Telegram Web
Осіннє рівнодення - щорічна астрономічна подія, яка знаменує кінець літа і початок осені у північній півкулі. У 2023 році воно настало близько 10 хвилин тому, о 9:50 ранку за Києвом. З цим днем пов'язано багато вірувань і прикмет, виділяють його і шанувальники астрології. Але наукове пояснення такого явища – дуже просте та конкретне.

Вісь обертання планети Земля має нахил. Це означає, що Сонце більше освітлює північну чи південну півкулю залежно від цього, де Земля перебуває на своїй орбіті. Однак є два моменти на рік, коли Сонце однаково освітлює північну та південну півкулі. Вони відомі як рівнодення.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Channel name was changed to «НЦП UA Оперативний»
🔥🔥🔥

2-5 жовтня в Україні, крім Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Волинської областей, надзвичайний рівень пожежної небезпеки
Вранці 10 жовтня в більшості областей на поверхні ґрунту заморозки 0-5° (І рівень небезпечності, жовтий), у західних, Житомирській та Вінницькій областях сильні заморозки в повітрі 0-5° (ІІ рівень небезпечності, помаранчевий)
 
Вночі 11 жовтня в Україні сильні заморозки у повітрі 0-5° (II рівень небезпечності, помаранчевий)
26-29 жовтня, внаслідок дощів різної інтенсивності, на р.Сіверський Донець очікуються підвищення рівнів води на 0,1-0,2 м, на малих річках Харківської області - на 0,2-0,3 м, на р.Уди - до 0,4 м за добу, без негативних наслідків.

26 жовтня на річках Закарпатської області очікується підвищення рівнів води на 0,3-1,5 м, у нижній течії р. Боржава на 1,5-2,0 м, над рівнями на 8 год 24 жовтня, без негативних наслідків.
Існує загроза часткового затоплення тимчасової автодорожньої переправи на р.Тересва у с. Бедевля (Тячівський район Закарпатська обл.)(ІІ рівень небезпеки - помаранчевий)

Внаслідок спустошення Каховського водосховища та входження р.Дніпро в старе природне русло, рівні води значно нижчі за відмітки водозаборів у Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській областях (ІІІ рівень небезпеки - коричневий)
Київ: рятувальники ліквідували наслідки негоди столиці

Зранку столичні рятувальники 13 разів виїжджали надавати допомогу населенню міста, пов'язаними із погіршенням погодних умов.

Рятувальники звільняли проїжджі частини доріг, тротуари, а також припарковані автомобілі від дерев, що впали внаслідок негоди у Голосіївському, Подільському, Солом'янському, Оболонському, Святошинському та Печерському районах.

Зокрема:
У Подільському районі по просп. Георгія Гонгадзе рятувальники за допомогою бензопили деблокували з-під дерева тіло чоловіка.
У Деснянському районі в житлових будинках по вул. Милославській у квартирі на 15-поверсі, відірвано металевий лист покрівлі балкона, проводилися роботи з демонтажу та на проспекті Червоної Калини - проводився демонтаж матеріалів на покрівлі.
У Шевченківський район по вул. Обсерваторній з покрівлі 5-поверхового житлового будинку демонтовано шматок металевого листа.
У Дніпровському районі деблоковано дерево з покрівлю школи по вул. Миколайчука.
На інші виклики, пов'язані із несприятливими погодними, виїжджали комунальні служби столиці
Сьогодні, у ніч на 29 жовтня Україна переходить на «зимовий» час. О 04:00 годинники переведуть на годину назад. Більшість електронних пристроїв перейдуть самостійно, але механічні або не під'єднані до інтернету пристрої необхідно налаштувати вручну
На одній з київських ТЕЦ відбуваються регламентні операції. З цим пов'язаний підвищений шум в місті.

Нічого незвичайного або небезпечного не відбувається
Зимове сонцестояння - це день, коли Сонце займає найнижчу точку відносно земного горизонту. У 2023 році зимове сонцестояння відбудеться 22 грудня 2023 року о 05:27 за київським часом (о 03:27 за GMT).

Ніч із 21 на 22 грудня буде найдовшою в році, а день 22 грудня - найкоротшим, він триватиме лише 7 годин
У ніч із 30 на 31 березня не забудьте перевести годинник на літній час

Переведення годинників станеться о 3:00 в неділю, 31 березня, годинники переводять на 1 годину вперед, із 3:00 на 4:00.

Прокидатися доведеться на годину раніше, проте ввечері темнішатиме на годину пізніше.
Завтра, 26 квітня Україна відзначає роковини Чорнобильської катастрофи. 38 років тому, 26 квітня 1986 року, на Чорнобильській АЕС сталася найбільша і найстрашніша за своїми наслідками техногенна радіаційна аварія. Внаслідок вибуху і руйнування 4 реактора ЧАЕС тонни радіоактивних елементів потрапили у зовнішнє середовище. Приблизно 3,5 млн. людей вважаються потерпілими від цієї катастрофи, 600 тисяч осіб стали учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Роботи над «загоєнням цієї радіоактивної рани планети» тривають досі, особливо це питання загострилось після брутальної злочинної поведінки російських окупантів у зоні ЧАЕС
‼️🔥13 годин боролись з вогнем на Київщині, щоб ліквідувати надскладну пожежу, що виникла внаслідок збройної агресії рф

В осередках загорянь температура повітря досягала майже 100 градусів 😱🌡️

Іноді не витримувала техніка й обладнання, горіло все навкруги, але рятувальники вперто йшли у двобій з вогнем. І перемогли 💪
2024/06/14 11:00:59
Back to Top
HTML Embed Code: