Telegram Web
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Interview with an Agile Coach in 2022

"I lost my job because I'm a horrible developer, now I'm an Agile Coach" 😂

#Scrumjokes #Interview
9🔥2😁2
​​Ми запускаємо нову рубрику #HackTheInterview, де наші тренери будуть відповідати на запитання, які зазвичай ставлять скрам мастерам, аджайл коучам на співбесідах.

Тож долучайтесь: пишіть в коментарях, які питання вам задавали, і ми будемо щотижня відповідати на деякі із них.

ВАЖЛИВО: У відповідях ми залишаємо простір на доповнення та дискусію, тож долучайтесь.

Чим джуніор скрам мастер відрізняється від сініор скрам мастера?

Kateryna Motko, Scrum Master at Symphony Solutions

Є теорія, що позиція скрам мастера за замовчуванням сініорна, і я згідна з цією думкою. Це як, скажімо, роль президента держави, в жодній країні не передбачається молодший спеціаліст в президентстві, так само і тут: від SM очікується системний вплив на ту організацію та ту команду, з якими він чи вона співпрацює. А людина без досвіду навряд чи може такі зміни здійснити.

Однак компаніям потрібно робити поділ джуніор/сініор, і основний критерій для мене був би масштаб системного мислення, що краще людина розуміє принцип системного підходу, то більша ймовірність, що ця людина більш сініорна і зможе це довести. Бо насправді вивчити скрам гайд не важко, і одного лише скрам гайду було б замало, щоб сказати, що ось ця людина є сініор скрам мастер.

⬇️ А в чому ви бачите відмінність між джуніор та сініор скрам мастерами? ⬇️
👍6
​​Війна в Україні триває вже більше сотні дні. Українці змушені адаптуватись до нових реалій, та навчитись справлятись із втомою, виснаженням та емоційним вигоранням.

🌱 Перший спосіб боротьби — візьміть перерву чи кілька вихідних у своєму житті. Неможливо постійно ефективно працювати, враховуючи сьогоднішню ситуацію. Емоційне вигорання - це, перш за все, виснаження інтелектуальне та фізичне. Повна активна відпустка може допомогти.

🌱 Другий — постарайтесь розділяти вихідні та робочі дні. Не забувайте, що субота та неділя присвячена для відпочинку, тож у ці дні у вас не має бути списку завдань по роботі. Такий підхід допоможе досягти балансу між роботою та особистим життям та відновити емоційний стан.

🌱 Третій — піклуйтеся про себе. Постарайтесь знайти свої "ритуали", які допоможуть відволіктися та заспокоїтись. Випийте чашку трав'яного чаю, послухайте улюблені пісні, займіться медитацією. Ви повинні самостійно знайти дієві способи позбутися стресу.

🌱 Четвертий — не варто забувати, що базові речі, як повноцінний сон, харчування, фізична активність та прогулянки на свіжому повітрі, зможуть принести чимало користі у вашому житті.

🌱 П’ятий — частіше займайтесь улюбленою справою. Вам потрібно знайти заняття, яке приноситиме у ваше життя спокій. Адже головне в цьому процесі — не лише уникати стресових ситуацій, а й навчитися відновлювати сили, заряджатися енергією.

Та не забувайте за позитивні речі у вашому житті 🔆

#softskills #tips
8👍2
16 червня, відбудеться онлайн подія Start Scrum Fast 😎

⚡️ Реєстрація ⚡️

Зустріч про скрам для початківців, світчерів та усіх, хто тільки починає цікавитися цією темою, а також можливість долучитись до підтримки ЗСУ фінансово.

🔸Час: 16 червня о 19:00
🔸Місце: онлайн
🔸Ціна: За донейт на ЗСУ (фонд Повернись живим)
🔹Банка для донейту

Побачимося 😉
👍1
​​Привіт-привіт!

Продовжуємо нашу рубрику #HackTheInterview. Дякуємо, що поділились під минулим постом своїми запитаннями. Сьогодні відповідаємо на одне із них.

Як ви забезпечили процес трансформації від хаосу до аджайлу (скраму)?

Kateryna Motko Scrum Master at Symphony Solutions.

У мене ніколи не було такого, щоб у нову компанію/проєкт, де я приходила на позицію скрам мастера, був вотерфол і треба було перейти на гнучкі підходи. Всюди був аджайл, принаймні так це називали. Тому основи вже були закладені. Далі ж все відбувалось в п’ять кроків:

⚡️ Ідентифікували як ми дійшли до такого “аджайлу”: часто траплялось, що ті чи інші рішення щодо того, як ми будемо все робити, були правильними на той момент, коли вони приймались, більше того, ніхто ніколи не хоче погіршити процес, тому коли хтось щось пропонував, то це було з хороших мотивів, відтак на цьому етапі ми розбирались з усіма аспектами нашої теперішньої роботи. Цей крок є дуже важливим, бо колись у мене було неправильне розуміння проактивного скрам мастера, умовно так: я прийшла, сказала, що треба змінити і поїхали це змінювати - ні, так воно в мене не спрацювало, не прижилось;

⚡️ Визначали до якого аджайлу ми все ж хочемо дійти: по-перше, іноді хтось хоче аджайл у себе аби був, по-друге, іноді трапляються неправильні очікування від того, що цей підхід може дати і що не може дати. Грубо кажучи: якщо компанія робить поганий продукт і переходить на скрам, то вона буде робити поганий продукт по скраму. Скрам сам по собі не покращує ваші продажі. Шлях від покрокового використання скраму до реалізації потрібного, хорошого, якісного продукту лежить через зміну майндсету. Тому на цьому кроці розбираємось з очікуваннями і розумінням самого аджайлу;

⚡️ Створювали список відмінностей між теперішнім нашим “аджайлом” і майбутнім нашим аджайлом: увесь перелік відмінностей послужать нам нашим майбутнім списком проблем (impediments backlog), повертаємось до нього з певною періодичністю;

⚡️ Визначаємо 1-2 пункти, які найбільше нас гнітять: колись я любила змінювати все і одразу, або хоча б по максимуму, але насправді це дуже стресово для усіх залучених, бо глобальні зміни завжди підкошують нашу реальність, а це боляче. По правді зміни самі по собі не дуже приємні, бо треба докладати зусиль, старатись, а результат може бути не таким і т.д. Тому я для себе затямила: не намагаюсь змінити все, змінюємо лише найбільш необхідне. Ще один аргумент на користь дрібних змін: так легше оцінити чи це на краще і чи ми будемо з цим продовжувати.

⚡️ Розплановуємо план дій по цих 1-2 пунктах: тут важливо, щоб кожен знав хто, що, і коли, і скільки має робити, і дати змінам прижитись, 1-2 ітерацій може бути замало, щоб винести вердикт про те, що ця зміна нам не годиться.

Тому для мене шлях до аджайлу - це дорога постійних дрібних покращень 🌱

Розкажіть як ви помагали організаціям переходити на аджайл? Пишіть в коментарях ваш досвід ⬇️
👍122
Друзі, дякуємо усім хто долучився до нашого заходу Start Scrum Fast.

Завдяки Вам вдалось зібрати та передати 1225 грн у фонд "Повернись живим" та зануритись у атмосферу практик Скраму.

Надіємось отриманий досвід допоможе вам у кар'єрному рості та особистому житті. А зібрані кошти додадуть сил нашій армії для швидкої перемоги!

*додаємо звіт передачі коштів
4🥰1
​​#вакансії

Добірка вакансій від Agile Space.

Зміни це завжди складно, але інколи вони можуть привести до неймовірних результатів.

Пропонуємо переглянути актуальні вакансії🔥

Middle/Senior Scrum Master at Symphony Solutions
📍 Location: Ukraine
🔸 переглянути деталі

Scrum Master at Sombra
📍 Location: Львів, Івано-Франківськ, віддалено
🔸 переглянути деталі

PO with Scrum Master experience at Luxoft
📍 Location: віддалено
🔸 переглянути деталі

Чи готові ви зараз змінити компанію, чи все-таки переживаєте через нестабільну ситуацію? Діліться у коментарях ⬇️
👍3👎1
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Is this the real life
Is this "agility"?
Caught in a "backlog"
No escape from "PI planning"

Open your eyes, look at the "Scrum board", and see
I'm just a poor "PO", I need some sympathy
Because it's "stories" come, "stories" go

Скільки життєвого можна знайти у цій пісні 😂😂😂

Producer, Director & Writer | Leyons
Song "Agile Rhapsody"
🔥13👍1
​​Привіт-привіт! 😎

Продовжуємо нашу рубрику  #HackTheInterview. Сьогодні відповідаємо на одне із ваших запитань: 
Які інструменти ви використовуєте? 

Публікуємо відповідь у трьох частинах. Сьогодні розглянемо інструменти для ретроспектив та комунікації з командою: 
 
Ретроспективи (борди для вираження ідей):  
Miro (використовували, поки не дізнались, що це російське); 
Mural (гарна альтернатива міро, ось нещодавно ще появилась нова опція інтеграції з тімсом);  
Ideaboardz (дуже базові та прості дошки для проведення ретроспектив); 
Teamretro.com (вбудовані темплейти, спайдер діаграми і тд., але платна);
Easyretro (вбудовані темплейти, проста у використанні, але платна);
 
Комунікація: 
Slack (один із найзручніших форматів комунікації: все поділено по каналах, є багато можливостей і комбінацій та проста інтеграція з zoom); 
MS Teams (має більш ніж достатньо опцій); 
Skype (так, була на проекті, де рік використовували скайп для спілкування в команді і з замовниками, потім перейшли на тімс); 
Zoom (досить зручний для відео дзвінків, командних активностей та створення breakouts rooms); 
Google meets (зручний для відео дзвінків та командних активностей). 
 
⬇️ Які ще інструменти для ретро та спілкування ви б порекомендували? ⬇️
👍14
Кожен має свою яскраву та неповторну особистість, ми точно не скажемо хто кращий, але перегляньте ці типи, вони доволі веселі 😃 Можливо ви впізнаєте себе чи свого колегу 😂😂😂
😁14👍3
​​Команда Agile Space підготувала для тебе дайджест безкоштовних онлайн подій на цей тиждень. Хороша можливість провести час корисно та отримати нові знання, чи знайомства 😉

🔹 Благодійний вебінар «MASTERMIND чи PEER-TO-PEER. Знайомство з інструментами»

MASTERMIND та PEER-TO-PEER — це інструменти, що допоможуть вам подивитися на проблему з іншого боку і побачити нові варіанти вирішення питань.

🕓 19 липня о 17:00
👉 Долучайся за посилання

🔹 Воркшоп #1 «NFT як зброя культурного фронту: як створювати, просувати та продавати»

Ми дедалі частіше спостерігаємо, як лідери суспільних думок, музиканти, митці використовують NFT для збору коштів для благодійних проєктів та підтримки людей, які постраждали від війни.

🕓 19 липня о 19:00
👉 Долучайся за посилання

🔹 Вебінар «Інструменти бізнес-аналітика. Як стати BA в IT?»

Бізнес-аналітик в IT досліджує, аналізує, проектує рішення та створює структуру. Він здатен побудувати міст між клієнтом і командою та знайти розв’язання для проблеми бізнесу. Все це — завдяки майндсету та набору інструментів допоможе стати BA.

🕓 20 липня о 18:00
👉 Долучайся за посилання

Поділитись цікавими подіями можна у коментарях👇
🔥21
​​Друзі, вирішили поговорити не лише про роботу, але й про відпочинок. Для перезавантаження існують вихідні, свята та відпустки. Та декому може бути недостатньо кількох днів або тижнів відпочинку, тому у світі вже давно практикують саббатікал

Для тих хто не в темі, саббатікал – це довготривала відпустка, під час якої людина може повноцінно відпочити й набратися сил при цьому зберегти робоче місце та навіть заробітну плату.

Її беруть, щоби подорожувати, зайнятися хобі чи написати книжку, але найчастіше для відновлення сил після професійного вигорання. 

Наші поради для тих хто планує брати сабатікал:

⚡️ Обов'язково радимо мати план. Чим ви плануєте займатись? Що ви хочете отримати на виході?

⚡️ Рекомендуємо змінити оточення, з'їздити в інше місто чи країну.

⚡️ Ваші колеги мають розуміти, чому ви йдете, скільки часу вас не буде, як і коли ви повернетесь.

⚡️ Дуже бажано завершити всі процеси, пов'язані із вами, до виходу в сабатікал.

⚡️ Під час саббатікалу не має бути жодної роботи. 

⚡️ На час саббатікалу варто завести щоденник. З його допомогою людина може оцінити власні досягнення

Якщо відчуваєте, що вам потрібна пауза — наважуйтесь! Навряд чи ви про це пошкодуєте. 

У кого є досвід подібного перезавантаженнями, діліться у коментарях, або пишіть нам ми допоможемо поділитись ним із нашими читачами👇
👍5
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
“Maybe my leisurely pace is a little faster than yours” 🤣

Scrum According Silicon Valley 🌼
😁10👍1🤩1
​​Перечитавши багато книг про управління бізнесом, як розбагатіти і спеціалізовані курси PO/PM та Scrum Master, хочеться відволіктися та почитати щось душевне ⭐️

Книга "Deadline",  Tom DeMarco 🌱 чудовий варіант, його напів-художня, напів-бізнесова книга змушує переглянути ставлення до жанру економічних бестселерів

Під час читання, вам точно буде забезпечений ковток свіжого повітря, десяток слушних порад так само впадуть в душу і допоможуть вийти на наступний рівень.

Для загального розвитку теж добре піде, особливо якщо всі ці «як стати ідеальним менеджером», «35 способів управляти людьми» та інше вже не вставляють.

👇 А які книги ви читаєте зараз?
👍9🔥5
​​Привіт! ☀️

Сьогодні в рамках нашої рубрики  #HackTheInterview розглянемо другу частину інструментів для роботи з естимацією та збереженням бази знань по проєкту: 
 
⭐️ Естимація (planning poker): 
Poker4fun (безкоштовний, простий, логічний інструмент); 
PlannITpoker (більш комплексний, потрібна реєстрація учасників, зате можна створити список до оцінювання); 
Planningpoker (платний, є безкоштовний план, але з рядом обмежень, зате інтегрується з джирою); 
Плагін poker planning tool для Teams та Slack (безкоштовний, можна одразу собі підключити до комунікаційної тули). 
 
⭐️ Збереження бази знань по проекту: 
Confluence (як і джира доволі комплесна тула, є все, або майже все); 
Wiki (інтегрована в MS Teams, тому все під рукою); 
Sharepoint (менш логічно і менш структуровано, організований knowledge base); 
Notion (проста тула, можна додавати документацію та роад мапи). 
 
А які ваші улюблені інструменти у роботі? 🤔
👍9🔥3
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
"Shit Bad Scrum Masters Say"

Don't be a bad Scrum Master! 😂
😁11💩3
Хочемо нагадати, що Scrum процеси та інструменти надають підтримку, але основним механізмом цього підходу є взаємодія членів команди.

По суті основа Agile не є технічною чи механічною. Це культурна складова. А самі scrum команди в кінцевому підсумку покладаються на психологічну безпеку.

Висока психологічна безпека викликає реакцію продуктивності, тоді як низька призводить до страху та сповільнення.

Ділимось із вами цікавою статтею від Harvard Business Review, щодо цього питання: Agile Doesn’t Work Without Psychological Safety

Завжди старайтесь дбати про психологічну безпеку команд та не забувати виділяти час на розмови, адже такі прості, на перший погляд, речі, можуть підтримати членів команди та покращити взаємодію та продуктивність усієї команди.
👍7🔥2
Ми всі добре знаємо поради, як врятуватися від спеки - пити багато води, бути в затінку і ноcити капелюха🤠

АЛЕ ЩО РОБИТИ, ЯКЩО СПЕКА НА ПРОЄКТІ?

Ловіть 5 чудових порад 👆
11👍2
2025/07/14 00:33:10
Back to Top
HTML Embed Code: