Telegram Web
Скільки % компанії зараз продають на кожному з раундів фінансування, дані від Carta
The market now values Nvidia at $100M+ per employee
📣 Чому в Україні так мало говорять про AI?

Нещодавно спілкувався з Владом Тісленко з SMRK і він озвучив ідею, про яку я чомусь не думав — в Україні недостатньо хайпу навколо AI. Звісно, в медіа тема AI присутня, але здебільшого як передруки новин про Open AI, Nvidia, Microsoft та інші зарубіжні компанії. А саме серед українських фаундерів, серед стартап-спільноти тема AI майже не звучить. Як розробляти AI продукти? Як будувати навколо них бізнес? Тоді як наприклад в Каліфорнії тільки про AI всі і говорять. Всі конференції і нетворкінги про це, всі інвестиції тільки про це, всі пітч деї. Та і в США загалом, і в Європі.

GenAI називають новою платформою, як cloud або mobile. Чому українські tech підприємці її ігнорують? Можна припустити що багато хто робить defense tech, але ж не всі.

Я часто зберігаю контент про AI, але не ділюсь ним в соцмережах, тому що це як правильно щось дуже нішеве. Обговорюю знахідки з фаундерами наживо, ділюсь лінками з тими для кого це релевантно. Але це неправильний підхід. Треба виводити в мейнстрім. Можливо комусь якась ідея залетить в голову і щось з цього вийде.

Давайте робити здоровий AI хайп.

P.S. Знаєте українські GenAI стартапи? Поділіться тут або в приват.
🚀 Ось наприклад класний тематичний івент від Sequoia, одного з найстаріших та найбільших венчурних фондів — AI Ascent.

Для початку — короткий keynote про те, як в Sequoia бачать цей зсув платформ і які можливості він відкриває. Подивіться, топ контент.

Ну і далі виступи топових спікерів, в тому числі:
- What's next for AI agentic workflows ft. Andrew Ng of AI Fund
- Open sourcing the AI ecosystem ft. Arthur Mensch of Mistral AI and Matt Miller
- Making AI accessible with Andrej Karpathy and Stephanie Zhan
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👨🏻‍💼 Більш свіже і масштабне дослідження enterprise AI від McKinsey.

Для чого компанії використовують GenAI, яку цінність отримують, які ризики вбачають. З гарними графіками, як завжди у McKinsey ☺️
🗺 Розповім про такий інструмент інвестора та фаундера як market map.

Це візуалізація певного сектору, де компанії згруповані за певною MECE-логікою. Наприклад, за сегментами ринку, або за тим, на якому рівні технологічного стеку вони оперують. Такий собі структурований, але спрощений погляд на ринок з висоти.

Навіщо це інвестору?

- Зрозуміти, з чого складається індустрія, особливо якщо це новий ринок
- Знайти перспективні компанії для інвестування
- Показати фаундерам та ко-інвесторам свою експертизу (якщо інвестор сам будує market map)

Навіщо це фаундеру?

- Зрозуміти конкурентне середовище
- Знайти конкурентів, партнерів або потенційних покупців компанії

Далі покажу приклади market map.
🔧 Ось для прикладу GenAI App Infrastructure Stack від фонду Sapphire Ventures.

Картинка непроста (ніхто і не казав, що буде просто), але з нею іде в комплекті гарний текстовий deep dive.

Уявіть себе на місці аналітика, якому треба проаналізувати потенційну інвестицію в стартап, що розробляє платформу для GenAI infrastructure. Як розібратись? Тут не те що ChatGPT, інколи навіть Google не допоможе. А ось такий детальний deep dive буде дуже корисним.

Нещодавно аналізував один український GenAI infra стартап і матеріали про AI tech stack від Menlo дуже допомогли. Цей розбір навіть більш детальний. Sapphire інвестують в Enterprise, мають потужну експертизу.
🌪 We need to go deeper.

Ось такі матеріали інколи теж читаю. В першу чергу для загального розвитку, щоб розуміти, що відбувається в індустрії. Ну і насправді таке дуже навіть може знадобитись практично. Коли спілкуєшся з фаундерами, треба бути підготовленим, а не гуглити кожен новий термін.

Для прикладу, я зараз залучений як ментор в Startup Academy від Genesis x Meta. Працюю там з трьома стартапами, і один з них робить AI for compliance. Це якраз приклад того, про що йдеться в тексті.

Today, we’re covering the emerging stack around RAG (Retrieval Augmented Generation) for enterprise AI, with a focus on knowledge graphs as a key component.

https://akashbajwa.substack.com/p/the-rag-stack-featuring-knowledge
🤓 Або ще приклад. Просто щоб показати, наскільки багато всього будується зараз в сфері AI.

Це Responsible AI market map. Тобто компанії, які розробляють рішення для AI Governance, Risk & Compliance, AI Quality та AI Security & Privacy. 125 компаній!

Звісно, не всі в результаті стануть успішними. Але якщо ви щось будуєте в цій сфері, корисно принаймні знати, хто уже щось робить, скільки фінансування залучив і над чим працює. Буває таке, що фаундери приходять з чимось, що вже купа команд якісно зробили. Тобто на цьому ні ви, ні інвестор уже навряд чи заробите. Market research треба робити обов'язково, і якісний market mapping в цьому дуже допомагає.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👾 До речі, про нездоровий хайп.

Нещодавно нашумів один виходець з Open AI, який випустив величезний алярмістський текст про те що AGI ось-ось стане реальністю, вже за кілька років... Читати це я звісно не буду, мені вистачило графіків, які розтягнули по твіттеру. Ну і того факта, що хлопець запустив власний венчурний фонд і підгадав всі медійні активності якраз під запуск. Ось тут можете почитати, це смішно.
🤔 Побачив на УП великий текст про DeepL - успішну компанію з Німеччини, яка створила один з найкращих сервісів для перекладу. Текст непоганий, але написаний повністю по зовнішнім джерелам. При тому що серед ранніх інвесторів DeepL є TA Ventures, один з найстаріших та найактивніших венчурних фондів з України. Впевнений, там би з радістю дали змістовний коментар про одну з найкрутіших компаній в своєму портфоліо. Та і Google краще індексує оригінальний контент, ніж переклади з інших сайтів.

Шановні журналісти та редактори ділових видань, не соромтесь звертатись за коментарями до українських гравців ринку. Навіть коли пишете про глобальні теми. Українські фахівці набагато глибше інтегровані в світовий контекст, ніж ви могли подумати.
Ukraine Investment Guide 2024.pdf
5.5 MB
💰 Інвестиційний гід для міжнародних донорів, представлений урядом на конференції з відбудови в Берліні.

95 проектів з загальним бюджетом в $27 млрд.

Цікавий документ. Є дуже амбітні проекти, наприклад завод з виробництва водню за $2.4 млрд. В топі - енергетика, логістика, відбудова, металургія, копалини. Тут огляд від Forbes.
Рубрика Daily NVIDIA

57% Net Profit Margin 🤯

Це з останнього квартального звіту. Тут детальніше.
2024/06/16 10:11:08
Back to Top
HTML Embed Code: