Telegram Web
Ходили на Книжковий Арсенал, повернулися із книжками - все як годиться 😉
Показуємо та розповідаємо про наші книжкові подарунки.

📖Девід Е. Сенгер. “Досконала зброя. Війна, саботаж і страх у кіберепоху” - книга про те, як кіберзброя змінює сучасний світ та несе нові загрози. Дякуємо за подарунок видавництву "Астролябія"!

📖І. Борисенко, Л. Коваленко, Л. Саєнко. “English of Law. International instruments on human rights” - навчальний посібник з перекладу міжнародно-правових документів у галузі прав людини. Дякуємо за подарунок видавництву "Юрінком Прес"!

📖Марко Янсіті, Карім Лахані. “Конкуренція за доби штучного інтелекту” - книга про вплив ШІ на ведення бізнесу та нові виклики, що із цим пов’язані. Дякуємо за подарунок нашій бібліотекарці Елеонорі Попович!

👉Незабаром ці книги будуть доступні для замовлення у нашому Каталог+.
Друзі! Є прохання від студентки спеціальності “Журналістика” Ангеліни Загоровської та її наукового керівника, к.ф.н., доцента Кафедри видавничої справи та редагування ВПІ Олени Левчук.

Ангеліна для свого дипломного проєкту розробила опитування для науковців нашого університету щодо посібника з інфографіки та буде вдячна за ваші відповіді та приділений час.
Цей травень у нашому CLUST SPACE був особливим. І дуже насиченим!

👉Майже 5 тисяч відвідувачів простору протягом місяця.
1225 відвідувачів на 18 заходах.
Нагородження Президентом України науковців, презентації книжок, виставка зброї, зустріч, присвячена інклюзивності й коректній комунікації з людьми з інвалідністю, Всеукраїнський фестиваль креативної молоді “CreativeHub”, науково-практичні конференції, практикуми, тренінги та лекції - це ще неповний перелік травневих подій у просторі.

🤗А ще - плідне навчання і веселий відпочинок.
Та відчуття безпеки під час найбільших російських повітряних атак на Київ.

😉Це все про наш травень. Яким буде червень? З’ясуємо разом.

🫶Чекаємо на вас у CLUST SPACE!
В тобі палає дух суперництва? Любиш словесні дуелі? Бажаєш зануритися у світ мистецтва полеміки?
4 червня в бібліотеці КПІ розгорнеться справжнє бойовище думок, до якого ти можеш долучитися своїми влучними питаннями або проникливими зауваженнями.
Вперше в КПІ справжні Оксфордські дебати!
Де? Конференц-зала бібліотеки КПІ, 6-й поверх.
Коли? 4 червня, 15:30.

Ми чекаємо саме на тебе, то ж скоріше пірнай у вир, повз який не пройшов би навіть сам Сократ!

Вхід вільний.
Forwarded from Легіт
✉️ СПЕЦВИПУСК: набір творів у новий «Легіт»

Літературний журнал «Легіт» чекає на ваші тексти! Адже літній випуск буде особливим: його тема – листи.

Ми чекаємо від вас усе ту саму поезію й прозу, однак з однією ремаркою: важливо, щоб ваш текст містив присвяту, звернення або був написаний у форматі листа. Так, ми зробимо спецвипуск простором, де можна поділитися сокровенним і відчути підтримку.

🖇 Набір триває з 3 до 17 червня. Подати тексти можна через форму або через нашого телеграм-бота.

Докладніше про вимоги, тематику й подання читайте нижче👇🏻

P.S. А ти надішлеш на свій лист?

Ваш @lehit
Forwarded from Leport
🍀 Вже цієї п'ятниці — обговорення середньовічних англійських поем «Перлина» та «Сер Орфео»!

«Перлина» — елегія на смерть дитини, яка, тим не менш, підіймає складні богословські питання, багато в чому — обурює, але точно змушує замислитись.

«Сер Орфео» — середньоанглійська поема про короля Орфео, який втрачаєсвою дружину Г'юродіс і відрікається від трону, стаючи жебраком. Чи буде в цій історії хепі-енд, незрозуміло до самого кінця!

Приходьте на обговорення:

🗓 06 червня (п'ятниця) 
🕕 18:00 
📍 Бібліотека КПІ (зала 1.4)

🔮 Актуальна програма: «Нечитана класика»
🌿 Питання та обговорення: @leport_chat
​​⚙️Зараз важко знайти такий технологічний процес, де б не було автоматики. Без системи автоматичного керування не можливо забезпечити бажану якість роботи як простих (наприклад, терморегулятор нагрівача), так і складних об’єктів:
- атомних електричних станцій (перша АЕС побудована в 1954 році);
- штучних супутників та інших космічних апаратів (перший супутник створено в 1957 році);
- керування космічними апаратами (вперше КА здійснив м’яку посадку на Місяць в 1966 році).

📖Вагомий внесок у розвиток автоматики роблять науковці КПІ: Антон Сільвестров, Микола Островерхов, Олександр Шефер, Олексій Халімовський, Наталія Ладік, Дмитро Зіменков. Важливі та актуальні для сьогодення напрацювання зі створення та експлуатації сучасних систем автоматичного керування (САК) викладені в посібнику «Системи автоматичного керування технологічними комплексами».

📌У підручнику з логічною послідовністю подано:
- принципи регулювання;
- математичний опис систем, що включає статику і динаміку;
- кореневі і частотні методи дослідження стійкості САК, використання перетворень Лапласа, частотні і часові характеристики та їх використання для дослідження типових ланок систем, структурних перетворень схем, метод аналізу стійкості і якості систем, синтезу коригуючих ланок, дослідження нелінійних і дискретних систем, методи модального керування;
- дослідження областей стійкості САК в просторі одного чи двох параметрів;
- методи і критерії аналізу якості САК в усталених і перехідних режимах;
- класичний метод синтезу коригуючих ланок САК за заданими показниками якості;
- сучасні методи модального керування з використанням простору станів системи;
- нелінійні і дискретні САК;
- оптимальні САК з використанням методу Р. Белмана;
- приклади САК технологічними комплексами.
Forwarded from PostArt
🎞П'ятниця = кіно

🎥 Цієї п'ятниці покажемо стрічку "Короткий фільм про кохання"

Рік: 1988
Жанр: драма
У головних ролях: Гражина Шапаловська та Олаф Любашенко

Про що?
«Короткий фільм про кохання» — польський фільм Кшиштофа Кесльовського, розширена версія одного з епізодів багатосерійного фільму «Декалог».

Історія розгортається навколо молодого поштаря, який щодня спостерігає за старшою жінкою з вікна свого дому. Це стримане, емоційно насичене дослідження тем самотності, одержимості та пошуку близькості.

Трейлер

Коли? 6 червня о 18:00
Де? хол першого поверху бібліотеки КПІ

‼️Показуємо мовою оригіналу (польська) у супроводі субтитрів англійською.

📌Вхід вільний за попередньою реєстрацією

📌У формі можна запропонувати фільм для наступних показів

📌Для відвідування бібліотеки потрібно мати при собі студентський квиток, перепустку або паспорт
5 червня (23 травня за старим стилем) 1910 року в Києві відбувся перший політ літака, створеного професором Київської Політехніки, інженером-конструктором Олександром Кудашевим.

✈️Біплан “Кудашев-1” будували на території КПІ - поблизу Хімічного корпусу. Сьогодні пам’ятник Олександру Кудашеву із пам’ятною табличкою “На цьому місці екстраординарний професор КПІ князь Олександр Кудашев збудував перший літак вітчизняної конструкції, який він підняв у небо 23 травня (5 червня) 1910 року” стоїть поруч із нашою Бібліотекою, з боку скверу “Сосновий”.

📌Детальніше про діяльність Олександра Кудашева та його політ
📖читайте у книзі “Київська Політехніка: шлях до зірок”;
🎞дивіться у відео від КПІ Медіа.
​​Понад 6 тисяч наукових публікацій за 5 років: які галузі в КПІ найпродуктивніші?

✍️За 2019–2024 роки науковці КПІ ім. Ігоря Сікорського опублікували понад 6 200 наукових праць, у виданнях індексованих у Scopus. Це свідчить про стабільну та потужну наукову активність нашого університету, попри виклики останніх років. Це результат щоденної роботи в умовах повномасштабної війни, евакуацій, обстрілів, відключень світла та втрат.

👉Найбільше публікацій припадає на такі галузі:
🟩Інформатика (Computer Science)
🟩Інженерія (Engineering)
🟩Фізика та астрономія (Physics & Astronomy)
🟩Матеріалознавство (Materials Science)
🟩Хімічна інженерія (Chemical Engineering)

📚Ці напрями формують наукове ядро КПІ ім. Ігоря Скорського та є базовими для розвитку високих технологій, оборонного сектору, енергетики й цифрових рішень.

📌 Як визначаються галузі Scopus?
Scopus автоматично класифікує публікації за предметними напрямами відповідно до профілю журналу, що дозволяє відстежувати динаміку досліджень і визначати ключові сфери експертизи університету.

📌 Хочете дізнатися, як знаходити авторитетні журнали, які теми зараз на піку у ваші галузі, як обрати правильні ключові слова та категорію для своєї статті? Звертайтеся до Бібліотеки КПІ – допоможемо зорієнтуватися, підготуватися та опублікуватися якісно!

#наукометрія_КПІ
Бажаємо нашим студентам вдалої сесії!😉

🤔Наполегливо та старанно вчитися, готуючись до іспитів або трохи відволіктися та переключитися на читання/настолки/пазли/руханку/спілкування? Обидва варіанти правильні та важливі, адже головне - здоровий баланс! Приходьте, ми завжди поруч для вас ❤️
​​Канадський філософ, культурний критик та теоретик комунікацій Герберт Маршал Маклюен видав книгу “Галактика Ґутенберга. Становлення людини друкованої книги” у 1962 році. Минуло понад 60 років - але праця не втратила актуальності.

📖“Галактика Ґутенберга” про те що було і що буде. Дослідження того, як змінюються люди, їхнє сприйняття світу, спосіб мислення та відчуття - залежно від того, що вони читають. Сувій із давньоєгипетськими ієрогліфами, рукописна книжка фонетичного письма, друкована Біблія або світський роман - кожна з цих книжок стає новим варіантом розвитку подій. Зрештою, саме книгодрукування в Європі призвело до революцій, демократії та свободи особистості. А потім з’явилось телебачення, що остаточно перетворило світ на “глобальне село”. І, як ми знаємо, це був тільки початок.

✍️Ця книга - більш глибокий та спеціальний погляд на звичні речі. А також нагадування, що всі етапи розвитку засобів передачі інформації, від піктографічного письма до електронних медіа, мали безпосередній вплив на те, як людина сприймала себе і світ навколо.

Галактика Ґутенберга” у Каталог+
Нещодавно до Бібліотеки завітав наш давній друг та партнер, голова Профкому студентів КПІ ім. Ігоря Сікорського Ігор Степанюк. І приніс несподіваний подарунок.

🤩В одному з житлових будинків на території кампусу знайшли п’ять книжок, надрукованих у 1869 - 1906 роках. Всі вони присвячені паперовому виробництву, і автор чотирьох із цих книжок - інженер-технолог паперового виробництва, випускник Першої Київської гімназії, Ніжинського ліцея князя Безбородька та Петербурзького технологічного інституту Микола Петрович Мельников.

Детальніше про ці книжки читайте на нашому сайті.

Дякуємо нашим друзям за такий цінний книжковий подарунок!❤️
2025/06/28 14:05:44
Back to Top
HTML Embed Code: