Telegram Web
Forwarded from Latifundist.com
​​🎤 Консультантка з агрофінансування Хелен Фейрлемб про те, чому європейські аграрії бояться вступу України до ЄС:

💬 «Наша задача — перемогти в серцях і душах людей. Словацький фермер мені каже, що це просто жах буде. Чого вони бояться? Що втратять процвітання і стабільність. Але українські фермери — надзвичайні. Вони молоді. Вони можуть значно омолодити європейське агро».

Вона додає, що українським аграріям необхідно довести, що вони стануть партнерами, а не конкурентами європейським фермерам: «Треба тісно співпрацювати. Привозити їх до України, показувати свій бізнес, розповідати про себе, країну. Показувати свої бізнес-кейси».
#GrainUkraine2024

Facebook | LinkedIn | X | Instagram | YouTube
☝️ В липні 2024 р. Україна ініціює підписання меморандуму про повну заборону на експорт російської агропродукції до ЄС. 

💬 «Після розмови з нашими литовськими та польськими колегами в Києві, ми готові підписати меморандум про спільні дії у припиненні експорту та транзиту сільськогосподарської продукції з росії та білорусі до ЄС. Наші польські колеги пропонують зробити це у Варшаві на наступній зустрічі Люблінського трикутника, яка запланована на липень 2024 року», – зазначив заступник голови комітету парламенту з питань аграрної та земельної політики Cтепан Чернявський.
🍓 У селі Маща Рівненського району не лише вирощують ягоди, а й пропонують людям їх зібрати особисто. Агробізнесом займається родина Мельників, яка розвиває агротуризм в цьому регіоні.

➡️ Родина Мельників займається ягідництвом з 2011 року. Почавши з кількох соток землі, сьогодні фермери працюють на 23 гектарах, частина з яких під органікою. Полуниця займає 2 гектари, з вирощуванням сортів переважно нідерландської та італійської селекції. Усі плантації під крапельним поливом. Крім полуниці, родина вирощує малину, обліпиху, озиме жито та займається садівництвом.
💵 АГЕНТСТВО З РОЗШУКУ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ АКТИВІВ (АРМА) проводить продаж арештованих активів, а саме мінеральних добрив, на електронних торгах платформи Prozorro.sale

☝️ Фермери можуть подавати свої ціни — ще до початку аукціону учасники подають свої закриті цінові пропозиції. Потенційні покупці не знають, чи є ще конкуренти та не бачать ставки один одного. Електронна торгова система ранжує ставки учасників від найменшої до найбільшої.
🤔 Які існують виклики продовольчої галузі?
🤔 Які є шляхи отримання доданої вартості?
🤔 Чи є альтернативи заблокованому зерну?

💡 Дізнайтеся це на щорічному бізнес-форумі «Зерно. Свині. М’ясо – 2024», де матимете змогу зустрітися з провідними експертами галузей, виробниками та переробниками, постачальниками обладнання та генетики.

✔️ Також на заході буде представлена інформація про інновації, актуальні тенденції, фінансові та технічні можливості.

Форум відбудеться 12 червня 2024 року в м. Київ, гольф-центр Київ (вул. Оболонська набережна, 20)
🐷 Весна для операторів українського ринку свинини завершується зміцненням котирувань

📈 Під час цінових перемовин операторів ринку живця свиней, котирування на свиней забійних кондицій переглянули у бік підвищення на 1-2,5 грн/кг.

🐖 Ціни закупівлі на основні товарні об’єми коливалися в межах 60-62 грн/кг, а ситуативні відхилення від цього діапазону не перевищували 2 грн/кг. Середньоринкова ціна склала 61,6 грн/кг, додавши 2,5% до минулотижневої позначки.
🚜 Цього року збиральна кампанія озимих культур, включаючи ріпак, розпочнеться на два тижні раніше, ніж зазвичай. Це пояснюється специфічними погодними умовами, які вплинули на розвиток рослин.

👆🏻 Деякі агрономи Дніпропетровської області планують розпочати збирання озимого ячменю та пшениці вже 7-10 червня, а ріпаку – з 15 червня. Раніший початок збирання врожаю може сприяти оптимізації сільськогосподарських робіт та запобігти втратам врожаю через несприятливі погодні умови надалі.
Радимо якісні Telegram-канали на різний смак — про економіку, бізнес, фінанси, інвестиції, маркетинг, агробізнес та інше.

Рекомендуємо підписатись 👇

💸 InVenture - все про інвестиції, бізнес та економіку в Україні. Тут ви завжди знайдете свіжі інвестиційні новини, тематичну аналітику, корисні статті, перевірені та вигідні інвестиційні пропозиції.

🎲 Монополіст — про тарифи, податки, та правила гри від держави. Автори розповідають про зміну цін на енергоресурси, олігархів та шкоду монополій для економіки.

UA Brand — про український технологічний бізнес, стартапи, сервіси і підприємців, які створюють нові технології для ЗСУ

📲 Діджитальня — канал про маркетинг та все найцікавіше у digital-сфері. Кейси та факапи бізнесу, гумор, поради, курси та події зі сфери маркетингу в Україні та багато іншого.

🏦 Bonds & Stocks Ukraine — ОВДП, облігації, євробонди та акції в України, випуски, аналітика, новини.

🏙 Хмарочос — головні міські теми у фокусі одного медіа. Тут є все, що варто знати сучасному містянину: скільки коштує житло, яким буде транспорт, що з економікою, як відновлюватимуться міста та інші теми, що хвилюють кожного.

🧐 Що з економікою? — тут пояснюють, що відбувається з економікою під час війни, в якому стані бізнес і що буде з гривнею та фінансуванням від партнерів. Експерти Центру економічної стратегії розбирають актуальні новини та публікують висновки з власних досліджень.

🟨 Я-Куркуль — це канал про фермерське життя, репортажі з полів, тваринницьких ферм, а також аграрного виробництва України та світу.

❤️ LIGA.Бізнес — все про бізнес, економіку та фінанси без політики.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
🚜 На контрольованій Україною території засіяно понад 7 млн га олійних та понад 5,5 млн га зернових та зернобобових культур. 

Сільгосптоваровиробники Вінниччини, Волині, Кіровоградщини, Одещини, Полтавщини, Тернопільщини, Буковини та Закарпаття повністю завершили сівбу ярих сільськогосподарських культур. Зокрема, аграрії вже засіяли понад 98% ярих зернових та зернобобових.
Forwarded from Latifundist.com
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
🍞 Виробникам борошна, хліба, круп і макарон хотілося б, щоб держава повернулася до підтримки виробництва якісної пшениці, якісної сировини, озвучив думку учасників спілки директор «Борошномели України» Родіон Рибчинський на Grain Ukraine 2024.

💬 «На сьогоднішній день через низку факторів, які призвели до низьких цін на зерно, сільгоспвиробник перестав вирощувати якісну пшеницю. І як наслідок ми програємо в якості того продукту, який сьогодні споживаємо. Про це треба думати на рівні держави, а не лише на рівні окремих підприємств».
#GrainUkraine2024

Facebook | LinkedIn | X | Instagram | YouTube
💵 Новий врожай кукурудзи в напрямку портів торгується на рівні $180-182/т

💬 «Виробників все більше цікавлять форвардні контракти на продаж майбутнього врожаю. Новий врожай торгувався на рівні $180-182/т у напрямку портів Чорного моря. Західний кордон купував новий врожай у діапазоні €173-175/т із завантаженням у європотяг», — розповіли брокери.
💡 В Україні спостерігається зниження ефективної родючості ґрунтів через незбалансоване мінеральне живлення, що негативно впливає на сільськогосподарські культури.

За словами Сергія Адаменка, керівника відділу продуктів і сервісів мікродобрив компанії Ukravit, покращить ситуацію застосування кальцієвих добрив-меліорантів та висівання сидератів, які підвищують вміст органічної речовини в ґрунті.

🌿 Також ефективними методами є передпосівна обробка насіння та позакореневі підживлення добривами з елементами, дефіцит яких спостерігається на певному полі.

👀 Детальніше про методи корекції живлення рослин читайте тут 👉 https://bit.ly/3V4xcYH
➡️ В Україні відновлюють форвардні контракти на зернові та олійні культури.

🧐 «Торік на цей час у нас був повний термінал зерна і стояло 4 судна в Босфорі, тільки не могли зайти, мова про форварди не йшла. Зараз Чорне море працює, є прогнозованість і сталість, відповідно, зʼявляються форвардні контракти», — зазначив керівник торгівельного відділу Cargill Вадим Мірошніченко.

📝 Компанія відновила форвардні програми не лише для олійних культур, а й для пшениці.
📝 Функціонал електронного бронювання працівників запустять на порталі «Дія».

🧐 Міноборони «зробило все, що мало б зробити з погляду готовності єдиного електронного реєстру призовників, військовозобов'язаних і резервістів». Очікуваний час запуску функціонала — до кінця червня.

💬 «Як тільки постанова буде проголосована, я думаю, що десь через три-чотири тижні... для колег, щоб «докрутити» функціонал, і ми запустимося», — підсумувала заступниця міністра повідомила заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко.
😥 В Україні втричі зменшилась кількість фермерів через помилку в розрахунку держави

За словами Івана Томича, почесного президента АФЗУ, в Україні відбувається наступ на права фермерів та стрімке скорочення їх кількості. 

💬 «Людей, які мають особисті селянські господарства, не вважають фермерами. Тому, якщо характеризувати виключно цю категорію господарств України, то за 10 років ми маємо приблизно трикратне зменшення. До того ж у регіонах, де ведуться бойові дії, більшість фермерів припинили діяльність, а є такі, які переїхали, але ведуть її», — зазначає він.

👀 Також він скаржиться на недостатню увагу з боку держави до проблем найдрібніших фермерів, які можуть зазнавати як рейдерських атак, так і просто отримувати менше уваги в урядових ініціативах чи програмах допомоги.
💵 Ціни на соняшник продовжили зростання. Переробні заводи в Україні купували соняшник в межах $390-410/т з доставкою, залежно від локації заводу. 

💬 «У напрямку Болгарії фермери Хмельниччини та Тернопільщини могли продати соняшник за ціною до $460/т з доставкою в біг-бегах та отримати премію за олійність соняшнику», — додали брокери.

➡️ Як зазначили брокери, Європа в очікуванні власного врожаю ріпаку, який прогнозується в межах 19,1 млн тонн за останніми оцінками COCERAL.
💪 Господарству із Київщини вдалося розширитися завдяки ринку землі

👨‍🌾 Керівник ФГ «Соснова» Юрій Павлушко, який спочатку скептично ставився до ринку землі, тепер активно підтримує реформу.

За його словами, відкриття ринку землі дозволяє фермерам купувати землю для власного виробництва, уникаючи ризиків, пов'язаних з орендою. Це особливо важливо під час війни, коли стабільність та контроль над ресурсами стають критичними.

💬 «Ми, напевно, платимо найбільше — від 18 до 22%, залежно від землі, від розміру паю і від того, на який період укладений договір... Намагаємося працювати з людьми на випередження, але це життя. Сьогодні багато людей вже хочуть самі працювати на своїй землі, а не здавати в оренду», — зазначає фермер.
2024/06/02 13:01:34
Back to Top
HTML Embed Code:


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function pop() in /var/www/tgoop/chat.php:243 Stack trace: #0 /var/www/tgoop/route.php(43): include_once() #1 {main} thrown in /var/www/tgoop/chat.php on line 243