних умовах зміг забезпечити безпеку людей, але з іншого - піддав їх ризику аварійної посадки та втопив літак. Річ у тім, що були незначні шанси розвернутися та сісти в аеропорту, але пілоти не скористалися цією можливістю. Цей факт став ключовим питанням тривалого розслідування, у результаті якого дії Салленбергера врешті-решт були визнані єдино можливими.

Якщо вас зацікавила ця історія, то радимо прочитати добротну статтю про це у Вікіпедії, а якщо ж ви, як й ми, є фанатами блискучого Тома Хенкса, то вкрай рекомендуємо ще й чудовий фільм про цю подію - «Sully»!
20 січня 1942 року здійснила свій перший політ дуже цікава машина, яка значно випередила свій час, але про яку попри це в наші дні мало хто знає. Ми вважаємо, що треба виправити цю несправедливість, тож зустрічайте нашу розповідь про Messerschmitt Me 323 «Gigant»!

Історія розвитку техніки часто буває заплутана, тож іноді новаторські ідеї виникають на базі чудернацьких, або навіть зовсім невдалих рішень.
Саме так сталося із цим цікавим апаратом. Річ в тім, що спочатку ця машина замислювалася як... одноразовий безмоторний планер для захоплення світу!

Бажаєте дізнатися, як так вийшло?
Тоді читайте наш черговий «довгочит» про цю дивакувату, але дуже інноваційну розробку у Фейсбуці!
Нагадуємо, що для цього вам необов'язково бути користувачем FB. Розумний Телеграм покаже вам наші пости й так – у власному вбудованому браузері.
На наших курсах «Airframe Structural Design & Sizing», які ми вже втретє проводимо наживо у Києві, добіг кінця модуль №1, присвячений вивченню теоретичної механіки та креслення.
Отже, настав час підбити проміжні підсумки (нагадуємо, що усі загальні оцінки слухачів та наш регулярний аналіз їх навчання можна побачити у нашій спеціальній групі тут та тут).

Що ж можна про них сказати?
По-перше, більшість учнів набрала значно більше балів, ніж на вхідному тестуванні. Це означає, що майже немає людей, для яких наші заняття були б марними.
По-друге, деякі учні значно покращили свої результати не лише на тлі самих себе колишніх, а й у порівнянні з іншими слухачами. Так, наприклад, троє учасників із «слабшої» половини слухачів (за результатами вступного тесту) перемістилися до «сильнішої». Причому один з них узагалі увійшов до «топу»! Важливо також відзначити, що там утрималася лише третина з тих, хто був у «топі» на початку курсів*.

Все це свідчить про те, що наші курси не тільки підвищують кваліфікацію вже достатньо підготовлених учнів, але й дозволяють добре розібратися у предметах, які ми викладаємо, тим, хто з різних причин не зміг зробити цього раніше.

P.S. Не всі учасники виявилися повністю готовими до нашого шаленого ритму, тож у нас звільнилося кілька місць. Тож якщо ви не мали можливості приєднатися до наших занять раніше, зараз у вас з'явився ще один шанс!
Щоб брати участь у нашому навчанні, вам потрібно просто написати нашому фахівцю з навчання Юлії Бєліковій (@Yuliia_Bielikova), щоб вона долучила вас до нашої навчальної групи.

* Таким чином дуже добре видно, що на наших курсах неможливо входити до числа найкращих «бійців», просто спираючись на вміння та знання, здобуті у звичайній системі освіти.
У той час як наші українські збройні сили весь минулий рік боролися з російською армією, американська корпорація Boeing продовжувала стикатися з наслідками минулих невдалих управлінських рішень, що викликали кризу у виробництві одразу двох літаків їхньої лінійки – B737MAX та В787. Сьогодні ми розповімо вам, як це вплинуло на їх діяльність, на прикладі підсумків роботи головного цивільного підрозділу – Boeing Commercial Airplanes – за 2024 рік.

Проблеми з якістю продукції, посилення нагляду з боку регуляторів, затримки постачання компонентів та семитижневий страйк виробничого персоналу завдали по виробництву дуже серйозного удару, який знову призвів до серйозного зменшення обсягів випуску авіалайнерів.
Тому, порівняно з 2023 роком, Boeing зменшив свої продажі у 1.5 рази — з 528 до 348 машин.
Тож у 2024 році Boeing передав замовникам:
265 Boeing 737MAX (у 2023 - 396, у 2022 – 374, а у 2021 – 263)
51 Boeing 787 (у 2023 – 73, у 2022 – 31, у 2021 – 14)
17 Boeing 777* (у 2023 – 26, у 2022 – 24, у 2021 – 24)
15 Boeing 767** (у 2023 – 32, у 2022 – 33, у 2021 – 32)

При цьому нові замовлення на літаки у 2024 році впали, порівняно з кількістю, зафіксованою Boeing роком раніше, не менш драматично: з 1314 замовлень після скасування та конвертації до 377***.
У результаті на початок 2025 року загальна кількість замовлень (backlog) американського виробника зменшилося до 6245 літаків.

Як висновок варто відзначити, що найбільший північноамериканський авіаційний бренд досі так і не оговтався від багаторічних проблем, тож має продовжувати складне повернення до рівня виробництва свого єдиного конкурента - європейського Airbus, що продав у 2024 році близьку до рекордної кількість своїх цивільних машин – 766**** (це на 31 літак більше, ніж у 2023).

P.S. Що ж до «нудної» частини – фінансів, то дані цього типу будуть оброблено та опубліковано пізніше – зазвичай, це трапляється на початку весни.

* Продажі пасажирських Boeing 777-300ER завершилися ще у 2022 році, а експлуатація новітніх 777X ще не почалася через сертифікаційні випробування, що затяглися. Початок постачань Boeing 777X у пасажирському варіанті 777-9 очікується у 2025, а у вантажному 777-8F – тільки у 2027 році.
** Випуск пасажирських Boeing 767-300ER закінчився ще 10 років тому, тож з того часу машини цієї моделі виробляються тільки у вантажному варіанті, а також у вигляді військових літаків-заправників KC-46 (Boeing називає їх 767-2С).
*** Що у два рази менше, ніж у їх головного конкурента Airbus, який отримав за минулий рік 826 замовлення.
**** Про підсумки роботи «літакового» сегменту Airbus у 2024 році ми теж розповімо найближчим часом!
8 лютого 1933 року вперше піднявся у повітря пасажирський літак, в якому фірма Boeing цілеспрямовано зібрала цілий букет інновацій, що надалі стало візитною карткою компанії та дозволило їй вибитися у лідери авіабудування. Ми вважаємо, що це вдалий привід розповісти про нього, а також про те, що навіть дуже прогресивні рішення не врятують проект, якщо він створений за хибною або застарілою концепцією.

Отже, представляємо до вашої уваги Boeing 247 – перший серійний суцільнометалевий десятимісний авіалайнер.
У ньому були водночас реалізовані наступні нововведення: «вільне» крило, тримери на рульових поверхнях, система проти обледеніння, шасі, що прибирається, фюзеляж типу напівмонокок та автопілот. Пізніше літак отримав гвинт змінного кроку та низку інших нововведень.

Попри всі ці переваги, машина Боїнга з тріском програла у конкурентній боротьбі дітищу іншого видатного американського авіавиробника – Douglas Aircraft Company геніального Дональда Дугласа, який майже в той самий час створив лінійку DC-1/2/3 «Дакота», що трохи згодом стане всесвітньо відомою та розпочне нову епоху у цивільній авіації.
Через цю поразку Boeing 247 був зроблений у кількості всього 75 шт.

Всупереч провалу із масовим випуском, виготовлені лайнери показали себе дуже надійними та добротними машинами, тому повноцінно використовувалися на авіалініях аж до Другої світової війни. Окремі ж екземпляри взагалі експлуатувалися до початку 1960-х років!

Чи знають наші читачі, що ж завадило Boeing перемогти Douglas у цьому змаганні та які самі притаманні лише «Дакоті» риси дозволили їй стати бестселером свого часу?
Кожна авіаційна «фірма» з плином часу накопичує свої самобутні звичаї. Не стала винятком й The Boeing Company. Однією з таких «традицій» є завзяте бажання підіймати свої новинки у повітря на початку лютого. Тож саме 9 лютого 1963 року злетів Boeing 727 - перший лайнер компанії, проданий у кількості понад 1️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ штук! Нам здається, що це чудовий привід розповісти про нього дещицю цікавих фактів.

Почнемо з того, що інженери Боїнга взялись проектувати 727-й після ретельного вивчення потреб покупців із розрахунку на те, що замовники куплять у них близько 250 літаків. Проте лайнер вийшов настільки вдалим, що за 21 рік випуску (з 1963 по 1984) Boeing продав авіакомпаніям 1841 машину!
Такого видатного комерційного успіху вдалося досягти завдяки тому, що фахівці Боїнга вперше ризикнули поєднати в одному літаку цілу низку різних новаторських рішень.
По-перше, це високомеханізоване крило з трищілинними закрилками (використані вперше у світі), що забезпечило чудові злітно-посадкові характеристики.
По-друге - допоміжна силова установка, яка зробила літак незалежним від стаціонарних джерел живлення на невеликих слабо обладнаних аеродромах.
По-третє, використання реверсу на всіх трьох двигунах.
Саме завдяки цим та іншим технічним новаціям (наприклад, вбудованому трапу) В727 був дуже радо прийнятий авіакомпаніями, тому в 1960-х швидко поширився за межі США, особливо в країни Латинської Америки та Середземномор'я.

Влучно підібрана комбінація таких новинок та грамотний маркетинг призвели до того, що до появи на початку 80-х Mcdonnell Douglas MD-80 у Боїнга фактично не було вагомих конкурентів у цьому сегменті. Ні радянський Ту-154, ні англійський Trident, ні французький Mercure не мали технічної можливості на рівних протистояти американському літаку. Саме тому машина змогла стати наймасовішим лайнером у своєму класі.

Виведення на ринок B727 дало компанії значну перевагу перед конкурентами з «McDonnell Douglas» та проторувало шлях іншому масовому авіалайнеру фірми. Авіакомпанії, що вже звиклі працювати з Boeing, майже «автоматично» почали замовляти в них й літак нового покоління - Boeing 737.

P.S. Під час підготовки розповіді використано матеріали Костянтина Шибалкіна, за що ми йому дуже вдячні.
#STEM Урок №3
В абревіатурі STEM немає компонента «економіка». Тим паче там не розглядають особливостей господарства різних областей нашої країни. Проте ми, а також укладачі однієї з найгарніших навчальних програм STEM-освіти для 6-9 класу, вважаємо, що без вивчення нашої української економіки у цьому навчанні діла не буде!
Чому ми так вважаємо та як збираємося пояснювати це школярам? Відповідь нижче!

Відмінною рисою програми, яку ми допомагаємо впроваджувати у ліцеї №153, є саме те, що 6 клас розпочинає вивчення STEMу з теми «Українська держава у світовій економіці. Драйвери української економіки». Таким чином учням відразу пояснюють: практичне значення STEM (інженерії та створюваних нею за допомогою науки технологій) полягає саме у спрощенні ведення реального господарства та збільшенні його ефективності!

Тому у першій темі ми постаралися розповісти не про конкретні наукові завдання дисциплін, що входять до STEMу, а про загальну роль науки та техніки у розвитку суспільства та його господарської діяльності протягом усієї історії людства. Друга наша тема була присвячена базовим поняттям економіки, незнання яких робить людину неспроможною зрозуміти будову будь-якого сучасного суспільства, а також особливості теперішнього господарства нашої України. Насамперед це стосується понять імпорту та експорту, торгівельного балансу та Внутрішнього Валового Продукту.

Третя тема присвячена більш детальному знайомству учнів з особливостями економічного життя різних частин нашої країни в останні роки, тобто в динаміці. Як і раніше, для цього ми знайомимо школярів із кількома новими важливими поняттями, без яких подібний аналіз був би неможливим або неправильним. Це: купівельна спроможність грошей, додана вартість, Валовий Регіональний Продукт та відносні показники.
Використання всього 4️⃣ цих понять дозволяє продемонструвати учням:
⚙️ Важливість оцінки купівельної спроможності грошей для порівняння однакових економічних показників різних років.
⚙️ Вміння оцінювати внесок кожної нашої області у загальний добробут нашої країни.
⚙️ Неправильність застосування лише абсолютних показників для оцінок ефективності господарювання.
⚙️ Ключове значення різноманітних відносних показників у визначенні найбільш дієвих засобів та методів, як в економіці, так і загалом.
⚙️ Необхідність глибокого вивчення всіх предметів зі сфери STEM для цілісного розуміння проблем нашої економіки та розробки дієвих способів їх вирішення.
Докладніше про все це – у нашій презентації!

Віримо, що вивчення цих матеріалів, які ми публікуємо у нашій спеціальній групі Фейсбуку Основи STEM (та сподіваємось широко розповсюджувати з вашою допомогою), допоможе жителям України швидше згадати, що всі природничі та гуманітарні науки створювалися насамперед як інструмент вирішення найнагальніших та життєво важливих побутових проблем. Це замотивує українців почати енергійно їх вивчати та за їх допомогою знову зробити нашу країну безпечною та зручною для життя та розвитку кожного. Тому, будь ласка, вивчайте наші ідеї, що викладаються в наших постах, а також на прикріплених картинках, не забувайте репостити матеріали, що вам сподобалися, і не лінуйтеся висловлювати конструктивну критику!

Насамкінець похвалимося, що третя наша доповідь викликала не менший цікавість у кожному класі, де ми її демонстрували, ніж перша та друга. Про те, що школярі досить уважно її слухали, свідчать різноманітні питання, які вони не посоромилися нам поставити. Ось деякі з них:
☑️ Чому у 2016 році ВВП настільки зменшився?
☑️ Чому гривня та долар дешевшають?
☑️ Чому зростають ціни?
☑️ Чому донецька область була такою «багатою»?
☑️ Чому у «бідних» областях не будують промисловість, щоб жити більш заможно?
☑️ Чому ми не збільшуємо видобуток корисних копалин?

Чи зможуть наші читачі дати зрозумілі дітям та при цьому лаконічні відповіді на них у коментарях до цієї публікації?)
Дивлячись на малюнок, можна подумати, що ми бачимо черговий витвір божевільного дизайнера, який до того ж є фанатом аніме, що немає нічого спільного з реальністю!
Однак це враження цілком оманливе!

Перед вами творіння великого Джованні Капроні, яке за інших обставин цілком могло б стати першим трансатлантичним авіалайнером місткістю 100 осіб.
Причому це сталося б майже на 30 років раніше, ніж насправді!

Бажаєте дізнатися, що ж завадило геніальному італійцю та який вигляд насправді мало це чудовисько?
Тоді читайте наш «longread»!
Нагадуємо, що для цього вам необов'язково бути користувачем FB. Розумний Телеграм покаже вам наші пости й так – у власному вбудованому браузері.
16 лютого 1946 року піднявся у повітря перший у світі серійний цивільний вертоліт. Певна річ, що сталося це у США, а його творцями була команда Ігоря Сікорського. Представляємо до вашої уваги Sikorsky S-51!
Дуже цікаво, що він одразу виявився дуже успішним та широко застосовувався не лише у пасажирських та вантажних перевезеннях, а й у медичній швидкій допомозі, сільськогосподарських та пошуково-рятувальних роботах, у поліції, митній службі та багатьох інших сферах.

Як так вийшло та чи було це тільки вдалою випадковістю?
Ось наша розповідь про це!
Зустрічайте новий цікавий конкурс, що присвячено дуже рідкісному зараз напрямку технічної творчості молоді та який саме тому відбуватиметься за нашої участі!
Будь ласка, не полінуйтеся дочитати це оголошення до кінця, адже від дій кожного з вас, спрямованих на максимальну популяризацію цього заходу, залежить його результат!

Отже, про що ми бажаємо з великим задоволенням повідомити?
Наша активна увага до покращення якості викладання нового шкільного предмета STEM регулярно дає найцікавіші кумулятивні ефекти. Адже ми робимо це не «взагалі», а у конкретній школі (це ліцей №153 міста Київ) та за конкретною програмою, що розроблена в осередку впровадження STEM-освіти у нашій країні – Дніпровській академії неперервної освіти, та яка нам дуже подобається своїм наповненням. Одним з її авторів є Оксана Бутурліна. Пані Оксана не тільки гарний фахівець, а ще й дуже енергійна людина, тому у цей раз черговим результатом співпраці з її установою та нею особисто є конкурс, у якому вона головує.
Цей конкурс створено для активного залучення якнайбільшої кількості українських школярів до глибокого самостійного вивчення природничих та інженерно-технічних дисциплін шляхом створення власних реальних проектів у сфері STEM.

Конкурс полягає у тому, що школярі чи команди з них розробляють, виконують та презентують свої STEM проекти. Важливо, що кожен такий проект має вирішувати реальну проблему, яка існує в Україні, покращуючи життя її мешканців. Причому у такі способи, які сьогодні вже можливо реалізувати на практиці з технічного погляду, а також включати економічне обґрунтування саме такого способу вирішення.

Для конкурсу приймаються проекти за такими напрямами:
⚙️ Енергетика та енергетична незалежність.
⚙️ Робототехніка та автоматизація технологічних процесів.
⚙️ Інженерний дизайн та 3D моделювання прототипів машин та технічних пристроїв.
⚙️ Штучний інтелект.
⚙️ Екологія.
⚙️ Порівняльні дослідження та математичне моделювання.
⚙️ Медіа творчість (відео, анімація, геймдизайн тощо).

Щоб взяти участь у конкурсі індивідуально або командою (до 5 осіб), потрібно мати вік до 18 років та подати на конкурс опис проекту у встановлений термін.
Такий опис має включати:
1️⃣ Напрямок проекту та назву.
2️⃣ Опис учасників проекту та їх керівника.
3️⃣ Актуальність проблеми, яку вирішує запропонована технологія.
4️⃣ Обґрунтування використаних технологій та загальної вартості реалізації проекту.

УВАГА: заявки приймаються лише до 24 лютого (включно)!
Будь ласка, уважно прочитайте всі формальні вимоги до проектів перед тим, як ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ.

P.S. Якщо вам цікаво, які матеріали готують наші спеціалісти з навчання у тісній співпраці з вчителями київського ліцею №153, з якими ми спільно впроваджуємо STEM у їхнє шкільне навчання та намагаємося поширити на всі інші освітні заклади нашої України, підпишіться на нашу спеціальну групу Основи STEM та вивчайте там всі наші освітні матеріали. Тільки разом ми зробимо нашу країну сильнішою, багатшою та безпечнішою!
P.P.S. Зазвичай ми не просимо ділитися нашими публікаціями з вашими друзями, залишаючи це на розсуд наших читачів. Однак зробимо виключення у цьому випадку, адже «пропаганда» таких дитячих конкурсів має дуже важливе значення для покращення життя у нашій країні.
Тож ми будемо дуже вдячні, якщо кожен з наших читачів не полінується зробити репост аналогічного допису про цей конкурс у Фейсбуці та відправити це оголошення усім знайомим, що мають дітей шкільного віку та усім вчителям природничих наук тут, у Телеграмі!
18 лютого 1977 року у повітря вперше піднялася американська «мрія» – Boeing 747 SCA з елементом новітньої космічної системи – кораблем «Shuttle orbiter» на спині, що стала прообразом радянських ВМ-Т «Атлант» та Ан-225 «Мрія».

У процесі остаточного пропрацювання програми «Space Shuttle» перед її розробниками серед іншого постали дві проблеми.
⚙️ Перша – як робити льотні випробування її орбітальної системи – власне самого космольоту «Shuttle orbiter»? Адже цей ступінь не мав своєї окремої силової установки, що дозволяла їй самостійно злітати!
⚙️ Друга – як транспортувати «човники» від місця будівництва / посадок у центрі Кеннеді до їхніх стартових майданчиків на мисі Канаверал?
та
Після серйозних економічних розрахунків було ухвалено рішення підіймати «човник» до висоти 6 км на важкому носії, там скидати та розпочинати його вільний плануючий політ. Цей же носій повинен був надалі використовуватися також для «регулярних» перевезень космольотів під час їх експлуатації. Причому для економії коштів було вирішено застосувати для цього літак, що вже існував.

Тож у якості такого носія було запропоновано військово-транспортний літак Lockheed C-5 «Galaxy». Як ми всі вже знаємо, саме таким шляхом пізніше підуть інженери у СРСР під час розробки аналогічної програми «Енергія-Буран», що виллється у створення Ан-225 «Мрія».

«Що ж пішло не так» (с) (тм) у цьому випадку та чому носієм замість брутальної армійської вантажівки став витончений авіалайнер?
Читайте про це у нашому «лонгріді» на сторінці у FB!
Нагадуємо, що для цього вам необов'язково бути користувачем FB. Розумний Телеграм покаже вам наші пости й так – у власному вбудованому браузері.
Progresstech-Ukraine pinned «​Зустрічайте новий цікавий конкурс, що присвячено дуже рідкісному зараз напрямку технічної творчості молоді та який саме тому відбуватиметься за нашої участі! Будь ласка, не полінуйтеся дочитати це оголошення до кінця, адже від дій кожного з вас, спрямованих…»
У наших постах ми регулярно зауважуємо: інженер може досягати успіху у своєму ремеслі тільки тоді, коли має не тільки «hard skills», а ще й широку ерудицію, що виходить далеко за його професійні рамки.
Не менш важливою для нас є ідея про те, що кожен висококваліфікований фахівець повинен не просто займатися своєю справою, а й нести помітну соціальну відповідальність: докладати систематичних зусиль до того, щоб переконати суспільство йти тим же шляхом.

Саме тому ми з задоволенням презентуємо вам чергову відкриту онлайн-лекцію від наших інженерних співробітників у рамках нової ініціативи у цьому напрямку!

Зустрічайте виступ на тему «Роль 3D-друку у розвитку авіаційної галузі».
Автор: інженер з експлуатаційної підтримки 3 категорії Владислав Поляков.

КОЛИ: 27 лютого (вже завтра!), початок: 11:00
🗺 ДЕ: конференція у Google Meet
Щоб отримати посилання на зустріч, треба зареєструватися у формі.

Підключайтеся самі, кличте друзів, пишіть відгуки про вже почуте та побачене раніше у коментарі до цієї публікації!)
У той час як американська корпорація Boeing продовжувала стикатися з наслідками минулих невдалих управлінських рішень, що викликали кризу у виробництві одразу двох літаків їхньої лінійки – B737MAX та В787, їх єдиний конкурент – європейський концерн Airbus Industry продовжував без поспіху, але впевнено набирати обертів. Якими ж конкретно результатами роботи за 2024 рік він може похвалитися? Зараз дізнаєтесь!

Отже, у 2024 році Airbus продав 86 авіакомпаніям 766 літаків, що на 31 одиницю (5%) більше, ніж за попередній рік, попри складності з постачаннями комплектуючих, що ніяк не вдавалося побороти. Всі лайнери належали до трьох класів: 89 широкофюзеляжних (А350 та А330), 602 вузькофюзеляжних (А320neo) та 75 близькомагістральних (А220 - колишніх канадських Bombardier CSeries).
Порівняно з позаминулим роком обсяги виробництва за типами змінилися так:
А350: 57 штук (64 у 23-му)
А330: 32 штуки (32 у 23-му)
А320: 602 штуки (571 у 23-му)
А220: 75 штук (68 у 23-му)

Крім цього, Airbus зміг отримати за минулий рік ще 878 нових замовлень (це вдвічі більше, ніж у Boeing), збільшивши таким чином їхню загальну кількість до вражаючих 8658 лайнерів.
Таким чином Airbus з великим відривом утримує лідерство у світовій авіапромисловості вже 6 рік поспіль!
Наша традиційна навчальна програма «Основи конструювання авіаційної техніки» зазнала значних оновлень та стала ще більш привітною до слухачів! Швидше читайте деталі цієї приємної новини, адже у вас є лише 2️⃣ тижні на реєстрацію перед стартом нового навчання!

Що ж було покращено?

⚙️ По-перше, було поглиблено наповнення програми навчання.
⚙️ По-друге, тепер найвправніші слухачі першої частини курсів (кращі за результатами тестування та попередньої співбесіди) зможуть пройти інженерне стажування під керівництвом наших досвідчених менторів та інтенсив з вивчення англійської мови технічного спрямування, та ще й отримуватимуть за усе це гроші!
Так, ви все правильно зрозуміли: ВИ добре навчаєтеся, а МИ вам за це платимо!

Що залишилося незмінним?
Як і завжди, усім випускникам курсів, що вдало завершили наше навчання, буде запропоновано пройти співбесіду на вакантні інженерні посади у Progresstech-Ukraine.

Цікаво?
Тоді дізнайтеся ще трошки подробиць!
Отже, тепер курс підготовки складається з наступних частин.
☑️ Модуль 1 – Базова підготовка (4 тижні):
🎯 Будова пасажирських авіалайнерів: ознайомлення з основами аеродинаміки та типовою конструкцією агрегатів, вузлів та деталей сучасних літаків.
🎯 Авіаційне матеріалознавство: знайомство з типовими сплавами металів, полімерів та композиційних матеріалів, що використовуються у пасажирському авіабудуванні, їх основними характеристиками та методами оброблення.
☑️ Проміжне оцінювання та зарахування на стажування:
🎯 Оцінювання якості засвоєних знань та практичних вмінь за Модулем 1.
Слухачам, які за результатами цього оцінювання продемонструють знання та навички, рівень яких перевищує наперед визначений, буде запропоновано пройти ОПЛАЧУВАНЕ СТАЖУВАННЯ у нашій компанії.
☑️ Модуль 2 – Стажування (7 тижнів):
🎯 Технології літакобудування: вивчення основних заготівельних операцій, методів пластичного деформування, механічного оброблення, виготовлення деталей з полімерів та композиційних матеріалів, складання авіаційних вузлів та агрегатів, автоматизація робіт.
🎯 Інженерна англійська.
🎯 Індивідуальна робота з менторами.

Заняття починатимуться після 16:00 та проходитимуть 4-5 разів на тиждень.
Форма навчання – онлайн (або у змішаному форматі – для мешканців Києва).
Ми запрошуємо до співпраці студентів останнього курсу бакалаврату, магістрантів та всіх зацікавлених випускників технічних спеціальностей закладів вищої освіти.

Отже, якщо ви бажаєте опановувати нові знання під керівництвом наших досвідчених інженерів та корпоративних тренерів, мрієте побудувати кар’єру в кращій інжиніринговій компанії нашої країни, то вам потрібно:
▶️ Подати заявку: до 11 березня.
▶️ Пройти конкурсний відбір (тестування*): 12 березня.
▶️ Розпочати навчання: з 17 березня.
Усі організаційні деталі будуть надіслані вам на пошту, котру ви вкажете у реєстраційній формі.

* Тест включатиме питання з матеріалознавства, технології машинобудування, інженерної графіки та англійської мови.
Progresstech-Ukraine pinned «​Наша традиційна навчальна програма «Основи конструювання авіаційної техніки» зазнала значних оновлень та стала ще більш привітною до слухачів! Швидше читайте деталі цієї приємної новини, адже у вас є лише 2️⃣ тижні на реєстрацію перед стартом нового навчання!…»
2 березня 1949 року вдало завершився перший безпосадковий переліт навколо Землі!
Його здійснив екіпаж стратегічного бомбардувальника Boeing B-50 Superfortress «Lucky Lady II» з 43-ї бомбардувальної групи ВПС армії США, що складався з 14 осіб.

Політ почався 26 лютого, коли В-50 злетів з авіабази Касвелл (Форт-Уерт, штат Техас) та закінчився 2 березня, коли екіпаж повернувся на той самий аеродром.
Переліт тривав 94 години, впродовж яких літак подолав відстань 37 742 км. Середня швидкість польоту склала 401 км/год.
Попри те, що літак був оснащений величезним додатковим паливним баком у бомбовідсіку, потрібно було чотири рази поповнювати у польоті запаси його палива за допомогою літаків-заправників. Керування польотом В-50 покладалося на два екіпажі котрі змінювалися кожні 4-6 годин.

Детальніше про В-50 – найдосконалішу версію знаменитого «вбивці міст» В-29, можна прочитати тут.
Запрошуємо усіх охочих: як студентів та практикуючих інженерів з досвідом, так і вмотивованих школярів, на ON / OFline-зустріч, з якої ви дізнаєтесь, як долучитися до розробки новітніх рішень для світових лідерів аерокосмічного інжинірингу, зокрема американського концерну Boeing!

Ми – сучасний український приватний інженерний центр, який вже 1️⃣5️⃣ років розробляє технічні рішення для підприємств високотехнологічних секторів економіки та весь цей час швидко зростає. Тож ми розраховуємо на активний діалог між потенційними співробітниками та роботодавцем!

У ході зустрічі «Кар'єра у Прогрестех-Україна» ми розповімо про:
⚙️ діяльність компанії;
⚙️ можливості працевлаштування, вимоги до претендентів та умови праці;
⚙️ рівень доходів наших інженерів;
⚙️ корпоративні програми розвитку, що забезпечують перспективи кар’єрного та професійного зростання;
⚙️ оновлену програму підготовки до працевлаштування «Основи конструювання авіаційної техніки», що передбачає ОПЛАЧУВАНЕ СТАЖУВАННЯ (📝 реєстрацію вже відкрито!).

📣 Наш спікер: заступник директора Максим Гладський.

📌 Кожен учасник зможе поставити будь-які питання стосовно діяльності компанії та отримати вичерпні відповіді!

🎁 Перші 50 зареєстрованих учасників зможуть взяти участь у заході в офлайн форматі!

КОЛИ: 07.03 ( вже ця П’ЯТНИЦЯ!) з 16:00 до 17:30
🗺 ДЕ: Київ, КПІ ім. Ігоря Сікорського, Smart Shelter CLUST Space
або
online by Zoom Meetings

Щоб долучитися до зустрічі, не забудьте зареєструватися тут!

P.S. Якщо, раптом, вам ще жодного разу не доводилося користуватися Зумом, не впадайте у відчай! Спеціально для вас існує коротка зрозуміла інструкція про те, як все ж таки з нами зустрітися!
Progresstech-Ukraine pinned «​Запрошуємо усіх охочих: як студентів та практикуючих інженерів з досвідом, так і вмотивованих школярів, на ON / OFline-зустріч, з якої ви дізнаєтесь, як долучитися до розробки новітніх рішень для світових лідерів аерокосмічного інжинірингу, зокрема американського…»
#STEM Урок №4
В абревіатурі STEM немає компонента «економіка». Тим паче там докладно не розглядають особливостей господарства тих чи інших областей нашої країни та їх потреб у конкретних спеціалістах, які необхідні для нашого сталого розвитку. Проте ми, а також укладачі однієї з найгарніших навчальних програм STEM-освіти для 6-9 класу, вважаємо, що без вивчення регіональних особливостей української економіки та ключових фахівців, без яких вона не в змозі розвиватися, у цьому навчанні діла не буде!
Бажаєте дізнатися, чому ми так вважаємо та як збираємося пояснювати це школярам? Відповідь нижче!

Відмінною рисою цієї програми, яку ми допомагаємо впроваджувати у ліцеї №153, є саме те, що 6 клас розпочинає вивчення STEMу якраз з теми «Українська держава у світовій економіці. Драйвери української економіки». Таким чином учням відразу пояснюють: практичне значення STEM, тобто інженерії та створюваних нею за допомогою науки технологій, полягає головним чином саме у спрощенні ведення реального господарства та збільшенні його ефективності!

Тому у першій темі ми розповідали не про завдання дисциплін, що входять до STEMу, а про загальну роль науки та техніки у розвитку суспільства та його господарської діяльності протягом історії людства. Друга тема присвячена базовим поняттям економіки, незнання яких робить людину неспроможною зрозуміти будову будь-якого сучасного суспільства, а також особливості теперішнього господарства України: імпорту та експорту, торгівельному балансу та ВВП. Третя тема продовжувала знайомити учнів з важливими економічними та математичними поняттями, які оживали, коли ми демонстрували їх користь на прикладах економік наших регіонів. Це: купівельна спроможність, додана вартість, Валовий Регіональний Продукт та відносні показники.

Четверта тема ще детальніше знайомить з особливостями економічного життя нашої країни на прикладі однієї з областей: київської. Цього разу ми не навчали новим поняттям, але активно використовували ті, які були введені нами раніше, щоб закріпити навички їх застосування для аналізу реальної економіки.
Це дозволяє ще раз продемонструвати, що:
⚙️ Для отримання правильних оцінок ефективності господарювання, треба використовувати одночасно як абсолютні, так і відносні характеристики.
⚙️ Неможливо отримати великі значення ВРП на одного жителя області, коли вона не має розвинутої складної промисловості, яка генерує велику додану вартість.
⚙️ Неможливо мати промисловість, не маючи великої кількості висококваліфікованих фахівців складних виробничих професій, техніків та інженерів.
⚙️ Треба глибоко вивчати всі предмети зі сфери STEM для цілісного розуміння проблем економіки та розробки дієвих способів їх вирішення.
Докладніше про все це – у нашій презентації!

Віримо, що вивчення цих матеріалів, які ми публікуємо у нашій спеціальній групі Фейсбуку Основи STEM (та сподіваємось широко розповсюджувати з вашою допомогою), допоможе жителям України швидше згадати, що всі природничі та гуманітарні науки створювалися насамперед як інструмент вирішення найнагальніших та життєво важливих побутових проблем. Це замотивує українців почати енергійно їх вивчати та за їх допомогою знову зробити нашу країну безпечною та зручною для життя та розвитку кожного. Тож, будь ласка, вивчайте наші ідеї, що викладаються в наших постах, а також на прикріплених картинках, не забувайте репостити матеріали, що вам сподобалися, і не лінуйтеся висловлювати конструктивну критику!

Насамкінець похвалимося, що четверта наша доповідь викликала не меншу цікавість у кожному класі, де ми її демонстрували, ніж перші три. Про те, що школярі уважно її слухали, свідчать різноманітні питання, які вони не посоромилися нам поставити. Ось деякі з них:
☑️ Як збільшити додану вартість?
☑️ Чому лише у Києва такі великі доходи?
☑️ Хто такі геологи та геодезисти та чим вони займаються?
☑️ Навіщо на АЕС IT-шники?

Чи зможуть наші читачі дати зрозумілі дітям та при цьому лаконічні відповіді на них у коментарях до цієї публікації?)
2025/07/01 22:57:53
Back to Top
HTML Embed Code: